Su Tasarrufu

Arabalar Suyla Çalışır Mı?

19 Eylül 2019

Birçok insan ah şu arabalar suyla çalışsa diye düşünüyor. Benzin fiyatlarının sürekli artması insanları bu tür hayallere itiyor. Aslında bu bir hayal değil. Suyla çalışan araba projeleri üretiliyor.

Etkili Su Tasarrufu İçin İpuçları

19 Eylül 2019

Su tasarrufu yapmak sadece kişilerin kendi bütçeleri için değil dünyanın iyiliği için de oldukça önemli. Temiz suyun kaynakları maalesef günden güne azalıyor. Dünyanın bazı bölgelerinde insanlar temiz suya ulaşamıyor.

Endüstriyel Su Kaybı Nedir, Nasıl Azaltılır?

19 Eylül 2019

Endüstriyel alanlarda su kullanımında çeşitli nedenlerden dolayı kayıplar yaşanabilir. Kullanılacak suyun çok büyük bir kısmı kullanıma ulaşmadan kaybedilebilir. Firmalar için su kayıpları mali zarar anlamına geldiğinden endüstriyel su kayıplarını önlemek için çeşitli yöntemlere başvurulur.

Fabrikalardaki İçme Suyu Maliyetini Düşürme

19 Eylül 2019

Fabrikalarda tüketilen içme suyunun maliyetini düşürmek, günümüzde işyerlerine özel üretilen su arıtma sistemleri ile artık çok kolay. Normal şartlarda bu tür kalabalık işyerlerinde ortaya çıkan içme suyu maliyeti oldukça yüksektir. Bu nedenle ihtiyacı en iyi şekilde karşılama yeterliliğine sahip olan su arıtma cihazıkullanımı fabrikalara büyük avantaj sağlar.

Su Tasarrufu Neden Önemlidir?

28 Mart 2019

Aslında dolaylı olarak bütün insanlar dünyamızın su deposu olarak yaratılmış yeraltı sularıyla yetiştirilen ürünleri tüketmektedir. Meselâ Pakistan’dan pamuk, Tayland’dan pirinç, İsrail’den domates, Etiyopya’dan kahve, İspanya’dan portakal, Avustralya’dan şeker gibi pek çok ürün, yeraltı sularıyla yetiştirilerek diğer ülkelere satılmaktadır. Yağan yağmur miktarının bazı ülkelerde ziraate yeterli olmaması, sulamayı gerektirdiği için ciddi su ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu su ihtiyacının boyutu hakkında fikir sahibi olabilmek için hangi ürünün yetiştirilmesinde ne kadar su gerektiği konusunda bazı istatistikî değerler verecek olursak, sorun daha kolay anlaşılacaktır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.