x
sadsad x
asdasd

Su arıtma filtreler ve filtre kapları.jpg (50 KB)

Su Arıtma Filtreler ve Filtre Kapları

Su Arıtma Cihazı Filtre Fiyatları Neye Göre Değişir.jpep.jpg (57 KB)    Su Arıtma Cihazımın Filtre Değişim Zamanı Geldi mi.jpg (57 KB)    En Sık DEğişen Su Arıtma Yedek Parça Listesi.jpep.jpg (47 KB)       Su Arıtma Cihazı Filtresi Değişim Süresi Ne Kadar.jpg (55 KB)

Sıralama seçin
Toplam 511 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 7 ... 15 ... 35

Su arıtma cihazlarından sağlıklı, temiz ve kaliteli içme suyu alabilmek , ayrıca sistemlerin ve cihazların sağlıklı ve uzun ömürlü çalışması için belirli periyotlarla yetkin ve yetkili su arıtma servisleri tarafından filtrelerinin değişmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir. Buda türkiye genelinde yaygın servis ağına sahip ilser su arıtma teknolojileri tarafından profesyonel ve kurumsal servis yapısıyla düzenli olarak yapılmaktadır. Su arıtma cihazı seçerken cihazın fiyatı kalitesi yanında servis ve hizmet kalitesi de oldukça önemlidir. Filtre kapları, housingler, alkali filtreler, mineral filtreler, membranlar, kartuş filtreler, inline filtreler, yıkanabilir filtreler, endkaplı ve endkapsız filtreler, aqua, atlas, filtre kapları, 1 mikron, 5 mikron, 10 mikron, 10", 20", 50 mikron, iplik filtreler, sediment, cto carbon, udf carbon, GAC karbon filtreler, post carbon ve coconut  filtreler,Omnipure, charm, merlin, Aqualine, Atlas, Vontron, Membran housingleri, şeffaf housingler, boş filtre kapları, Big blue filtreler, Hydra yıkanabilir filtreler, ilsersuaritma.com adresinden uygun ve ekonomik fiyatlarla toptan ve perakende olarak temin edilebilmektedir.

Su Arıtma Cihazı Filtre ve Filtre Kapları Fiyatları

Piyasalarda birçok yedek parça filtre çeşidi bulunmaktadır.Filtreler marka,model ve cinslerine göre fiyatları farklılık göstermektedir. Ön takım filtreleri Sediment, CTO ve GAC filtreleri açık kasa cihazlar, Kapalı kasa cihazlarda montajı içinde satılmaktadır.Bunlar 1. sınıf filtrelerdir.Sitemizden güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz.

Ayrıca 3 lü, 5 li, 6 lı, 8 li filtre setleri uygun fiyatlarla sitemizde satılmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Filtresi Nasıl Kullanılır?

Ayrıca ev ve işyeriniz için olan arıtma ve yumuşatma cihazlarınızın bakımını, filtre değişimini, sarf malzeme ve filtrelerini  ilsersuaritma.com adresinden kredi kartınıza taksitli ve hızlı kargo gönderisi olarak satın alabilirsiniz. Su arıtma filtre, filtre kapları reverse osmosis arıtma sistemlerinde kullanılan sediment, karbon, membran, post karbon, tatlandırıcı filtreler ile her türlü marka ve model hyundai, ihlas, aura, waterlife, super water, orkinos, aqualine, ecogreen, watertek,coway,ecosoft,goway, waterbox, bms, esli, hazar, ideal, comtech, aquatürk, water clinic, hydrosafe, lifetech, bmb marka ve firmalarına uyumlu filtreleri ilsersuaritma.com dan alabilirsiniz.

