x
sadsad x
asdasd
Atlas Housing Nedir? Ne İşe Yarar?

Atlas Housing Nedir? Ne İşe Yarar?

22 Temmuz 2022

Modern teknolojiyle birlikte gelişen su arıtma sistemlerinde çok çeşitli filtre kapları yer alır. Bunlardan biri de Atlas Housing olarak karşımıza çıkar. Suyun arıtılma sürecinde oldukça önemli bir rol oynayan bu filtre kabı çeşidi, sağlıklı ve güvenli su tüketimi için olmazsa olmaz bir yere sahiptir.

Peki, Atlas Housing nedir, ne işe yarar? En temel tanımıyla Atlas Housing, belirli mikrondan büyük olan partiküllerin tutulmasına destek olan kısımdır. Bu fitre kabının çalışma süreci ise aslında oldukça basittir. Su arıtma sistemlerinde su öncelikle Atlas Housing filtre kabı içerisine giren gider ve burada filtre kartuşu içerisinden geçer. Bu aşamada filtre kartuşun sahip olduğu özelliklere bağlı olarak belirli bir mikronun üzerinde olan partiküller tutulur. Büyük partiküllerden arındırılan su ise kartuşun ortasına doğru ilerler, ardından Atlas Housing çıkışına gider. Bu sayede bir sonraki filtreleme sürecinde herhangi bir sorun yaşanmaz.

Su arıtma sistemlerinde en yaygın kullanılan filtre kabı çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkan Atlas Housing, yukarıda da anlattığımız gibi kartuş sistemlerinden oluşur. Bu kartuşlar sayesinde su içerisinde bulunan kumlar, tortular ve diğer zararlı partiküller sudan anından uzaklaştırılır.

 Atlas Housing Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su arıtma sistemlerinde sıklıkla yer alan ve filtreleme sürecinde oldukça önemli bir yere sahip olan Atlas Housing, kaliteli ve güvenilir olduğu sürece sağlıklı ve güvenli bir su tüketimi gerçekleştirilebilir. Bu filtre kabı sayesinde membranlar büyük partiküllerden uzak tutulur ve çok daha verimli çalışmaları için ideal bir ortam hazırlanır.

Membran filtrelerin zarar görmeden işlevini yerine getirebilmesi için ideal özelliklere sahip olan Atlas Housinglere yönelmeniz gerekir. Bunun için de satın alma sürecinde belirli hususlara dikkat etmeniz faydalı olur.

Öncelikle su arıtma sistemi kapasitesini incelemelisiniz ve buna göre kartuş filtre özelliklerini belirlemelisiniz. Bu sayede yeterli teknik özelliklere sahip olan Atlas Housingleri kullanarak sistemin çok daha verimli olmasını sağlayabilirsiniz. Şayet filtreniz sistem için yetersiz olursa membranlarda kısa süre sonra sorunlar ortaya çıkar ve güvenilir su tedarik etmeniz mümkün olmaz.

Bu nedenle sistem kapasitesine bağlı olarak kartuş filtre kabı seçimi yapabilir, gerekirse alanında uzman kişilerden bu konuda rehberlik alarak ideal bir seçeneğe yönelebilirsiniz. Ayrıca filtrenin paslanmaz olması çok önemlidir. Böylece uzun ömürlü kullanım gerçekleştirebilir ve sağlıklı su tüketimi için doğru filtrelerden yararlanmanın avantajını elde edebilirsiniz. 

 Atlas Housing Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Su arıtma cihazlarında yer alan Atlas Housing çeşitleri, içeriğinde yer alan kartuşun özelliklerine göre performans gösterir. Bu durum ister istemez ürünün kullanım süresi üzerinde de etkili olur. Filtreniz kaliteli ve güvenilir olursa çok daha uzun süre güvenilir şekilde kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Ancak kalitesiz filtreler kısa süre sonra işlevini yitirerek kullanılamaz hale gelebilir. Bu de filtre değişimi yapmak zorunda kalmanıza neden olabilir.

Normal şartlarda 8 ile 12 ay arası kullanım imkanı sunar. Bununla birlikte kullanılan suyun kirliliği ve filtrenin kalitesi gibi unsurlar kullanım ömrünün kısalmasına ya da uzamasına neden olabilir. Bu nedenle kullanım alanına ve amacına göre değişim süreçlerine karar vermeniz doğru olur.

Özellikle su arıtma cihazlarında kullanılan bu filtre kabı aynı zamanda boya, ilaç, yağ, kozmetik, alkol, solvent, glikoz, şarap gibi malzemelerin filtrasyon işlemlerinde de aktif olarak yer alır ve oldukça başarılı sonuçların elde edilmesine katkıda bulunur. Bu nedenle siz de kullanım amacınızı göz önünde bulundurarak filtre seçimi yapmalısınız ve doğru zamanda bu filtrelerin değişimini yapmaya özen göstermelisiniz.

En İyi Filtre Kabı Hangisidir?

Günümüzde Atlas Housing almayı planlayan pek çok kişinin en çok merak ettiği konular arasında en iyi filtre kabı hangisidir sorusu yer alır. Siz de bu konuda bir araştırma içerisinde iseniz alanında saygın ve güvenilir bir kimliğe sahip olan markaların tasarımına yönelmeniz gerekir. Bu noktada en dikkat çekici isim ise Atlas olur.

Atlas markası tarafından özenle tasarlanan filtre çeşitlerini inceleyerek kendiniz için en ideal şartları sunan modellerin sahibi olabilir, böylece filtreleme sürecinin çok daha etkili ve başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca fiyat aralıklarını da inceleyerek bütçenize uygun seçeneklere yönelebilir, bunlar arasında üstün kalitede olan ve yeterli teknik özelliklere sahip olan modellerin sahibi olabilirsiniz. Maliyet açısından filtre kapları oldukça fazla değişken bulunur. Burada önemli olan üstün kalitede modelleri mümkün olan en uygun fiyatlar üzerinden almak olur. Siz de ekonomik olmasına rağmen yüksek performans sunan seçenekleri tercih ederek işinizi kolaylaştırabilir, sağlıklı ve güvenli su tedarik etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Böylece yaşam kalitenizi artırarak keyifli bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.