0532 324 60 40

Kapat
(0) ürün
Sepetinizde hiç ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Flitreler
  Tercihler
  Arama

  Su Arıtma Cihazı Filtreleri

  Su Arıtma Cihazı Filtreleri sağlıklı su alabilmek ve cihazın sağlıklı çalışabilmesi için oldukça önemlidir. Bu konu da servis yapısı olan, kurumsal  firmalar filtre değişim periyotlarını takip ederek değişim zamanlarında filtre değişimi ve cihaz bakımını gerçekleştirmektedir. Filtre değişim periyotları filtre kalitesine, giriş suyu değerlerine ve su kullanım yoğunluğuna göre değişmektedir. Filtreler genellikle 10" sediment, karbon ve blok karbon filtrelerden oluşmaktadır. Ayrıca PH düzeyini dengelemek suya minarel takviye etmek gibi amaçlarla alkali filtreler, mineral filtreler yada güvenlik amaçlı biosafe filtreler kullanılmaktadır. Bu filtreler yapı olarak filtre kabı içinde yer almaktadır. Değiştirilirken filtre kabı bir anahtar yardımıyla açılarak eski filtre atılıp yerine yeni filtre takılmaktadır. 12" inline filtreler kartuş şeklinde olup, eski filtreler atılarak yerine yeni filtre takılmaktadır. Membran filtreler, membran housingleri içinde yer alıp genellikle yaklaşık 2 yılda değiştirilmektedir. Tatlandırıcı filtre diye de isimlendirilen post karbon filtreler membran ile birlikte değiştirilmektedir.

  Su Arıtma Cihazı Filtreleri İzmir

  Su Arıtma Cihazı Filtreleri su arıtma cihazları için sarf malzeme niteliği taşımaktadır. Yani bir tüketim malzemesi olarak düşünülebilir. Belirli bir su geçişinde yada sürede değiştirilmesi gerekir. Filtreler hiç bir zaman garanti kapsamına girmemektedir. Su arıtma cihazınızı kullandığınız sürece filtre değişiminin ve bakımının yapılması gerekeceğinden genel standartlarda filtreye sahip cihazların seçimi ve bakım ve filtre değişimini düzenli ve sağlıklı yapabilecek firma seçimi çok önem taşımaktadır.

  Su Arıtma Cihazı Filtreleri deyince sadece evsel cihazlar anlaşılmamalıdır. Çalışma mantığı aynı  olmakla birlikte endüstriyel cihazlarda daha büyük ölçekli filtreler kullanılmaktadır. 20" sediment filtre, 20" GAC karbon filtre, 20" Blok CTO filtreler ön filtre olarak kullanılmaktadır. Ayrıca membran filtre ölçüleri cihaz üretim kapasitesine göre değişmektedir. ölçüler 2521, 2540, 4014, 4021, 4040, 8040 gibi değişik ölçülerdedir. Ayrıca endüstriyelde kullanılan atlas filtreler, seperatör filtreler, kartuş filtreler, steyre filtreler, torba filtreler gibi filtrelerde mevcuttur.

   

  Yorumunuzu bırakın