0532 324 60 40

Kapat
(0) ürün
Sepetinizde hiç ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Flitreler
  Tercihler
  Arama

  Susuzluk

  Kadınlar ortalama iki, erkekler ise iki buçuk litre su içerek, kış aylarını hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha sağlıklı geçirebilir.

  Bu ölçünün azalması kış depresyonu yaşamanızın sebebi olabilir.

  Vücudun her zaman suya ihtiyacı olsa da, havaların soğuması su tüketimini azaltır

  Giydiğimiz kalın giysiler bile su kaybını arttırabilmektedir.

  Su içmek için susuzluk hissinin beklenmemesi gerekiyor. Vücudun gece boyunca susuz kalmaması için özellikle yatmadan önce büyük bir bardak su içilmeli. Depresyonu önlemenin bir yolu da, mutluluk hormonu serotonin salgılanmasını artıran egzersizlerden geçiyor. Bu yüzden egzersiz başlangıcında ve sonrasında 15-20 dakika aralıklarla, 1-2 bardak su tüketilmesi depresyon tablosunu önleyebilir.

  Kış aylarında birçok kişi su yerine sıcak içeceklere yönelerek çay ve kahve tüketimine ağırlık veriyor. Bu içecekler suyun yerini tutmadığı gibi, içerdikleri tein ve kafein nedeniyle vücuttaki suyun atılmasına da sebep oluyor.

  Çay ve kahve tüketildiği zaman mutlaka su da içilmesi gerekmektedir.

  Kafein ve tein içermeyen ve birçok faydası olan bitki çayları kış döneminde yardımcınız olabilir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için adaçayı, ıhlamur, kuşburnu, yeşil çay, ekinezya ve böğürtlen gibi çayları tüketebilirsiniz. Ayrıca yatıştırıcı etkilerinden dolayı rezene, papatya, sarı kantaron çayları kışın tercih edilebilir.

   

  Yorumunuzu bırakın