x
sadsad x
asdasd

su yumuşatma sistemleri.jpg (92 KB)

Su Yumuşatma Sistemleri

Periyodik Cihaz Bakımı Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir.jpg (60 KB)
Zaman Kontrollü Su Yumuşatma Sistemleri.jpg (49 KB)
Endüstriyel Su Arıtma Cihazı Sistemleri Nedir, Nasıl Çalışır.jpg (66 KB)
Su Yumuşatma Cihazı Fiyatları Ne Kadardır.jpg (48 KB)
Sıralama seçin
Toplam 157 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 11

Su yumuşatma cihazları reçineli sistemlerden oluştuğu gibi, manyetik kireç önleyiciler, silifozlar da bu konuda belirli ölçüde çözüm olmaktadır.. Su içinde çözünmüş halde bulunan kalsiyum magnezyum iyonları suda sertliğe neden olmaktadır. Sudaki sertliğin giderilmesi, iyon değiştirme yöntemi dediğimiz su yumuşatma sistemleri ile gerçekleşmektedir. İyon değişimi, sertliğe neden olan kalsiyum ve magnezyum içeren suyun sodyum formundaki reçineden geçirilmesi suretiyle gerçekleşmektedir. Reçine, kalsiyum ve magnezyum iyonları bakımından doygunluğa ulaştığı zaman sodyum klorür eriyiği tuz çözeltisi ile (tablet tuz) ile rejenere edilir. Kalsiyum ve magnezyum iyonları reçineden çözündüğünde işlem tamamlanır ve reçine tekrar sodyum iyonları ile yüklenir. Çözülmüş kalsiyum ve magnezyum iyonları ters yıkama ile dışarı atılır ve reçine bir sonraki yumuşatma işlemine hazır hale gelir. 

Su yumuşatma sistemleri kullanılacak yere göre tekli yada tandem (çift tanklı) olarak dizayn edilir. Su yumuşatma sistemleri ve özellikle kireci önleme konusunda ön filtrasyon sistemi, silifoz içeren ön filtre sistemleri, manyetik kireç önleyiciler gibi yöntemlerde kullanılmaktadır, fakat bu konuda nihai çözüm su yumuşatma sistemleridir. Sert su ve kireç evinizde veya işyerinizde sağlıklı bir kullanım suyu olmasını engellemek ve tesisatlarınıza, bataryalarınıza, bulaşık, çamaşır makinalarınıza zarar vermektedir. Su arıtma sistemlerinde olduğu gibi su yumuşatma sistemlerinde de ilsersuaritma.com sitemizden su yumuşatma cihazıları, manyetik kireç önleyiciler, silifozlar, tablet tuz, reçine, valfler, tuz tankları, reçine tankları, air checkler, tubingler, şamandıralar, atık ve tuz hortumları gibi bir çok ürünü temin edebilirsiniz. Yumuşatma konusunda dowex, aqualine, pallas, Pentair, Dow-purolite, Clack, Atlas Aquadol, Delta gibi birçok markayı Türkiye genelinde yaygın su arıtma servisi ağıyla ilsersuaritma.com'da bulabilirsiniz.

En İyi Su Yumuşatma Sistemleri

Su yumuşatma sistemlerin konusunda doğru sistemi seçmek ve doğru sisteme karar vermek için belirli bir yol izlemek çok önemlidir. Öncelikle giriş suyu değerlerinin analizi çok önemlidir. Şebeke suyumu kullanıyorsunuz yoksa artezyen suyu dediğimiz kuyu suyumu kullanıyorsunuz. Bu suyun sertlik değerleri açısından önem taşımaktadır. Bu konuda öncelikle sertlik kitleri yardımıyla suyun sertlik değerlerini alman veya Fransız sertliği birimleri olarak tespit etmek gerekir. Ayrıca yine suyunuzun iletkenlik değeri de seçilecek sistem açısından önemlidir. Nasıl bir su istediğini yanında en yoğun kullandığınız dönemi baz alarak kullanım yoğunluğunuzu belirlemeniz gerekir. Bu veriler ışığında su yumuşatma cihazınızın kapasitesi yani reçine miktarını belirleyebilirsiniz. Daha sonra sistemi kullanım amacı ve kullanım yeri açısından hiçbir kesintiye uğramaması gerekiyorsa tandem bir sistem dizayn edilmelidir. Böylelikle tanklardan biri valf aracılığı ile yıkamaya geçtiği anda diğer tank devreye girecek ve kesinti olmayacaktır. Ama bu sistemi evinizde, yazlığınız da kullanıyorsanız gece geç bir saatte yıkama yapması sistemi kullanmanızı engellemeyecektir. Bu aşamadan sonra yine önemli bir aşama hangi marka ve hangi özelliklerde valf seçeceğiniz dir. Valfler zaman ayarlı, ayarlanan zamanda yıkama işlemini başlatan ve bitiren valfler. Örneğin analizler sonucu belirlediğiniz reçine miktarına sahip bir sistem kurdunuz, ne kadar su geçtiğinde reçine özelliğini kaybedeceğinin hesabını yaptınız ve iki günde bir yıkama yapmasına karar verdiniz. İki günde belirleyeceğiniz, genellikle gece geç bir saat 2, 3, 4 gibi sistem tuzlu su ile yıkama ve durulama yapıp reçinenin ilk özelliğine kavuşmasını sağlayacaktır. Yada volümetrik yani debi kontrollü bir valf seçmeniz durumunda  yapılan hesaplamalar sonucunda örneğin 5 ton su geçtiğinde yıkama yapması gerekiyorsa, 5 ton su geçtiği günün akşamı yine belirleyeceğiniz saatte yıkama yapacaktır.  Kullanılacak su miktarına göre sistemin boyutu, sistemin boyutuna ve kapasiteye göre valfler, tanklar belirlenmektedir. 

