0532 324 60 40

Kapat
(0) ürün
Sepetinizde hiç ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Flitreler
  Tercihler
  Arama

  Su Arıtma Filtreleri

  017-10-03

  Su Arıtma Filtreleri su arıtma sistemlerinin sarf malzemeleridir. Su arıtma cihazları  hiçbir kimyasal kullanmadan, tamamen filtre ederek temiz ve sağlıklı su üretmektedir. Su arıtma sistemlerinin sağlıklı çalışabilmesi ve temiz su üretebilmesi için filtrelerin düzenli olarak değiştirilmesi ve cihazların bakımının yapılması gerekmektedir. Dolayısiyle su arıtma cihazı seçerken filtrelerinin genel standartlara uygun olması ve bulunabilirliğine dikkat edilmelidir. Aksi halde yüksek fiyatlı su arıtma filtreleri ve filtre bulamama sorunlarıyla karşılaşabiliriz. Su arıtma filtreleri ne zaman değiştirilir? Su arıtma cihazlarında filtre değişimleri giriş suyu kirlilik değerlerinin yüksekliğine, su kullanım yoğunluğuna , su arıtma cihazının özellik ve kalitesine ve su arıtma filtresi kalitesine göre değişmektedir.

  Su Arıtma filtreleri yapısına ve özelliklerine göre kullanım alanı ve amacı değişmektedir. Sediment filtreler 1 mikron, 5 mikron, 10 mikron gibi değişik büyüklükte gözenek yapısına sahip ve suda ki katı partikülleri tutma için genelliklede cihazlarda ilk filtre olarak kullanılır. Diğer filtrelere göre daha erken kirlenir ve daha sıklıkla değiştirilmelidir. Karbon filtreler granül aktif carbon GAC ve Blok karbon CTO şeklindedir ve görevi sudaki kokuyu almak ve deterjan atıkları gibi koku oluşturan maddeleri tutmaktır. Memebran filtrelerse çok küçük gözeneklerden oluşan sarmal bir yapıya sahiptir. Ve su arıtma cihazlarında ana filtreyi oluşturan membran filtre su da çözünmüş halde bulunan ağır metal ve kimyasalları ayrıştırarak, temiz suyu tanka kirli suyu ise atığa (gidere) göndermektedir. Membran filtre koç küçük gözeneklere sahip olduğundan gözeneklerden sadece su molokülü geçebilmektedir. Bilinen en küçük mikro organizma ise sudan 20 kat daha büüyük olduğundan membran gözeneklerinden geçemeyecektir. 

     Membran filtreden geçen su tanklı sistemlerde tankta havayla temas etmeyecek şekilde depolanmaktadır. Tanktan çıkan ve arıtma musluğumuza giden suyun tatlandırıcı filtre dediğimiz post karbon filtreden geçerek bize ulaşması gerekmektedir. Post karbon filtreler hindistan kabuğundan üretilen doğal filtrelerdir ve suya tadını verir. Reverse Osmosis Systemlerinde Su Arıtma Filtreleri  temel 5 adet filtre yapısından oluşmaktadır. Bunun dışında amaca uygun mineral filtreler, alkali filtreler, biosafe filtreler gibi değişik filtreler kullanmak mümkündür.

   

   

  Yorumunuzu bırakın