x
sadsad x
asdasd
Alkali Su Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Alkali Su Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

06 Aralık 2022

Alkali Su Ne İşe Yarar?

Sağlıklı yaşam tarzını benimseyen ve ideal özelliklere sahip su tüketimini önemseyen kişilerin tercihi olan alkali su ne işe yarar? Siz de sayısız yararı ile dikkatleri üzerine çeken alkali suyun nasıl yapıldığı, hangi durumlarda içilmesi ya da içilmemesi gerektiği gibi konularda araştırma yapan kişiler arasındaysanız yazımızı okuyarak aklınızdaki soru işaretlerine yanıt bulabilir, sağlıklı ve güvenli su tüketimi için adım atarak yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

Vücut için oldukça önemli bir yere sahip olan alkali su, bazik özellikte olduğu için düzenli kullanım sonucu sayısız avantaj sağlar. Bunların başında gelenler ise şu şekildedir:

 • Sindirim sistemini düzenleme konusunda destekleyicidir.
 • Cildi besleyici özelliktedir.
 • Toksinlerin nötr hale getirilmesini sağlar. Böylece vücuttan atılmasına katkıda bulunur.
 • Vücudun pH seviyesini dengeler.
 • Yaşlanma belirtilerini geciktirir.
 • Hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunur.
 • Ödemi engelleyici özelliktedir.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
 • Zayıflama sürecini destekleyicidir.

Siz de düzenli alkali su tüketerek bu faydalardan yararlanabilir, vücudunuzun çok daha dinç ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Alkali su yapımını öğrenerek her an elinizin altında bazik su olmasını sağlayabilir, sunduğu avantajları değerlendirebilirsiniz.

Alkali Su Nasıl Yapılır?

Sağlığa olan faydaları ile ön plana çıkan alkali su nasıl yapılır? Günümüzde birçok kişi bu soruya yanıt arayanlar arasında. Siz de alkali su yaparak çok daha yüksek yaşam standartlarına sahip olabilirsiniz. Dilerseniz profesyonel alkali cihazlarından destek alabilir dilerseniz de kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle evinizde kendiniz de bu işlemi yapabilirsiniz. Böylece zahmetsizce sağlıklı bazik su tüketimi gerçekleştirebilir, vücudunuzun gençleşmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Alkali su hazırlanışı, aslında oldukça basittir. Alkali su, ihtiyaçlara ve beklentilere yönelik farklı şekilde hazırlanarak tüketilebilir. Özellikle su diyeti yapanların vazgeçilmezi olan bu tarz bazik su için asidik değerini azaltırken bazik değerini artıran malzemelerden yararlanılır. Yapılan yöntemlerden öne çıkanlar ise suya limon ve su ya da karbonat ekleme tekniğidir. Böylece zahmetsizce bazik su elde etme imkanı bulursunuz.

Alkali Su Kimler İçemez?

Vücudun toksinlerden arınmasını, ideal pH seviyesine sahip olmasını, ödemlerinden kurtulmasını, nemini kazanmasını, zayıflamasını ve bağışıklık konusunda güçlenmesini sağlayan alkali su kimler içemez sorusu de sıkça gündeme gelen konular arasındadır. Sayısız faydası ile dikkatleri üzerine çeken bu bazik suyu tüketeceğiniz zaman dikkatli olmanız gereken gereken durumlar da bulunur.

Alkali suyu kimlerin içemeyeceği sorusunun cevabı ise şu şekildedir:

 • Kalp hastaları
 • Yüksek tansiyon hastaları
 • Böbrek yetmezliği yaşayanlar
 • Böbrek taşı olanlar
 • Hamile kadınlar
 • Emziren kadınlar

Bu tür durumların dışında farklı rahatsızlıklarınız da varsa doktorunuza danışarak tüketim gerçekleştirebilir, sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz. Bazik suyun sunduğu avantajlardan zahmetsizce yararlanabilir, keyifli ve konforlu bir yaşam sürebilirsiniz.

Alkali Su İyonizeri Nedir?

Alkali su ne demek sorusuna yanıt aldığımızda ister istemez aklımıza alkali su iyonizeri nedir sorusu da gelir. Bir nevi alkalize su makinesi olan bu tür cihazlar, pH değeri yüksek su tüketimine yönelen insanların hayatını kolaylaştırır ve bazik su tüketimini fazlasıyla pratik hale getirir. Alkali su evde yapılabileceği gibi, çok daha sağlıklı ve güvenli bir yöntem olarak alkali su iyonizeri de kullanılabilir. Böylece zamandan tasarruf edebileceğiniz gibi her daim taze alkali su tedariki konusunda da sıkıntı yaşamadan tüketim gerçekleştirebilirsiniz.

Bu tür cihazlar;

 • Suyun içerisindeki büyük molekülleri parçalar.
 • Sudaki hidrojen sayısını artırır.
 • Suyun hücreler tarafından çok daha rahat emilmesini sağlar.
 • Suyun pH değerini artırarak alkali özellik taşımasına katkıda bulunur.
 • Vücudunuzun su ihtiyacını karşılarken çok daha kaliteli bir tüketim gerçekleştirmenize de imkân tanır.

Alkali Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu kadar avantajı olan bir cihaz olduğunu öğrendiğimiz zaman alkali su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda da bilgi edinme zorunluluğu hissederiz. Böylece yüksek performans gösteren kaliteli ve güvenilir bir cihaza sahip olarak sağlıklı su tüketimini gerçekleştirmemiz mümkün olur. Bu alanda günümüzde zengin bir seçenek yelpazesi bulunur. Ancak ideal bir kullanım için saygın kimliğe sahip markalardan destek almak gerekir.

Güvenilir markalar tarafından tasarlanmış olan üstün kalitedeki alkali su arıtma cihazı seçeneklerine yönelebilir, uzun yıllar boyunca keyifle kullanabileceğiniz bir cihaza sahip olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Düzenli kullanım gerçekleştirerek vücudunuzu en iyi şekilde destekleyebilir, ailenizi de bazik su tüketimi konusunda teşvik edebilir, onların da yaşamına benzersiz bir dokunuş kazandırabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.