Damacana Suların Özellikleri

23 Mart 2019
<h1>Damacana Suların Özellikleri </h1>

Kullanım ömürleri kısadır. Damacana sular belirli bir kullanıma sahiptir. Yani bir damacana 65 defa kullanılmalıdır. 65 kullanımdan sonra ise damacana yıpranmaya ve plastik içerisindeki kimyasalları suya geçirmeye başlar. Bu nedenle damacanalardan su içmek ya da suyu damacana içerisinde çok fazla bekletmek sağlık açısından çok faydalı değildir.

15 saat içerisinde tüketilmesi gerekiyor. Damacanalar plastik içerisinde çok fazla durmamalıdır. Bu nedenle damacana doldurulduktan sonra bu suların ortalama olarak 15 saat içerisinde tüketilmesi ya da cam kaplara aktarılması gerekiyor.

Denetimsiz firmaların suyu sağlık açısından tehdit edici olabiliyor. Günümüzde onlarca farklı damacana su üretimi yapan firma bulunmaktadır. Bu firmaların hepsi kaliteli damacana içme suyu üretmiyorlar. Kimi firmalar denetimsiz olduğu için insan sağlığına zararlı olan damacana su üretimlerine imza atmaktadır. 

Damacanalar kirli olabiliyor. Tekrar tekrar kullanılan damacanalar eğer yeteri kadar temizlenmemiş ise bu durum damacananın farklı mikroplara ev sahipliği yaptığı anlamına gelir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.