Damacana ve Pet Şişenin Zararları

Plastik Damacana Mı, Cam Damacana Mı?

19 Eylül 2019

Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan “plastik damacana mı kullanmalı yoksa cam damacana mı kullanmalı” sorusu, her daim insanların kafasını karıştırır. Bununla birlikte camın sağlıklı, doğal ve saf olduğu yadsınamaz bir gerçekliktir.

Şişelenmiş Su İçmek Güvenli Midir?

05 Eylül 2019

İnsan sağlığı için suyun önemi tartışılmaz. Ancak tartışılan başka şeyler var; özelikle suyun nasıl içilmesi gerektiği. Yani şişe su mu, musluk suyu mu tartışmaları.

Şişelenmiş suların ne kadar sağlıklı olduğu konusunda birçok farklı fikir ortaya atılıyor. Ancak araştırmalar özellikle plastik şişedeki suların sağlığa zararlı olabileceğini gösteriyor. Alkali su olarak sunulan şişe suların özelliği pH değerinin yüksek olması. Alkali su sadece şişelerde bulunmuyor.

Onlar Artık Birer Silah

09 Nisan 2019

Artık "Su Bir Silahtır, Zehirdir, Hasta Eder, Kanser Eder, Erken Doğum Yaptırır, Doğmamış Bebeğinizin Başında ve Vücudunda "Ur"la Doğup Ölmesine Sebep Olabilir!

Fransa’da Plastik Kaplara Çevreci Yasak

08 Nisan 2019

Fransız Meclisi, Avrupa Ekolojisi Yeşiller Partisi tarafından sunulan teklifi kabul etti. Yasaya göre, sofrada kullanılabilecek her türlü bardak, tabak, çatal, bıçak, kaşık gibi plastiklerin kullanımı ‘biyolojik materyalden yapılmadığı müddetçe’ yasak olacak. 2020 yılında yürürlüğe girecek ve Yeşilin Yayılması Platformu kapsamında ülke genelinde uygulanacak yasak yoluyla, plastik ürün kullanımının azaltılması ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi hedefleniyor

Artık Onlar Birer Silah

04 Nisan 2019

Artık "Su Bir Silahtır, Zehirdir, Hasta Eder, Kanser Eder, Erken Doğum Yaptırır, Doğmamış Bebeğinizin Başında ve Vücudunda "Ur"la Doğup Ölmesine Sebep Olabilir!

Damacana Suları Ne Kadar Temiz

04 Nisan 2019

Büyük bir çoğunluğumuz damacana su siparişi veriyor akabinde tükettiğimiz suyun ne kadar sağlıklı olduğunun farkında olmadan yaşayıp gidiyoruz.Damacana sularının bizlere ulaşana kadar geçen süreçte ne aşamalar geçirdiği,sağlıklı koşullarda dolum yapılıp yapılmadığını ve damacanalaraın ne şekilde muhafaza edildiğini,güneş ışınlarına maruz kalıp kalmadığını bilmeden sağlığımızı riske atıyoruz.

Su Arıtma Cihazlarının Zararları

28 Mart 2019

Bu büyük damacana sektörüne rağmen basın yayın organlarından ve sağlık kuruluşlarından yapılan bilgilendirmeler ve toplumun bilinçlenmesi ile birlikte hızla çağımızın çözümü ve sağlıklı su alma yöntemi olan su arıtma cihazlarının kullanımı hızla artmaktadır.

Plastik Şişeler Neden Yasaklanmalı

27 Mart 2019

Pet şişeler hem sağlığa hem çevreye yönelik yüksek riskler içeriyor. Birçok Avustralya kasabası' bölgelerinde pet şişe sularının satışını yasakladı. Çünkü; New York merkezli Doğal Kaynakları Koruma Konseyi (NRDF), her üç plastik şişe suyundan birinde sentetik organik kimyasallar ve bakteriler bulunduğunu açıkladı.

 

Damacana Suların Özellikleri

23 Mart 2019

Günümüzde çoğu kişi içme suyu ihtiyacını damacanalar ya da pet şişeler ile satılan sulardan karşılamaktadır. Damacana su üreten firmalar her ne kadar fazla olsa da korsan dolum yapan firmaların sayısı da bir hayli fazladır. Ayrıca normal firmalarda kimi zaman damacanaları çok fazla kullanmakta, kimyasal temizleyiciler ile içerisini temizledikten sonra yeteri kadar hijyenik koşulları sağlayamamaktadır. Bu da çeşitli sağlık sorunlarına davetiye çıkarıyor.

AMERİKA'DA PET ŞİŞE SU SATIŞI YASAK ...

23 Mart 2019

Dicle Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hamdi Temel, Ortadoğu’da sadece Türkiye’de bulunan Lc ms ıt tof cihazı ile yaptığı araştırmalarda, pet şişelerde kanserojen içeren kimyasal maddeler olduğunu ortaya çıkardı.

Prof. Dr. Temel’in araştırmalarının ardından ABD'nin California eyaletinin San Francisco şehrinde plastik pet şişe satışları yasaklandı.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.