x
sadsad x
asdasd
 Su Arıtma Endüstriyel Tank Nedir?

Su Arıtma Endüstriyel Tank Nedir?

21 Ocak 2021

Endüstriyel alanda kullanılan su arıtma sistemlerinde yer alan tank, filtrelerden geçirilerek saf hale getirilen ve temizlenen suyun depolandığı alandır. Hazne olarak tasarlanan bu bölüm, kullanılan su arıtma sisteminin markasına ve modeline göre değişiklik gösterse de temel olarak aynı işlevi yerine getirir. Bazı modellerde filtrelerle tank entegre halde çalışırken bazılarında birbirinden bağımsız işlev gösterir.

Tank içerisinde toplanan temiz suyun kullanıma sunulması ise cihazdan pompalı ya da pompasız olarak çıkışıyla mümkün olur. Şebeke suyu içerisinde yer alan bileşikleri, kimyasalları, bakterileri, ağır metalleri, tortuları özel filtreleme sistemi sayesinde sudan uzaklaştırılır ve suyun çok daha temiz, saf hale gelmesi sağlanır. Bu tür endüstriyel tanklar, malzeme yapısına göre de çeşitlilik gösterir. Bu nedenle satın alma sürecinde hem su arıtma sistemine uygun olan bir hazne tercih edilmelidir hem de malzemesi bakımından kaliteli ve güvenilir modeller seçilmelidir.

Su Arıtma Endüstriyel Tank Nasıl Doldurulur?

Su arıtma endüstriyel tank seçimi ne kadar önemli ise haznenin doğru şekilde kullanılması da bir o kadar önemlidir. Özellikle tankın nasıl doldurulacağı merak edilen konular arasında yer alır. Bu sorunun cevabı için sistemin çalışma prensibinin ve kullanım yönteminin iyi bilinmesi gerekir.

Genel olarak endüstriyel alanda kullanılan su arıtma sistemlerinde ilk olarak su filtreden geçirilerek saflaştırılır ve ardından tank içine gönderilerek depolanır. Depolanan su kullanım için dışarı verilirken tekrar filtrelenerek ideal hala hale getirilir. Böylece suda bulunan yabancı malzemelerden dolayı iş yerinde kullanılan cihazlarda herhangi bir arıza söz konusu olmaz.

Su arıtma cihazlarında yer alan tank ışıktan tamamen arındırılır ve haznenin iç bölgesinde küf, yosun, bakteri oluşumu engellenir. Tankın içerisinde balon yer alır ve membran filtreden geçerek kullanıma hazır hale gelen su ile doldurulur.

Ardından hazneye gelen su aşağıya doğru gönderilir ve burada güvenle muhafaza edilir. Böylece su kullanımına ihtiyaç olduğunda arıtma musluğu açılır ve tankın içerisinde oluşan basınç balonun sıkışmasına neden olur. Bu da içeride muhafaza edilen suyun musluğa doğru ilerlemesini sağlar.

Su Arıtma Endüstriyel Tank Ekipmanları

Endüstriyel alanda kullanım için özel olarak tasarlanan su arıtma sistemleri için oldukça önemli bir yere sahip olan tank, aynı zamanda çok çeşitli ekipmanlara sahiptir. Tankın kaliteli ve güvenilir olması ne kadar önemli ise ekipmanların seçimleri de aynı oranda özen gerektirir.

Mevcut suda yer alan kimyasal maddelerin özelliklerine göre tercih edilen endüstriyel su arıtma sistemleri, hazne açısından da yasal mevzuatlara uygun şekilde tasarlanmış olmalıdır. Düzenli bakımı yapılması gereken tankın ekipmanları da belirli aralıklarla değiştirilmelidir. Bu sayede elde edilen suyun kalitesi korunur.

Kapasitesi, malzemesi, teknik özellikleri bakımından çeşitlilik gösteren endüstriyel tank çeşitlerinde genellikle şamandıra, kör lapa, ahtapot difüzör, dozaj şasesi gibi ekipmanlara yer verilir. Sektörün öncü isimleri arasında yer alan markaların üstün kalitedeki ürünleri arasından seçim yapıldığı sürece güvenilir su üretimi gerçekleştirilirken aynı zamanda uzun ömürlü kullanım sağlanır.

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı ürünlerinin incelemek için tıklayınız.  https://www.ilsersuaritma.com/endustriyel-cihazlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.