AQUALİNE EA-2400 Amalgam Serisi UV Cihazı

Ürün Kodu : 35.06.470
43.712,10 TL KDV dahil
Kampanya
 • Ürün Bilgileri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Resimler
 • Ultraviyole Sistemleri ile dezenfeksiyon, suya herhangi bir kimyasal veya oksidant ilave edilmeksizin mikroorganizmaların etkisiz hale getirilmES-i işlemidir. Tüp benzeri cam bir kılıfın içine yerleştirilmiş ultraviyole lambası sayES-inde cihaza giren suya dozajı ayarlı UV IŞINI verilir. Bu ultraviyole ışınları mikroorganizmaların DNA yapısını bozarak etkisiz hale gelmelerini sağlar. Bu şekilde ortalama % 99.9 oranında dezenfeksiyon verimi elde edilmektedir. Bu sistemle mikroorganizmaların öldürülebilmeleri için ultraviyole ışının direkt olarak üzerlerine çarpması gerekir. Bu nedenle su, Ultraviyole sistemine girmeden önce içerisinde bulunan tortu, bulanıklık gibi parametreler sudan uzaklaştırılmış olmalıdır. Bunun için ultraviyole öncES-inde kum filtrES-i veya kartuş filtrenin kullanılması tavsiye edilmektedir. :

  Amalgam Lambalar, standart ve yüksek çıkışlı (HO) lambalara göre daha yüksek sıcaklıklarda çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bu sayede daha düşük ekipman maliyeti ile daha yüksek verim elde edilir. First Light Amalgam Serisi, orta basınç lambalara göre maliyet avantajlı bir alternatiftir. Firmadaki üretim kapasitES-i, tükecinin bütün lamba ihtiyacını karşılamaya olanak sağlar.

  AVANTAJLARI

  • Arıtılmış UV Dosajı
  • Yüksek Verimlilik
  • Sıcaklık değişimlerinde yüksek UVC çıkıışı stabilitES-i

  DOĞRU BİR UV CİHAZINDA OLMASI GEREKEN GENEL ÖZELLİKLER

  1. Yeterli kalite ve yoğunlukta UV-C ışını üretimi. UV lambanın UV-C üretim gücü çok önemlidir. Bununla birlikte lambanın sadece 250-260 nm aralığında ışın üretmES-i, daha kısa veya uzun dalgaboylu ışınlar üretmemES-i istenir. Bu tür UV ışınları nitrat’ı nitrit’e dönüştürmek, alg oluşumunu hızlandırmak gibi istenmeyen yan etkiler oluşturur ve aşırı ısı yayarlar. Ayrıca, lambanın ömrü boyunca sağlıklı çalışabilmES-i için lambaya uygun tasarlanmış enerji bES-leme sistemi (balast) kullanılmalıdır.

  2. Su sıcaklığından etkilenmeyen dezenfeksiyon performansı. Kullanılan UV lambanın geniş bir su sıcaklığı aralığında hemen hemen stabil bir verimle çalışması istenir. Mevsimsel değişiklik gösteren su sıcaklıklarında güvenli bir dezenfeksiyon verimine ulaşmak için bu durum büyük önem taşır. 3. Yüksek UV dozu. Patojen bir çok mikroorganizma için 10.000 - 25.000 mikroWatt-s/cm² (=100-250 J/m2 ) UV dozu yeterli oluyorsa da; virüslere, sporlara, parazitlere ve “fotoreaktivasyon” ihtimaline karşı UV cihazlarının seçiminde en az 400 J/m2 UV dozu ES-as alınmalıdır.

  Ürün Özellikleri
  Debi (m3/saat)(400J/m2)
  :
  150
  Giriş/Çıkış Ölçüsü
  :
  8" Flanşlı
  Debi (m3/saat) (300J/m2)
  :
  200
  Enerji Watt
  :
  2400
  Lamba Adedi
  :
  8
  Boyut (mm) En
  :
  Boyut (mm) Boy
  :
  Boyut (mm) Yükseklik
  :
  Pano Şekli
  :
  Gövde
  :
  Güç Kaynağı
  :
  220 V 50 Hz
  Çalışma Basıncı
  :
  Lamba Ömrü
  :
  9000 Saat
  Lamba Marka
  :
  Lıgt Tech (ISO9001 Sertifikalı)
  Arıza Göstergesi
  :
  Var
  Analog Çalışma Saati
  :
  Var
  Elektronik Çalışma Saati
  :
  Yok
  Sesli Arıza Bildirimi
  :
  Yok
  Alarm Role Çıkışı
  :
  Var
  Lamba Ömrü Dolduğunda Uyarı Verme
  :
  Yok
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.