0532 324 60 40

Kapat
(0) ürün
Sepetinizde hiç ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Flitreler
  Tercihler
  Arama

  Su ve Sağlığımız

  Uzmanlar sağlıklı bir yaşam için günde en az  sekiz bardak su içmemizi önermektedir.Su içmek için ağzın kurumasını beklemek kronik susuzluk işaretidir.

  Yorgunluk,aşırı hassasiyet,sinirlilik,endişe ve depresyon halleri vücudun daha çok suya ihtiyacı olduğunu gösterir.Spor  ya da ağır işler yapıldığında su ihtiyacı daha da artar.

  Öte yandan astiğmatik alerji,gastrit,yğksek kan basıncı,yüksek kolestorel,kronik diyabet,anjin ve daha pek çok hastalığın sebebi  yeterli su tüketilmemesidir.

  Hiçbir içecek suyun yerini tutmayıp,su ihtiyacını daha çok artırır.Saf su vücud tarafından kolay emilir.Suya eklenen her şey emilim süresini uzatır.Çay,kahve,kolalı içecekler aslında dehidrasyona yol açıp susuzluk hissini gidermez.Bu içecekler su içermelerine rağmen su ihtiyacını daha da artırır.

  Kanımızın %82'si sudur.Bu oran %2 azalırsa vücut performansı %20 azalır.Kanımızın akıcılığı yavaşlarsa kalbimiz daha hızlı çalışır ve bu durum hipertansiyona yol açar.Beynimize yeterli kan gelmezse dikkat dağılır.Kalp ve beyin krizlerini önlemenin en iyi yolu bol su içmektir.

  Böbrek taşı oluşumunun en önemli sebebi az su içmektir.Böbrek fonksiyonlarının bozulması karaciğerin yükünü artırır.Bu durum yağların enerjiye dönüşümünü yavaşlatır ve vücutta selülitler oluşur.

  İnsan ölümlerinde 4 önemli hastalıktan söz edilmektedir.Bu hastalıkları önlemenin en iyi yolu bol su içmektir.

  • Obezite (şişmanlık)
  • Diabet (Şeker Hastalığı)
  • Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon)
  • Kolestrol (Kan Yağı Bozuklukları)

  İlser Su Arıtma Teknolojileri,sağlıklı suya erişmenize yardımcı olur.En ekonomik,güvenli,kaliteli Su arıtma cihazlarını yüzde yüz müşteri memnuniyeti garantisiyle size sunar.

   

   

   

   

   

  Yorumunuzu bırakın