Alkali Su

Alkali Suya Bakış Açınızı Değiştirecek Su Rehberi

05 Eylül 2019

İnsan sağlığı için hayati bir öneme sahip olan su; hücrelerimize oksijen, protein, mineral ve vitamin gibi birçok değerli unsuru taşır. Böylece böbreklerimiz sorunsuz bir şekilde çalışır. Ayrıca vücudumuz temizlenir ve vücut direncimiz artar.

Hamilelikte Su ve Alkali Seviyesi

05 Eylül 2019

Her anne adayının hem kendi sağlığı hem de bebeğinin sağlığı için hamilelikte sağlıklı ve alkali su tüketmesi büyük önem taşır. Bu nedenle kaliteli bir su arıtma cihazı kullanımı özellikle hamilelik sürecinde oldukça gereklidir. Özellikle arıtılmış suyun alkali seviyesine dikkat edilmelidir.

Alkali su içmek ne getirir?

04 Nisan 2019
 • Bağışıklık sistemini ve sindirim sistemini korur, güçlendirir,
 • Sinir sistemini rahatlatır,
 • Hücre yenilenmesini ve nemlenmesini sağlar,
 • Vücuda enerji verir,
 • Yağ yakmayı ve kilo vermeyi hızlandırır,
 • Genç, diri ve taze bir cilt kazandırır,
 • Alkali suyun içindeki negatif iyonlar hastalıklara ve yaşlanmaya yol açan serbest radikalleri yok eder,
 • Vücudumuzda biriken asidik toksinleri nötr hale getirir, vücudu toksinlerden arındırır,
 • Temiz ve bakterisiz olduğundan diğer sulara göre 2 kat daha fazla oksijen barındırır,
 • Vücudun doğal pH dengesini korumaya yardımcı olduğundan hastalıklara karşı bünyeyi güçlendirir,
 • Vücutta detoks etkisi yarattığından enerjik ve zinde olmamızı sağlar,
 • Vücudun yorgunluğunu hafifletir,
 • Kanın oksijen kapasitesini artırıcı özelliği sayesinde, kanserli hücreleri zayıflatır, yok eder,
 • Kemoterapi sonrasında ortaya çıkan deformasyonları hafifletir,
 • Romatizma, alerji, yüksek tansiyon, kolesterol, diyabet gibi vücudun yüksek asidik ortamından kaynaklanan hastalıkları önler,
 • Vücutta kronik hastalıkların oluşma ya da başlama riski daha düşük olur,
 • Sinir, sindirim ve bağışıklık sistemlerinin tamamının daha sağlıklı çalışmasını sağladığı için alkali su tüketenler sinir, stres, depresyon gibi sorunları daha az yaşarlar.

Alkali su içmek ne getirir?

04 Nisan 2019

Alkali su içerek nasıl zayıflanır?

Alkali su ile zayıflamak isteyenlerin hem her gün 2.5-3 litre alkali su içmeleri hem sağlıklı ve dengeli beslenmeleri hem de günlük düzenli olarak egzersiz yapmaları gerekiyor. Bu bağlamda asidik besinlerden uzak durmak ve doğala, sebze, meyveye ağırlık vererek beslenmek en doğrusu olacaktır. Zira asidik oranı yüksek olan hazır gıdalar kilo vermeyi yavaşlatmaktadır. Bu süre içinde hem alkali su içmek hem de alkali oranı yüksek besinlere ağırlık vermek esastır. Örneğin ıspanak, brokoli, lahana, bamya, börülce, domates, barbunya, kereviz, taze fasulye, muz, şeftali, ananas, mandalina, portakal, üzüm, kuruyemişler ve baharatların alkali değerinin yüksek olduğu biliniyor. Bu bakımdan alkali su tüketmekle birlikte alkali değeri yüksek gıdaları tüketip günlük yürüyüşlerini de ihmal etmeyenlerin istedikleri kiloya kavuşmaları mümkün.

Alkali Su Cihazı

28 Mart 2019

Vücudumuz vücut sıvısını belirli düzeyde tutmaya ve her organın pH düzeyini korumaya çalışır

Alkali Su Nasıl Kullanılır?

28 Mart 2019

Su tüketimi oldukça önemlidir ve insanların buna çok dikkat etmesi gerekmektedir

Alkali Su Ne Demek?

28 Mart 2019

Su tüketimi her insan ve canlı için oldukça önemlidir

Alkali Su Yararları Nedir?

27 Mart 2019

Alkali su suyun içerisindeki PH seviyesini düzenleyerek daha sağlıklı bir hayat yaşamanızı sağlıyor. Su hayatınız boyunca en çok tükettiğiniz ürün olduğu için içtiğiniz suya dikkat etmek zorunda kalıyorsunuz. Özellikle musluk sularında tehlikenin artmasıyla toplum bu konuda daha duyarlı hale gelmeye başladı. Bu yüzden de birçok seçenek ortaya çıktı. Satın alınan içme sularının yanı sıra su arıtma cihazları, üstüne suyun içerdiklerini düzenleyen alkali su. Alkali su hem hastalıkları olan kişilere hem de hamilelere oldukça iyi geliyor. Kanınıza karışan suyu daha sağlıklı hale getiren alkali suyla vücudunuzu tanıştırmak için siz de çok geç kalmayın.

Alkali Su İle Gençleşin

23 Mart 2019

Suda bulunan hidrojen ve hidrosit iyonları miktarı, suyun asidik ya da alkali özelliğini ortaya koyar. Eğer sudaki hidrojen iyonu fazlaysa su asidik, hidrosit iyonu fazlaysa alkali su olarak bilinmelidir. Bununla birlikte bilinmesi gereken diğer bir bilgi ise suyun ph değeri 7 seviyesinin altındaysa aynı şekilde su asidik, 7 seviyesindeyse nötr ve 7’nin üzerindeki değerlerdeyse alkali su olarak bilinir.

 

Alkali Filtre Ne İşe Yarar

23 Mart 2019

Alkalin filtre, ters ozmos yöntemi kullanılan sistemlere ilave olarak eklenebilen bir teknolojidir. Vücuda ihtiyaç duyduğu mineralleri sağlar. Yüksek pH seviyesi ile asidik etkilere karşı direnç kazandırır. Ürettiği alkali su sayesinde metabolizmanın dengeli çalışmasına yardımcı olur. Hücrelerin güçlendirilmesini sağlayarak besinlerin enerjiye çevrilmesini kolaylaştırır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.