Su Kirliliği

Dükkanların Önündeki Pet Şişelerdeki Sular

25 Ekim 2019

.Hayatımızın önemli bir parçası haline gelen pet şişeler, hem ekolojik hem de insan sağlığı açısından bazı problemler ortaya çıkarıyor

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanılmalıdır?

05 Mayıs 2019

 

Hayatımızda nefes almak, yemek yemek kadar önemli bir diğer şey ise su içmektir. Hepimiz suyun hayatımızdaki kilit rolünü biliyoruz. Su içmenin genel sağlığı korumaktan kilo vermeye, cildimizin veya vücudumuzun sağlıklı olmasından psikolojimizin iyi olmasına kadar birçok faydası bulunmaktadır.

Su Kirliliğinin Oluşturduğu Hastalık

08 Nisan 2019

Atıksulardan insanlara bulaşabilecek belli başlı hastalıklar şunlardır; kolera, sanlık, tifo, ishal, amipli, dizanteri, basilli dizanteri, paratifo, çocuk felci, tularemi, mantar, uyuz, trohom, tifüs, mafsal humması, beyin iltihabı, filarrasis, sıtma ve san humma.

Su Kirliliği ve Çevreye Etkileri

27 Mart 2019

Su kirliliği, göl, nehir, okyanus, deniz ve yeraltı suları gibi su barındıran havzalarda görülen kirliliğe verilen genel addır. Her çeşit su kirliliği, kirliliğin bulunduğu havzanın çevresinde veya içinde yaşayan tüm canlılara zarar verir.Su kirliliği, içinde zararlı bileşenler barındıran atık suların, yeterli arıtım işleminden geçirilmeksizin havzalara boşaltılmasıyla meydana gelir.

Su Kaynaklarımızı Korumalıyız

27 Mart 2019

Su kirliliği göl, deniz, okyanus gibi su barındıran havzalarda görülen bir kirlilik çeşididir. Su kirliliğinin her çeşidi kirliliğin bulunduğu havzanın içinde ve çevresinde yaşayan hayvanlar için bir faktörüdür. Su kirliliği içinde zararlı maddelerin bulunduğu atık suların yeterli bir arıtmadan geçmeden havzalara bırakılmasıyla oluşmaktadır.

Su Kirliliğin Nedenleri

23 Mart 2019

Çevre kirlenmesi denilince genellikle hava, su ve toprağın kirlenmesi düşünülür. Bunlardan en kolay ve çabuk kirlenen kuşkusuz sudur. Çünkü her kirlenen şey genelde su ile yıkanarak temizlenir, bu da kirliliğin son mekânının su olması anlamına gelir. Havanın ve toprağın kirlilik bakımından zamanla kendi kendilerini yenilemeleri bir bakıma kirliliklerini suya vermelerine neden olur.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.