pompasız-su-atırma.jpg (117 KB)

Pompasız Su Arıtma Cihazları

Motorlu Mu Motorsuz Mu Su Arıtma Cihazı Almalıyım.jpg (53 KB)
Hangi Su Arıtma Cihazı Tercih Edilmeli.jpg (49 KB)
Su Arıtma Cihazı Çalışma Prensibi.jpg (40 KB)
Su Arıtma Cihazları Suyu Nasıl Arıtır.jpg (47 KB)
Sıralama seçin
Toplam 46 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

                                  Pompasız su arıtma cihazları, şebeke basıncının yüksek olduğu yerlerde şebeke basıncı ile çalışabilen cihazlardır. Su arıtma cihazları,

reverse osmosis

sistemler sudaki ağır metal ve kimyasalları, bakterileri

reverse osmosis

membran teknolojisiyle temizleyerek, sağlıklı, temiz içilebilir su haline getirmektedir. Membranlar çok küçük gözeneklere sahip olduklarından içlerinden temiz suyun geçebilmesi için suyun membrana belirli bir basınçla gelmesi gerekmektedir. Bu nedene cihazlar pompalı ve pompasız olarak sınıflandırılmaktadır. Pompasız su arıtma cihazlarını kullanabilmek için su tesisatından gelen su basıncının 3 barın üzeride olduğundan ve bu basınçın sürekli korunduğundan emin olunuz.
                                  Pompasız su arıtma cihazlarında pompa olmadığı için adaptör, yüksek basınç swici, alçak basınç siwici de yer almamaktadır. Bu nedenle pompasız su arıtma cihazları elektriksiz şebeke basıncıyla çalıştıklarında elektrik harcaması da olmamaktadır. Bütün markalarda pompasız su arıtma modelleri mevcuttur. Pompasız su arıtma modellerini de bulabileceğimiz markalar; Natural Water, Ravent, TecFlo, Aquabir, aura, cebillion, Arçelik, WaterLife, Comtech, Lifetech, AquaTürk, Oceon, Hyundai Su Arıtma, LG membran kullanan su arıtma cihazları, Aqualine, Conax, Aqua, LG, gibi birçok su arıtma cihazı markasında pompasız su arıtma modellerini bulmak mümkündür. Bu konuda en geniş ürün yelpazesini tüm Türkiye'de yaygın su arıtma servis ağıyla www.ilsersuaritma.com adresinden kredi kartlarına taksit imkanları ve çok uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Ayrıca bütün marka ve modellerde kullanılan yedek parça, filtreler, filtre kaplarını da sayfamızdan satın alabilirsiniz.
                                   Pompalı su arıtma cihazı ve pompasız su arıtma cihazları, elektrikli su arıtma cihazları ve elektriksiz su arıtma cihazları olarak telaffuz edilmektedir. Her iki tanımda aynı ürün grubunu ifade etmektedir. Ayrıca su arıtma cihazlarında pompalı su arıtma cihazları ve pompasız su arıtma halihazırını kıyaslarken pompalı cihazların üzerinde pompa, adaptör, alçak yüksek basın siwiçleri olduğunu ve şaselerinin buna uygun olduğunu göz ününe alarak pompalı cihazların fiyatlarının daha yüksek olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir.
                                   Pompalı ve pompasız cihazlar da basınç yeterli düzeyde olduklarını var sayarsak, filtre yapılarında, su arıtma kalitelerinde her hangi bir farklılık bulunmamaktadır. Yine kirli su belirli aşamalardan ve hiç bir kimyasal kullanılmadan filtre edilerek temiz su olarak musluklarımızdan akmaktadır. Şebekenizden gelen kirli su 5 mikron gözeneklere sahip sediment filtre yardımıyla katı partiküllerden, kum çamur gibi istenmeyen tortulardan arındırılmaktadır. Daha sonrasında GAC granül aktif karbon filtreden geçerek kokulardan arınmaktadır. Su membrana girmeden önce son olarak CTO blok karbon filtreden geçerek membrana geçmek için hazır hale gelmektedir. Su arıtma cihazlarında membran çok küçük gözeneklere sahip olduğu için su membrana gelmeden önce katı partiküllerden arındırılması gerekmektedir.
Membrandan geçebilen temiz su olarak depolanırken, geçemeyen kısmı atık olarak gidere atılmaktadır. Temiz su olarak depolanan su daha sonra tamamen doğal hindistan cevizi kabuğundan yapılan tatlandırıcı, post karbon filtreden geçerek içilebilir, sağlıklı su olarak sizlere ulaşmaktadır.
                                   Su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi su arıtma cihazının pompalı yada pompasız olduğudur. Bunun yanında cihazın açık kasa yada kapalı kasa olduğu, tezgah altı yada tezgah üstü olduğu, su arıtma cihazının garanti süresi ve garantinin yerinde garanti yada firmanın adresinde mi garantinin geçerli olduğu, filtre sayısı, filtrelerin ve arıtmada kullanılan tüm parçaların kalitesi bir su arıtma cihazı seçerken oldukça önemlidir.

                                  Tüm bunların yanında damacanalardan kurtulmak, sürekli sağlıksız ve kanserojen madde kaplarda taşınan suya para vererek satın almaktan kurtulmak çok daha yaşamsal önem taşımaktadır.


Tüm bunların yanında damacanalardan kurtulmak, sürekli sağlıksız ve kanserojen madde kaplarda taşınan suya para vererek satın almaktan kurtulmak çok daha yaşamsal önem taşımaktadır.

Göster
Gizle
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.