0532 324 60 40

Kapat
(0) ürün
Sepetinizde hiç ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Flitreler
  Tercihler
  Arama
  RSS

  Blog mesajları '2018' 'April'

  0 Alkali Su Faydaları

   

  PH değeri 7’nin üzerinde olan sular alkali su olarak geçmektedir. Vücut için en yararlı ve sağlıklı olan su alkali su olmaktadır. İçtiğiniz su ne kadar sağlıklı ve besleyici ise yaşam kaliteniz de o kadar artacağından dolayı alkali su içimine özen gösterilmeli, bu konuda sizlere alkali su içmenizi sağlayacak cihazlar detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Alkali su faydaları olarak en bilinen özellik bu suyun antioksidan özellikli olmasıdır. İçerisinde yer alan alkali oran sayesinde metabolizmayı hızlandırıcı etki oynar ve bu sayede vücutta bulunan besinlerin daha hızlı yakılarak enerjiye dönüşmesine katkı sağlar.

  Alkali Su Faydaları Nelerdir?

  Alkali su faydaları nelerdir sorusu en fazla sorulan ve merak edilen konuların başında gelmektedir. Öncelikle alkali suyun içerisinde yer alan alkali değer, vücutta fazla bulunan asidik değerlerin pasifleşmesini bu sayede asit oranını azaltarak vücudun rahatlamasını, dokularda ve hücrelerde bulunan asidik atıkların yıkanmasını sağlar. Vücutta yer alana ve yaşlanmayı, yıpranmayı hızlandıran serbest radikallerin azaltılması ve onların oksijene dönüştürülmesinde etkili bir şekilde rol oynar. Bu nedenle yaşlanma karşıtı olarak da alkali su kullanılabilir. Cildi nemlendirir, canlandırır ve dokuların yenilenmesini sağlar.  Alkali su hücrelerin suyu daha iyi emmesini böylece, vücudun da maksimum düzeyde su ile beslenmiş olmasını sağlar.

  Alkali Su Faydaları Sayesinde Hastalıklardan Uzak Kalın

  Vücudumuz gün boyunca bir takım stres altında bulunmaktadır. Stres ile vücudumuzda bulunan asit miktarını arttırır. Asitte kanser gibi hayati hastalıkları vücudumuza taşır. Alkali su faydaları da burada çıkar ve vücudumuzda yer alan bu asit oranının alkali değer kazanmasını sağlar. Bu sayede pek çok hastalık ile de kolayca savaşılmasını sağlar ve hastalıklardan vücudu korur.