Blog

Su Arıtma Cihazı Mineralleri Azaltır Mı?

19 Eylül 2019

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için olmaz olmaz bir yere sahip olan mineraller, aynı zamanda suyun çok daha lezzetli olmasını sağlar. Bu nedenle sağlıklı su içme amacıyla kullanılan su arıtma cihazının vücuda yararlı olan mineralleri azaltacağından korkulur.

Arabalar Suyla Çalışır Mı?

19 Eylül 2019

Birçok insan ah şu arabalar suyla çalışsa diye düşünüyor. Benzin fiyatlarının sürekli artması insanları bu tür hayallere itiyor. Aslında bu bir hayal değil. Suyla çalışan araba projeleri üretiliyor.

Çocukların Fazla Su İçmesi Nasıl Sağlanır?

19 Eylül 2019

Suyun önemi her zaman gündemde olan bir konudur. Günde belli miktar su tüketmek gerektiğini hepimiz biliyoruz. Su içme alışkanlığının erken yaşlarda edinilmesi sağlık ve ve dinç olmak için oldukça önemli.

Etkili Su Tasarrufu İçin İpuçları

19 Eylül 2019

Su tasarrufu yapmak sadece kişilerin kendi bütçeleri için değil dünyanın iyiliği için de oldukça önemli. Temiz suyun kaynakları maalesef günden güne azalıyor. Dünyanın bazı bölgelerinde insanlar temiz suya ulaşamıyor.

Su İçerisindeki Florürün Etkisi Nedir?

19 Eylül 2019

Florür doğada toprakta, suda, bitkilerde eser miktarda bulunan bir maddedir. Flor atomunun iyon haline gelmesiyle oluşur. Florürün insan beynine olumsuz etkileri olduğu sıklıkla gündeme gelmektedir.

Suyun pH Seviyesi Neden Önemlidir?

19 Eylül 2019

İçtiğimiz suyun içeriğinde bulunan asit ve bazların seviyesini gösteren PH seviyesi suyun temiz olup olmadığını anlamamızı sağlar. pH değeri 2’den 14’e kadar olabilir. Bu değer 7’nin altında ise su asidik su olarak tanımlanır. 7’nin üzerinde olan sular alkalik yani temiz sudur.

Günlük Su İçme Rutininizi Belirleyin

19 Eylül 2019

Vücudunuz için olmazsa olmaz bir öneme sahip olan su, birçok açıdan büyük bir ihtiyaçtır.

Plastik Damacana Mı, Cam Damacana Mı?

19 Eylül 2019

Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan “plastik damacana mı kullanmalı yoksa cam damacana mı kullanmalı” sorusu, her daim insanların kafasını karıştırır. Bununla birlikte camın sağlıklı, doğal ve saf olduğu yadsınamaz bir gerçekliktir.

Endüstriyel Su Kaybı Nedir, Nasıl Azaltılır?

19 Eylül 2019

Endüstriyel alanlarda su kullanımında çeşitli nedenlerden dolayı kayıplar yaşanabilir. Kullanılacak suyun çok büyük bir kısmı kullanıma ulaşmadan kaybedilebilir. Firmalar için su kayıpları mali zarar anlamına geldiğinden endüstriyel su kayıplarını önlemek için çeşitli yöntemlere başvurulur.

Fabrikalardaki İçme Suyu Maliyetini Düşürme

19 Eylül 2019

Fabrikalarda tüketilen içme suyunun maliyetini düşürmek, günümüzde işyerlerine özel üretilen su arıtma sistemleri ile artık çok kolay. Normal şartlarda bu tür kalabalık işyerlerinde ortaya çıkan içme suyu maliyeti oldukça yüksektir. Bu nedenle ihtiyacı en iyi şekilde karşılama yeterliliğine sahip olan su arıtma cihazıkullanımı fabrikalara büyük avantaj sağlar.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.