0532 324 60 40

Kapat
(0) ürün
Sepetinizde hiç ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Flitreler
  Tercihler
  Arama

  1/4 Selenoid Valf 220 V

  ₺219.15
  1/4 Selenoid Valf 220 V, basınç:Alçak Basınç türüdür.
  Ürün kodu: 35.05.191
  Havale /EFT Fiyatı:
  ₺185.72
  Payment Options
  Teslimat tarihi: 1-2 gün

  1/4  Selenoid Valf 220V,

  Elektrik enerjisiyle çalışan elektromanyetik musluklara veya vanalara, selenoid valf adı verilir. Selenoid valfler, hava, gaz, su, yağ ve buhar gibi akışkanlar için kullanılırlar.

  SELENOİD VALF YAPISI

  SELENOİD VALF YAPISI

  Elektrik akımının manyetik etkisinden yararlanılarak yapılan selenoid valfler ile elektrik enerjisi doğrusal hareket enerjisine dönüştürülür. Akışkanlara ait borular, selenoid valfe vidalanarak veya rakor somunla bağlanırlar.Bir selenoid valfte bulunan önemli parçalar, bobin, diyafram, kapak gövde olarak sıralanabilir.

  Selenoid Valf Çalışma Prensibi

  Selenoid bobinleri, farklı gerilimlerde, doğru veya alternatif akımda çalışacak şekilde çeşitli olarak yapılırlar. Selenoid bobini basit bir silindirik sargıdır ve bu sargıya elektrik akımı verildiğinde elektrikli bir mıknatıs gibi çalışır.

  Bobin içinde bulunan demir nüve, valfin diyaframıyla mekaniksel olarak bağlıdır. Demir nüve ve dolayısıyla diyafram bir yay ile aşağıya doğru bastırıldığından, selenoid valf normal durumda kapalı olur.

  Selenoid valfin bobini şebekeye bağlandığında, demir nüve ve diyafram yukarıya çekilir. Valf açılır ve akışkan sol taraftaki girişten sağ taraftaki çıkışa geçmiş olur.

  Selenoid valfler, direk etkili veya pilot kontrollü olmak üzere iki farklı prensipte çalışabilirler. Direk etkili selenoid valflerde diyafram yoktur ve akışkanın akışının durdurulması veya akıtılması çekirdek üzerindeki sızdırmazlık elemanı ile sağlanır. Bu tip selenoid valfler daha ziyade küçük kapasiteler için ve akış yuvasının küçük olduğu konstrüksiyonlar için uygundur. Pilot kontrollü valflerde ise akışkanın akışının durdurulması veya akış yolunun açılması diyafram ile sağlanır. Bu tip selenoid valflerde  diyafram üzerindeki basınç dengesi bozulunca valf konum değiştirir.

  Bir kumanda devresinde kullanılacak selenoid valf seçilirken; kullanma amacı, hat bağlantı ölçüsü, çalışma voltajı, kullanılacak akışkanın basınç, sıcaklık gibi özellikleri dikkate alınmalıdır.

  Selenoid Valfler Nerelerde Kullanılır?


  Selenoid valfler açık veya kapalı olması gereken sistemlere uygulanır. Ortam, valfin giriş noktasından başlar ve çıkışa gitmeden önce ilk piston engelini aşar ve daha sonra ise orifis noktasından geçerek çıkışa doğru ilerler. Bu sistemin esas kontrol noktası pistondur.
   

  Selenoid Valflerin İç Yapısı

   

   1) Vana Gövdesi  2) Giriş Hattı 3) Çıkış Hattı 4) Selenoid/Bobin 5) Sargı Bobin 6) Kablo Girişi 7) Piston 8) Yay 9) Orifis

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Teknik özellikler:

  • Marka Adı:zl
  • malzeme:Plastik
  • basınç:Alçak Basınç
  • Medya sıcaklığı:Normal Sıcaklık
  • medya:Su
  • güç:solenoit
  • port Size:6.35mm
  • Standart veya Standart olmayan:Standart
  • yapı:Kontrol

  Kendi yorumunuzu yazın
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
  • Kötü
  • Mükemmel