SAĞLIKLI SU İÇMENİN EN UCUZ VE KOLAY YOLU

23 Mart 2019
<h1>SAĞLIKLI SU İÇMENİN EN UCUZ VE KOLAY YOLU </h1>

Evimizde kullandığımız su, şehir arıtma tesisinden çıktıktan sonra ana besleme hatlarına basılır, sokaklarda bulunan içme suyu borularından geçer ve binamızın ana girişine kadar gelir. Bu kısma kadar olan bölüm şehirlerin belediyeleri tarafından sağlanan hizmetlerdir. Daha sonra binamızda bulunan daire tesisatlarımızdan evimizin musluğuna kadar gelir ve her aşamada yeraltında bulunan tesisat borulama sistemleri içerisindeki pislikleri de beraberinde getirir. Günümüzde bu pisliklerden ( ağır metal, tortu, küf, pas, bakteri vb) korunmak için plastikler içerisinde satılan damacana suları veya su arıtma sistemleri kullanılmaktadır.

Damacana suları kullanımındaki sıkıntıların en büyüğü, içme sularının tekrar doldurulabilen plastik şişeler ile muhafaza edilmesi, evimize ulaşana kadar en az 25 gün geçmesi ve bu süre içerisinde plastik içerisinde bulunan suların istemeden de olsa güneş ışınlarına maruz kalmasıdır. Bir diğer önemli dezavantajı ise insan hayatı boyunca su ile yaşamak mecburiyeti göz önüne alındığında ömür boyu su içmek için ciddi bedeller ödenmesi gerektiğidir. (Örn: 70 yaşına kadar yaşayan birisinin günde 2 lt su içtiğini düşünürsek ayda 60 lt, yılda 720lt, 70 yılsonunda 50 m3 e yakın su içmiş olacaktır. Buda yaklaşık 2520 damacana su demektir. 1 damacana ortalama 7 TL den satıldığını düşünürsek 17.640 TL maliyet demektir).

Su Arıtma Sistemleri sularımızda bulunan zararlı maddeleri uzaklaştırarak sağlıklı, içilebilir bir su temin eden, evimize, iş yerimize kurulan ufak içme suyu fabrikalarıdır. Bu sistemlerde kullanılan teknolojiler farklılık göstermektedir. Sistem tercihi yapılırken en önemli husus arıtma yapılırken kullanılan teknolojidir, günümüzde geçerliliğini koruyan tek teknoloji olan Reverse Osmosis Teknolojisinin kullanmayan sistemler sadece su iyileştirme ve tortu filtrasyonu yapan sistemlerdir.

Reverse Osmosis teknolojisi en az 5 aşamadan oluşur;

  1.                       5 Mikron Tortu Filtresi; 5 mikrona kadar su içerisinde asılı kalan katı maddelerin filtrelendiği filtrelerdir.
  2.                       Aktif Karbon Filtre; Su içerisindeki klor, organik maddelerin ve bulanıklığın uzaklaştırıldığı filtrelerdir.
  3.                       1 Mikron Tortu Filtresi; Aktif karbon filtreden ve 5 mikron tortu filtreden kaçan 1 mikrona kadar askıda kalan kaba tortuların süzüldüğü filtrelerdir.
  4.                       Membran Filtre; Gözenekleri 5 angström dan daha küçük olan yarı geçirgen bir zar vasıtası ile filtreden su moleküllerinin dışında zararlı maddenin geçişine izin vermeyen ve teknolojiye esas ismini veren filtredir.
  5.                       Tatlandırıcı Filtre; Membran filtreden geçerken sudan alınan tat verici maddelerin tekrar daha sağlıklı şekilde kazandıran ve doğadaki kaynak suyuna has tada yakın tat veren filtrelerdir.

Filtreleme sistemi tercihi yapılırken satın aldığımız firmanın bilgi ve tecrübesine, servis ağı genişliğine ve ürün menşeine mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Zira ülkemizde Çin malı ürün satışı yapan kısa sürede filtre ömürleri dolan, ucuz filtreler kullanarak fazla kazanç uğruna sağlığımızla oynamaktan hiç çekinmeyen firmalar mevcuttur. Bu tarz firmalar fazla tutunamayarak zamanla kapanıyor ve o zamana kadar satış yapmış oldukları müşteriler maalesef mağdur oluyorlar.

 

 

 

İLSER Su Arıtma Teknolojileri , servis ağı ve %99,99 müşteri memnuniyeti ile ilerleyerek, her geçen gün satış grafiğini hızlı bir şekilde artırmaktadır. En hesaplı ve kaliteli filtreler ile değişimi yapılan NATURAL WATER Su Arıtma Cihazı size her daim sağlıklı su sunar.

Ömrümüz boyunca sağlıklı su içeceğiz diye düşünerek damacana firmalarını zengin edip sağlıksız su içmektense, her zaman kontrolünüzde ve hazırda evinizde bulunan su kaynağından su içmeyi tercih etmeniz vereceğimiz en doğru kararlardan birisi olur.

Zirai ilaçlar, GDO besinler, sağlıksız hava ve sular ile yaşamak mecburiyeti ile yüz yüze kaldığımız günümüzde en önemli geleceklerimiz, çocuklarımız için her aşamasını gözlemleyebildiğimiz ve sağlıklı olduğunu bildiğimiz arıtma sistemimizden su içirmeliyiz.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.