Alkali Suya Bakış Açınızı Değiştirecek Su Rehberi

05 Eylül 2019
Alkali Suya Bakış Açınızı Değiştirecek Su Rehberi

İnsan sağlığı için hayati bir öneme sahip olan su; hücrelerimize oksijen, protein, mineral ve vitamin gibi birçok değerli unsuru taşır. Böylece böbreklerimiz sorunsuz bir şekilde çalışır. Ayrıca vücudumuz temizlenir ve vücut direncimiz artar.

Kısacası oksijenden sonra, su hayatımızın en önemli ihtiyacı ve şifa kaynağıdır. Bu nedenle suyun en iyi şekilde tüketilmesi gerekir.

Su arıtma cihazı ile yabancı maddelerden arındırılan su, yabancı maddelerden ayrıştırılarak sağlıklı hale getirilir. Ancak içme suyunun sağlıklı olabilmesi için, vücutta biriken toksini ve asidik artıkları temizleyebilme yeterliliğine sahip olması da gerekir. Bu da ancak suyun alkali olması ile mümkündür. Alkali su hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz de alkali su kategorisindeki diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir?

Alkali su, suyun bazik özellikte olduğunu gösterir. Bir suyun alkali olabilmesi için pH seviyesinin minimum 7,5 olması gerekir. Tükettiğimiz suyun alkali seviyesinin yüksek olması;

 • Sindirim sistemimizdeki problemleri ortadan kaldırır.
 • Tansiyonumuzu düzenler.
 • Diyabet hastalığına karşı vücudumuzu korur.
 • Vücudumuzdaki toksinlerin atılmasını sağlar.
 • Vücudumuzun pH dengesinin ideal olmasına yardımcı olur.
 • Cildimizi besler.
 • Yaşlanma belirtilerini azaltır.
 • Hücrelerimizin çok daha hızlı yenilenmesini sağlar.
 • Ödem oluşumunu önler.
 • Zayıflamamıza yardımcı olur.

Bütün bu faydalar söz konusu olduğunda, sağlığımız için alkali su cihazı kullanmak bize büyük bir avantaj sağlar. Özellikle hamilelik döneminde alkali su önem arz etmektedir, bu konuda detaylı bilgi edinmek için Hamilelikte Su ve Alkali Seviyesi yazımıza göz atmanızı tavsiye ederim.

Alkali Suyu Zayıflamaya Etkisi Var Mıdır?

Günümüzde birçok kişinin en çok merak ettiği konular arasında alkali suyun zayıflamaya nasıl bir etkisi olduğudur. Bazıları tek başına alkali suyun kilo verdirdiğine inansa da, işin doğrusu öyle değildir.

Bununla birlikte sadece alkali su tüketimi ile zayıflama söz konusu olmasa da, bu konuda yardımcı bir unsurdur. Düzenli beslenme ve sporla birlikte içilen alkali su, kilo vermemizde bize destek olur.

Çünkü vücudumuzdaki toksinleri atmamızı sağlar ve ödem oluşumunu engeller. Ancak sağlıksız bir beslenme türü ve hareketsiz bir yaşam içerisinde, alkali suyun bizi zayıflatmayacağını unutmamamız gerekir.

 

Alkali Su Cihazı Seçimi Öncesinde Yapmanız Gerekenler

Su arıtma makinesi satın almadan önce nasıl suyun kirlilik oranını test ederek belirliyor ve buna göre ideal özelliklere sahip olan cihazı seçiyorsak, alkali su cihazı satın almadan önce de, suyun pH seviyesini ölçmemiz gerekir.

Test sonucunda ihtiyacımızı en iyi şekilde karşılayabilecek yeterlilikte olan cihazlara yönelmemiz gerekir. Böylece istenilen sonuç elde edilir.

Suyun pH Seviyesi Nasıl Ölçülür?

Suyun pH'ını belirlememiz içme suyuna ne kadarlık bir dengeleme gerekeceğini gösterir. Bu nedenle alkali su için ilk olarak suyun pH seviyesini belirlememiz gerekir. Bu noktada su arıtma sistemi servislerinden destek alınabilir. Ya da bir pH test kiti satın alınarak bu işlem gerçekleştirilir.

Ölçüm sürecinde;

 • Test kitinin içerisinden çıkan bir şerit, suyun içerisine batırılır.
 • Şerit bir süre suda bekletilir.
 • Ardından şeridin rengine bakılır.
 • Kitin içerisinde yer alan şema üzerinden şeridin aldığı renk bulunur.
 • Bu renk suyun mevcut pH seviyesini gösterir.

Sağlıklı bir suyun pH seviyesi ortalama 8 ya da 9 olmalıdır. Bu işlem sadece alkali su cihazı satın alırken değil, aynı zamanda cihazın ne kadar kaliteli çalıştığını anlamak için de kullanılabilir. Sağlıklı su yaşam kalitenizi arttıran en önemli etmenlerin başında gelir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.