x
sadsad x
asdasd

Su arıtma filtreler ve filtre kapları.jpg (50 KB)

Su Arıtma Filtreler ve Filtre Kapları

Su Arıtma Cihazı Filtre Fiyatları Neye Göre Değişir.jpep.jpg (57 KB)    Su Arıtma Cihazımın Filtre Değişim Zamanı Geldi mi.jpg (57 KB)    En Sık DEğişen Su Arıtma Yedek Parça Listesi.jpep.jpg (47 KB)       Su Arıtma Cihazı Filtresi Değişim Süresi Ne Kadar.jpg (55 KB)

Sıralama seçin
Toplam 111 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 8

Su Arıtma Filtresi Nedir?

Su arıtma cihazlarından sağlıklı, temiz ve kaliteli içme suyu alabilmek , ayrıca sistemlerin ve cihaların sağlıklı ve uzun ömürlü çalşması için belirli periyotlarla yetkin ve yetkili su arıtma servisleri tarafından filtrelerinin değişmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir. Buda türkiye genelinde yaygın servis ağına sahip ilser su arıtma teknolojileri tarafından profesyonel ve kurumsal servis yapısıyla düzenli olarak yapılmaktadır. Su arıtma cihazı seçerken chazın fiyatı kalitesi yanın da servis ve hizmet kalitesi de oldukca önemlidir. Filtre kapları, housingler, alkali filtreler, mineral filtreler, membranlar, kartuş filtreler,inline filtreler, yıkanabilir filtreler, endkaplı ve endkapsız filtreler, aqua, atlas, filtre kapları, 1 mikron, 5 mikron, 10 mikron, 10", 20", 50 mikron, iplik filtreler, sediment, cto carbon, udf carbon, GAC karbon filtreler, post carbon ve coconut  filtreler,Omnipure, charm, merlin, Aquline,Atlas, Vontron, Mebran housingleri, şeffaf housingler, boş filtre kapları, Big blue filtreler, Hydra yıkanabilir filtreler, ilsersuaritma.com adresinden uygun ve ekonomik fiyatlarla toptan ve perakende olarak temin edilebilmektedir.

Su Arıtma Filtresi Nasıl Çalışır?

Ayrıca ev ve işyeriniz için olan arıtma ve yumuşatma cihazlarınızın bakımını, filtre değişimini, sarf malzeme ve filtrelerini  ilsersuaritma.com adresinden kredi kartınıza taksitli ve hızlı kargo gönderisi olarak satın alabilirsiniz. Filtre, filtre kapları reverse osmosis arıtma sistemlerinde kullanılan sediment, carbon, membran, postkarbon, tatlandırıcı filtreler ile hertürlü marka ve model hyundai, ihlas, aura, waterlife, superwater, orkinos, aqualine, ecogreen, watertek,coway,ecosoft,goway, waterbox, bms, esli, hazar, ideal, comtech, aquatürk, waterclinic, hydrosafe, lifetech, bmb marka ve frimalarına uyumlu filtreleri ilsersuaritma.com dan alabilirsiniz.

Su arıtma cihazları  ülkemizde yaygın olarak kullanılan reverse osmosis sistemler temel olarak 5 filtreden oluşmaktadır. Su su arıtma cihazları için de bir yol izlemektedir. Öncelikle sediment filtreden geçerek katı partiküller ve kaba tortular ilk filtre olana sediment filtre tarafından tutulmaktadır. ikinci filtremiz GAC karbon filtredir. Bu filtrede yapısı gereği sudaki koku ve deterjan artıklarını tutma özelliğine sahiptir. Böylece kaba tortulardan arınmış ve kokusu giderilmiş su 3 filtre olarak ya daha küçük gözenekleri olan 1 mikron sediment filtreden geçerek yada CTO karbon filtreden geçerek ön filtrelerden geçmiş ve membrana girmek için hazır hale gelmiş demektir. Membran filtre çok küçük gözeneklerden oluşan ve katmanlı bir yapıya sahip olan bir filtredir. Gözeneklerinden sadece su geçebilmektedir. Gözeneklerinden suyun geçmesi için suyun membrana belirli bir basnçla gelmesi gerekir. Membran gözeneklerinden geçebilen temiz su olarak  çelik tanka aktarılırken geçemeyen kirli kısım da atığa yönlendirilmektedir. Çihazlarda kullanılan metal basınç denge tankları suyun hava almadan bakteri üremeden ve su ihtiyacını basınçlı bir şekilde sağlayabilmek için suyu depolamaktadır.  Depolanan bu su arıtma musluğunuzu açtığınız da hindistan cevizi kabuğundan yapılmış doğal tatlandırıcı filtreden geçerek size ulaşmaktadır. Bu filtreler dışında mineral takviyesi yapan ve su daki PH düzeyini dengeleyen mineral ve alkali filtreler kullanılması tavsiye edilmektedir. Bunlar dışında biosafe filtre antioksidan alkali filtre mineralized filtre, detox filtere far infrared ray filtre, carbosex PH filtre,  4'lü mineral filtre gibi filtreler seçeneklerden bazılarıdır. 

