sadsad x
asdasd

Klor dozaj pompaarı seko antech ilser su arıtma.jpg (44 KB)

Dozaj Pompaları

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı Sistemleri Nedir, Nasıl Çalışır.jpg (69 KB)
İçme Suyu PH Değeri Kaç Olmalıdır.jpg (40 KB)
Suyun Tasarruflu Kullanılması.jpg (39 KB)
Su Yumuşatma Sistemi Nedir .jpg (44 KB)
Sırala
Toplam 213 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 8 ... 15

Çeşitli endüstrilerde farklı uygulamalar için kullanılan dozaj pompaları; su, buhar ya da gaz akışına kimyasal maddeleri enjekte etmeyi sağlar. Dezenfeksiyonu sağlanmak istenen sistemlerde akışkan alan içine klor gibi maddeler dozaj pompası ile homojen olarak eklenir. Zararlı mikroorganizmalar bu şekilde ortamdan uzaklaştırılır. Su arıtma tesislerinde, tarım alanlarında, tıbbi laboratuarlarda, gıda işlemlerinde ve daha birçok sektörde dozaj pompaları kullanılır. Son teknoloji endüstriyel çözümler sunan İlser Su Arıtma olarak sektöre ve işlem standartlarına uygun yüksek kalitede ürün seçenekleri sizlere sunuyoruz. İşlerinizi kolaylaştıracak teknik özelliklere sahip dünya çapında kabul görmüş ve tercih edilen markaların dozaj pompalarını ekonomik fiyatlarla sitemizden inceleyebilir, güvenle satın alabilirsiniz.

Dozaj Pompası Türleri ve Özellikleri Nelerdir

Dozaj pompalarında modeller çalışma prensibine göre sınıflandırılır. Motorlu dozaj pompaları mekanik diyaframlı elektrik motoru ile çalışan pompalardır. Pistonlu ya hidrololik prensip ile çalışan modelleri vardır. 3 - 5 bar düşük basınç düzeylerinden 400 - 500 bar yüksek düzeylere kadar basınç düzeyine sahip olabilen motorlu dozaj pompaları ile her türlü kimyasalın dozajlaşması yapılabilinir. Diyaframlı ve selonoid tahrikli elektromanyetik dozaj pompaları 20 - 25 bar düzeylerde basınç değerlerine sahip olur. Saatte 5 litreden 80 litreye kadar debi kapasitesi olan modelleri bulunur. Elektriksiz dozaj pompaları ise daha hassas uygulamalar için kullanılan su akış hızına ve miktarına göre oransal dozajlama yapan pompalardır. Bu pompa modelleri elektrik enerjisi kaynağına ihtiyaç duymadan çalışır. Elektriksiz dozaj pompalarında dozaj oran aralıkları ve farklı malzeme alternatifleri daha detaylı dozajlama yapma imkânı sunar. Dozaj pompalarında teknik özellikler farklı olabilir. Öne çıkan bazı teknik özellikleri;

  • Aşındırıcı kimyasallara karşı yüksek dayanıklılık,
  • Zamana ve süreye bağlı olarak dozajlama için kumanda sistemi,
  • Farklı akışkanlar için özel tasarım,
  • Kullanım yerine ve amacına göre uygun kontrol yönetimi,
  • PH, debi ve basınç değerlerine göre oransal dozajlama,
  • Her türlü korozif, yüksek viskositeli, uçucu ve benzeri akışkanlar ile çalışabilme, şeklinde sıralanabilir.

Uygulama Alanına Göre Dozaj Pompası Seçimi Yapılmalıdır

Kimyasal dozaj işlemleri gıda, kozmetik, tıp veya madencilik gibi alanlarda farklı uygulamalar gereir. Su arıtma tesisleri ve dezenfeksiyon sistemleri dozaj pompalarının en çok kullanıldığı alanlardır. Dozajlama pompası özellikleri kullanım alanı ve amacına göre belirlenmelidir. İlser Su Arıtma Teknolojileri olarak uzmanlığımızdan yararlanarak işiniz için en uygun dozajlama pompası özelliklerini belirleyebilirsiniz. Dijital kolaylıklarımızdan yararlanarak bizden teknik bilgi desteği alabilirsiniz. Hangi markada hangi modeldeki teknik özellikler sizin işiniz için uygunsa size bu ürünleri önerebiliriz. Hassas dozajlama, zaman ayarlama, sıvı seviye kontrol, kolay kullanım gibi özelliklerin yanında dozajlama yapılacak alana özgü teknik özellikler konusunda İlser uzmanlığına güvenebilirsiniz. Firmamız yüksek kalitede dozajlama pompalarını uygun fiyat avantajlarıyla sunarken en doğru seçimi yapmanız için uzman desteğinden yararlanma olanağı da sağlar.

Göster
Gizle
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.