Ülkemizde yaygın olarak kullanılan valf markaları ve modelleri şöyledir. Fleck valfler, Fleck 5600, Fleck 7700, Fleck 2750, Fleck 2850, Fleck 2910, Fleck 9000, Fleck 9100, Fleck 9500, Fleck 3150, Fleck 3900  modelleri yaygın olarak kullanılmaktadır. ayrıca Fleck valf yedek parçaları, difüzörler, difüzör boruları, Remote Meterlar,  tuz emiş aparatları, valf bağlantı aparatları, valf pistonları, timer motorlar, oring takımları, tuz pistonları, tuz pistonu tamir takımları, sayaç topları ve sayaçlar, drive motorları, sayaç telleri,  dişliler, impeller (pervaneler), kontrol panelleri, drive camlar, switchler, drenaj aparatları, kartlar, adaptörler, dlfc gibi parçalardan oluşmaktadır.

Su Yumuşatma Sistemleri Valf Çeşitleri Nelerdir?

Fobrite valfler,  Fobrite F133, Fobrite F11, Fobrite E14, Fobrite F15, Fobrite T10 ,  FobriteT10 Valf NBP,  Fobrite T15, Fobrite AT-1500, Fobrite F21, Fobrite F31,  Fobrite F41, Fobrite F51, Fobrite F61, modellerinden oluşmaktadır. Fobrite marka valflerin yedek parçaları Oring Takımı, Adaptör, Piston Seti, E 14 Kart, F 15 NBP Piston, F 15/31 YBP Üst Piston, F15 Oring Takımı NBP İçin, F15/21/31/41/51 Sayaç Topu Mekanik, AT1500 Valfleri Ara Bağlantı Rekoru, AT1500 Valfler Arası Haberleşme Kablosu, T10/15/AT1500 Oring Takımı, T10/15/AT1500 YBP Piston  gibi parçalardan oluşmaktadır.

Clack valfler; Clack WS1 TC, Clack WS1 El, Clack WS125 TC, Clack WS125 El, Clack WS15 El, Clack WS2 El, Clack V3 El modellerinden oluşmaktadır. Yedek parçaları ise WS1 Bypass Vanası, WS1 Açma Anahtarı, WS1 Üst Difüzör ,   Debimetre Ws15 Kablo Dahil ,  Clack WS1 Motor Asy, Ws 1,5 Spacer Stack Assembly gibi parçalardır.

Autotrol valfler;, 255 Logix 740F, 255 Logix 742 255 Logix 762  modellerinden bazılarıdır.

Siata valfler; V 132A / 05, V 230T / 05, V 240D - 05 / 05 modellerinden bazılarıdır.

Runxin valfler; son yıllarda kullanımı hızla artan bir markadır. Hem fiyat performans düzeyinin yüksek olması hemde sağlamlık ve sorun yaşamaması nedeniyle kullanımı hızla artmaktadır. Diğer markalara ciddi bir alternatif oluşturmaktadır. Runxin Valf modelleri, Runxin F63B3 + F70A, Runxin F69A3 - F70B, Runxin F92B1 - LED, Runxin N74A3, Runxin F99A3, Runxin N77A3, Runxin 111A3 modellerinden oluşmaktadır.

Göster
Gizle
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.