Su ve Sağlık

Su Arıtma Cihazı Mineralleri Azaltır Mı?

19 Eylül 2019

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için olmaz olmaz bir yere sahip olan mineraller, aynı zamanda suyun çok daha lezzetli olmasını sağlar. Bu nedenle sağlıklı su içme amacıyla kullanılan su arıtma cihazının vücuda yararlı olan mineralleri azaltacağından korkulur.

Çocukların Fazla Su İçmesi Nasıl Sağlanır?

19 Eylül 2019

Suyun önemi her zaman gündemde olan bir konudur. Günde belli miktar su tüketmek gerektiğini hepimiz biliyoruz. Su içme alışkanlığının erken yaşlarda edinilmesi sağlık ve ve dinç olmak için oldukça önemli.

Su İçerisindeki Florürün Etkisi Nedir?

19 Eylül 2019

Florür doğada toprakta, suda, bitkilerde eser miktarda bulunan bir maddedir. Flor atomunun iyon haline gelmesiyle oluşur. Florürün insan beynine olumsuz etkileri olduğu sıklıkla gündeme gelmektedir.

Suyun pH Seviyesi Neden Önemlidir?

19 Eylül 2019

İçtiğimiz suyun içeriğinde bulunan asit ve bazların seviyesini gösteren PH seviyesi suyun temiz olup olmadığını anlamamızı sağlar. pH değeri 2’den 14’e kadar olabilir. Bu değer 7’nin altında ise su asidik su olarak tanımlanır. 7’nin üzerinde olan sular alkalik yani temiz sudur.

Günlük Su İçme Rutininizi Belirleyin

19 Eylül 2019

Vücudunuz için olmazsa olmaz bir öneme sahip olan su, birçok açıdan büyük bir ihtiyaçtır.

Tavşan Kanı Çay İçin Doğru Su Kullanımı

05 Eylül 2019

Çay kültürümüzün önemli bir parçası. Yaz kış her an her yerde çay içmeye bayılıyoruz. Tabi çay iyi olursa. Tavşankanı çay içmeyi seviyoruz. Çayı tam tadında yapmak için doğru su kullanmak önemli. 

Hala Su İçebileceğiniz 7 Tarihi Çeşme

05 Eylül 2019

Medeniyetin gelişmesi ile birlikte çok eski dönemlerde yapılan ilkel yapılı çeşmeler birer tarihi esere dönüşmüştür. Özellikle Osmanlı döneminde inşa edilen çeşmeler, günümüzün en çok beğenilen çeşmeleri arasındadır. 

Su İçmeyi Unutanlar için 10 Hatırlatıcı Mobil Uygulama

05 Eylül 2019

Sağlığımız için büyük bir önem taşıyan su tüketimi, çoğu zaman yoğunluktan unuttuğumuz bir eylemdir. Özellikle kış günlerinde aklımızdan tamamıyla çıktığı için, yeterli miktarda su içemeyiz. Su Arıtma Cihazları Ne Kadar Sağlıklı?

23 Ağustos 2019

Son dönemlerde en çok merak edilen konulardan biri su arıtma cihazları ne kadar sağlıklı sorusudur. Ekonomik ve rahat olmasının yanı sıra sağlık konusunda da oldukça avantajlı olan su arıtma cihazları;

 

Böbrek Hastaları Su Arıtma Cihazı Kullanabilir Mi?

03 Ağustos 2019

Su, dünyamızda hem en kolay hem de en zor bulunan temel ihtiyaçlardan biridir. Ancak bu temel ihtiyaç nüfusun gittikçe arttığı dünyamızda gittikçe daha zor bulunur hale geliyor. Özellikle de temiz, sağlıklı içilebilir suya ulaşmak zor hale geliyor.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.