Su Arıtma Cihazı Filtreleri ve filtre kaplarında, tezgah altı cihazlar da kulalanılan filtre kapları yanında değişik amaçlarla bina girişinde, ciahazların girişinde kullanılan, içlerine kullanım amaçına göre filtreler seçilen yedek parçalardır. Atlas marka İtalyan malı filtre kapları ülkemizde, ülkemiz koşullarına uygunluğu, ve fiyat performans açısından kendini kabul ettirmiş bir markadır.  Atlas filtre kapları kendi içinde tekli, ikili, ve üçlü (senior duplex ve trio) ve bu modeller 2 parçalı ve 3 parçalı olarak ayrılmaktadır. Ayrıca filtre uzunluklarına göre 10" ve 20" modelleri vardır. Bu filtre kaplarında kullanılmak üzere atlas markası olarak sediment filtre, yıkanabilir filtre, iplik fitre modelleri bulunmaktadır.

Su Arıtma Filtresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Su arıtma cihazınızı seçerken dikkat edilmesi gereken özelliklerden bir tanesi de filtre yapısının dünyada yaygın kullanılan standartlara uygun olmasıdır. Eğer kullanılan filtreler sadece o medele ,o markaya, yada o firmaya özgü bir yapıya sahipse ileride bu konu da sorun yaşayabilirsiniz. Yaygın kullanılan filtre yapısı açık kasa cihazlarda kullanılan 10" yada 20"yapıya sahip filtre kabı içine konulan filtreler 10" inline filtreler, 12" inline filtreler, 11" yada 12 " inline geçmeli filtreler,  yada 12" tak çevir filtrelerden oluşmaktadır. 10" sediment filtre, 10" GAC karbon filre, 10" CTO Karbon filtre, 10" post karbon tatlandırıcı giltre, 10" inline sediment filtre 10" inline GAC karbon filtre, 10" CTO Karbon filtre .

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Ne Kadar?

Piyasalarda bir çok filtre çeşidi bulunmaktadır.Filtreler marka,model ve cinslerine göre fiyatları farklılık göstermektedir.Ön takım filtreleri Sediment,CTO ve GAC filtreleri açık kasa cihazlarda 180 TL,Kapalı kasa cihazlarda 225 Tl montajı içinde satılmaktadır.Bunlar 1. sınıf filtrelerdir.Sitemizden güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz.

Mineral,Alkali,Detoks,dörtlü,beşli,altılı mineral filtreler ve tatlandırıcıların ise fiyatları 25 TL başlayıp 140 Tl kadar özelliklerine göre sıralanmaktadır.

Ayrıca 3 lü,5 li,6li,8 li filtre setleri uygun fiyatlarla sitemizde satılmaktadır.

Su Arıtma Filtreleri Nerelerde Kullanılır?

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Ayrıca membran filtreler cihazlarda cihazın en önemli filtresidir. membran filtrelerde değişik  marka ve seçenekler mevcuttur. Membranda yaygın olarak kullanılan markalar; LG, Filmtech Vontron. aquabir Tecflo, membranes, platinum, pallas dır. Membranlarda 50 GPD 75 GPD, 80 GPD, 100 GPD, 150 GPD, 200 GPD, 250 GPD, 300 GPD, 500 GPD gibi modelleri vardır. Burada GPD (Gallon per Day ) Günlük su üretim kapasitesini belirtmektedir. Merlin filtreler yapı ve kapasite olarak diğer filtrelerden farklılık göstermektedir. merlin cihazlarda yüksek kapasitede 2 adet membran kullanılmakta, 1 adet karbon filtre ve 1 adet tatlandırıcıdan oluşmaktadır. Pentair filtreler genellikle su tüketimi fazla olan işletmelerde kullanılan doğrudan akışlı sistemlerdir. 

Su Arıtma Filtresi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alkali ve mineral filtreler, özellikle son yıllarda su arıtma cihazlarının vazgeçilmez parçası haline gelmiştir. Doğal taşlardan oluşan bu filtreler su daki PH düzeyini dengelemekte  mineral değerini yükseltmektedir. Ayrıca PH düzeyini dengelemek için dolamit filtre de kullanılmaktadır. Waterlife marka cihazlara  comtech marka cihazlara, waterbox marka cihazlara ravent marka su arıtma cihazlarına uyumlu  filtreleri uygun fiyata ve hızlı bir şekilde www.ilsersuaritma.com sitemizden temin edebilirsiniz.

Göster
Gizle
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.