0532 324 60 40

Kapat
(0) ürün
Sepetinizde hiç ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Flitreler
  Tercihler
  Arama

  Su içmek …

   

  Dünya üzerindeki hiçbir canlı su olmadan yaşayamaz. Su canlılar için çok önemli bir ihtiyaçtır.

  1-2 gün su içmezseniz (kahve, çay, çorba…vs dahil) yutkunma güçlüğü oluşur, kas spazmları ve şiddetli mide bulantısı yaşamaya başlarsınız. Susuzluk devam ederse bağırsak hareketleri durur, cilde doğru kan akışı durur, ciddi beyin fonksiyonu bozuklukları (hezeyanlar) görülmeye başlar. 3-5 gün sonra ise beyin fonksiyonları tamamen durur ve organlar kendini kapatır.

  Güne su içerek başlamak zehirli maddelerin ( Toksin ) vücudunuzdan terleme yoluyla atılmasını sağlayacaktır. Sıcak yaz günlerinde içtiğiniz su terleme ile vücudunuzdan atılır. Ter buharlaşırken vücudun ısısını da alır ve böylece vücut ısısı dengelenmiş olur. Kana karışarak kanı sulandırır ve pıhtılaşmayı önler.

  Sabahları içilen bir bardak su böbreklerin temizlenmesine yardımcı olur. Bunu alışkanlık haline getirmelisiniz.

  Kola, gazoz tarzı içecekler yerine normal suyu tercih edin. Hem vücudunuza kimyasal girmez, hem de hiç kalori almazsınız. Su içmek bazen çay içmek, meyve suyu içmek, kahve içmek veya çorba içmek gibi diğer sıvıların tüketimiyle karıştırılıyor. Ancak h20 dışında kalan tüm içecekler şeker, kafein, kalori, tatlandırıcı, asit veya tüketmeyi pek istemeyeceğiniz gıda kimyasalları içeriyor. Sıvı ihtiyacınızı bu tip içeceklerden karşılamak yerine sadece su içmeye çalışın.

  Ayrıca su içmek için susamayı beklemeyin. Yanınızda küçük bir şişe su bulundurmak ve belirli aralıklarla su içmek yararınıza olacaktır.

  Belki normal suyu tatlandırarak su içmekten keyif alabilirsiniz. Suyunuzun içine meyve dilimleri atmak iyi bir fikir olabilir.

   

  Yorumunuzu bırakın