0532 324 60 40

Kapat
(0) ürün
Sepetinizde hiç ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Flitreler
  Tercihler
  Arama

  Su Arıtma Sürahisi

  Su Arıtma Sürahisi sudan beklediğiniz amaca göre farklı özelliklerde olabilmektedir. Bir sürahi ile kirli bir suyu nasıl arıtabilirim? Diyorsanız. Arıtma sürahileri çok kirli suları arıtmak için uygun sistemler değildir. Seçeceğiniz sürahinin özellikleri bir arıtma cihazında olduğu gibi suyu temizlemekle ilgili belirli aşamaları içeren  minyatür bir sistem olmalıdır.  Sediment ve carbon filtre özelliğini taşıyan minyatür filtrelerden geçerek sudaki istenmeyen kokuları ve kloru elimine edebilirsiniz. Bunun dışında bazı sürahilerde suyun doğadaki arınma süreçlerinin minyatürünün oluşturulduğu sürahilerde mevcuttur. Tabi ki burada arıtmak istediğiniz suyun ne kadar kirli olduğu da çok önemlidir. Çok kirli suların bu yöntemle arıtılması çok mümkün ve sağlıklı değildir. 

  Su Arıtma Sürahisi alkali su üretmek amaçlıda kullanılmaktadır. Bir arıtma cihazından geçmiş suyun bir sürahi yöntemiyle alkali su haline getirilmesidir. Aynı zamanda karbon filtre sayesinde sudaki istenmeyen kokuları gidermektedir. Tabi ki bu sürahilerinde sağlıklı olarak kullanılabilmesi için belirli periyotlarla filtrelerinin değişmesi gerekmektedir. Bazı sürahilerde bu ay bazında takip edilirken bazı sürahilerde sürahi üzerindeki dijital sayaç sayesinde takip edilmektedir.

  Yurt dışında ve Amerika’da yaygın olarak kullanılan bu sistemler bizim ülkemiz için tek başına yeterli gözükmemektedir. Sistemden sağlıklı sonuç alabilmek için içine koyduğumuz suyun temiz katı partiküllerden ve ağır metallerden arındırılmış olması gerekmektedir. Ne yazık ki bizde musluktan akan su bu anlamda temizlenmiş değildir. Su Arıtma Sürahisi seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Diyorsanız, bu konuda antioksidan alkali su sürahisi olarak biocera çok başarılı gözükmektedir. Yedek filtre kartuşlarının bulunurluğuna dikkat edilmelidir. Ve ürün maliyeti dışında yedek kartuş maliyeti de kullanım maliyeti açısından oldukça önem taşımaktadır. Ayrıca sürahi kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı konularda belirtmekte yarar var. Sürahiye arıtılmış su koymanız sürahi ömrünü uzatır. Ayrıca sürahi susuz kalmamalıdır. Bu kartuş filtrenin kurumasına yol açar. Ve sürahinin ağzı sürekli kapalı olmalıdır.

  Yorumunuzu bırakın