0532 324 60 40

Kapat
(0) ürün
Sepetinizde hiç ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Flitreler
  Tercihler
  Arama

  Su Arıtma Sistemi

   

  Su Arıtma Sistemi dendiğinde aklımıza öncelikle içme suyu üreten Reverse Osmosis sistemler gelmekle birlikte, aslında genel bir tanımı ifade etmektedir. Su doğada kıt bir kaynaktır ve gittikçe azalmakta ve daha çok kirlenmektedir. Barajlardan ve yeraltı kaynaklarından sahip olduğumuz sular çok değişik özellik göstermektedir. İhtiyacımız olan sularda  ise kullanım amacımıza göre istediğimiz su değerleri değişmektedir. Tarımda sulama amaçlı kullandığımız gibi işletmelerde, otel, restoran, okul, vb. gibi temizlik amaçlı kullanma ihtiyacı ya da sağlıklı içme suyuna ihtiyaç duyuyoruz. Arıtma sistemlerine giren su değerleri farklılık gösterdiği gibi ihtiyacımız olan su değerleri de farklılık göstermektedir. Bu nedenle oluşturulacak sistemlerde farklılık göstermektedir.

  Su Arıtma Sistemi seçerken ve oluşturulurken en temel 3 ölçüt önemli ve belirleyicidir.

  1- Giren su değerlerinin ne olduğu, bu konuda su analiz merkezleri hıfzı saha ya da özel su analiz laboratuvarları hizmet vermektedir.

  2-Günlük ya da saatlik ne kadar su kullanacağınız. Bu oluşturulacak sistemin kapasitesi açısından çok önemlidir.

  3-Kullanacağınız, ihtiyacınız olan suda istediğiniz değerler, yani kullanım amacınız.

   Bu üç özellik sizin seçeceğiniz Su Arıtma sistemi özelliklerini, kapasitesini ve sistemde kullanılacak malzemeleri ve dizaynını belirlemektedir. Eğer bu özellikler belirlenmez ya da göz ardı edilirse, devamında değişik sorunlarla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

  Arıtma sistemleri ana sınıflamalar olarak su yumuşatma sistemleri; suyun sertliğini gideren ve kireci önleyen sistemlerdir. Reverse Osmosis sistemler, ya da Ultra filtrasyon sistemler içme suyu üreten sistemlerdir. Deniz suyu arıtma sistemleri; deniz suyundan içme suyu üreten sistemlerdir. Atık su arıtma sistemleri işletmelerde oluşan atık suların çevreye vereceği zarar en aza indiren sistemlerdir. Ultra Viole sistemler sudaki bakteri ve virüsleri bertaraf etmek için kullanılan sistemlerdir. Havuz suyu arıtma sistemleri ise filtrasyon ve dezenfeksiyon sistemine dayanmaktadır.

  Yorumunuzu bırakın