Su arıtma cihazları ülkemizde yaygın olarak kullanılan reverse osmosis sistemler temel olarak 5 filtreden oluşmaktadır. Sular arıtma cihazları için de bir yol izlemektedir. Öncelikle sediment filtreden geçerek katı partiküller ve kaba tortular ilk filtre olana sediment filtre tarafından tutulmaktadır. ikinci filtremiz GAC karbon filtredir. Bu su arıtma filtresi yapısı gereği sudaki koku ve deterjan artıklarını tutma özelliğine sahiptir. Böylece kaba tortulardan arınmış ve kokusu giderilmiş su 3 filtre olarak ya daha küçük gözenekleri olan 1 mikron sediment filtreden geçerek yada CTO karbon filtreden geçerek ön filtrelerden geçmiş ve membrana girmek için hazır hale gelmiş demektir. Membran filtre çok küçük gözeneklerden oluşan ve katmanlı bir yapıya sahip olan bir filtredir. Gözeneklerinden sadece su geçebilmektedir. Gözeneklerinden suyun geçmesi için suyun membrana belirli bir basınçla gelmesi gerekir. Membran gözeneklerinden geçebilen temiz su olarak  çelik tanka aktarılırken geçemeyen kirli kısım da atığa yönlendirilmektedir. Cihazlarda kullanılan metal basınç denge tankları suyun hava almadan bakteri üremeden ve su ihtiyacını basınçlı bir şekilde sağlayabilmek için suyu depolanmaktadır. Depolanan bu su arıtma musluğunuzu açtığınız da hindistan cevizi kabuğundan yapılmış doğal tatlandırıcı filtreden geçerek size ulaşmaktadır. Bu filtreler dışında mineral takviyesi yapan ve sudaki PH değerini dengeleyen mineral ve alkali filtreler kullanılması tavsiye edilmektedir. Bunlar dışında biosafe filtre antioksidan alkali filtre mineralized filtre, detox filtre far infrared ray filtre, carbosex PH filtre, 4'lü mineral filtre gibi filtreler seçeneklerden bazılarıdır. 

Su arıtma cihazı filtreleri ve filtre kaplarında, tezgah altı cihazlar da kullanılan filtre kapları yanında değişik amaçlarla bina girişinde, cihazların girişinde kullanılan, içlerine kullanım amacına göre filtreler seçilen yedek parçalardır. Atlas marka İtalyan malı filtre kapları ülkemizde, ülkemiz koşullarına uygunluğu, ve fiyat performans açısından kendini kabul ettirmiş bir markadır.  Atlas filtre kapları kendi içinde tekli, ikili, ve üçlü (senior duplex ve trio) ve bu modeller 2 parçalı ve 3 parçalı olarak ayrılmaktadır. Ayrıca filtre uzunluklarına göre 10" ve 20" modelleri vardır. Bu filtre kaplarında kullanılmak üzere atlas markası olarak sediment, yıkanabilir filtre, iplik fitre modelleri bulunmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Nerelerde Kullanılır?

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Ayrıca membran filtreler cihazlarda cihazın en önemli filtresidir. membran filtrelerde değişik  marka ve seçenekler mevcuttur. Membranda yaygın olarak kullanılan markalar; LG, Filmtec Vontron. aquabir Tecflo, membranes, platinum, pallas dır. Membranlarda 50 GPD 75 GPD, 80 GPD, 100 GPD, 150 GPD, 200 GPD, 250 GPD, 300 GPD, 500 GPD gibi modelleri vardır. Burada GPD (Gallon per Day ) Günlük su üretim kapasitesini belirtmektedir. Merlin filtreler yapı ve kapasite olarak diğer filtrelerden farklılık göstermektedir. merlin cihazlarda yüksek kapasitede 2 adet membran kullanılmakta, 1 adet karbon filtre ve 1 adet tatlandırıcıdan oluşmaktadır. Pentair filtreler genellikle su tüketimi fazla olan işletmelerde kullanılan doğrudan akışlı sistemlerdir. 

Su Arıtma Cihazı Filtresi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alkali ve mineral filtreler, özellikle son yıllarda su arıtma cihazlarının vazgeçilmez parçası haline gelmiştir. Doğal taşlardan oluşan bu filtreler sudaki PH değerini dengelemekte  mineral değerini yükseltmektedir. Ayrıca PH değerini dengelemek için dolomit filtre de kullanılmaktadır. Waterlife marka cihazlara  comtech marka cihazlara, waterbox marka cihazlara ravent marka su arıtma cihazlarına uyumlu  filtreleri uygun fiyata ve hızlı bir şekilde sitemizden temin edebilirsiniz.

Su arıtma cihazı filtresi seçerken dikkat edilmesi gereken özelliklerden bir tanesi de filtre yapısının dünyada yaygın kullanılan standartlara uygun olmasıdır. Eğer kullanılan filtreler sadece o medele ,o markaya, yada o firmaya özgü bir yapıya sahipse ileride bu konu da sorun yaşayabilirsiniz. Yaygın kullanılan filtre yapısı açık kasa cihazlarda kullanılan 10" yada 20"yapıya sahip filtre kabı içine konulan filtreler 10" inline filtreler, 12" inline filtreler, 11" veya 12 " inline geçmeli filtreler,  yada 12" tak çevir filtrelerden oluşmaktadır. 10" sediment filtre, 10" GAC karbon filtre, 10" CTO Karbon filtre, 10" post karbon tatlandırıcı filtre, 10" inline sediment filtre 10" inline GAC karbon filtre, 10" CTO Karbon filtre.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.