x
sadsad x
asdasd
Endüstriyel Su Arıtma Membranları ve Kapları Nedir?

Endüstriyel Su Arıtma Membranları ve Kapları Nedir?

22 Temmuz 2022

Teknolojinin hızla geliştiği bu günlerde su arıtma sistemlerinde de yeni nesil cihazlar ve parçalar karşımıza çıkmaya başlar. Özellikle ayırıcı madde olarak bilinen membran, su arıtma sistemlerinde kendine yer bularak oldukça etkili çözümler sunar ve başarılı sonuçların elde edilmesine katkıda bulunur.

Evsel kullanım için ideal olan seçenekler olduğu gibi, endüstriyel su arıtma membranları ve kapları da bulunur. Bunlar su içerisinde bulunan zararlı maddeleri sudan uzaklaştırarak sadece su moleküllerinin kalmasına imkan tanır. Böylece istenen şartları gösteren suyun elde edilmesi sağlar.

Tüm bu özellikleri nedeniyle su arıtma sistemlerinin en önemli parçası olmayı başaran bu tür parçalar; suda zararlı olarak bilinen sodyum, baryum, krom, kurşun, selenyum, nitrit, nitrat, florür ya da kadmiyum gibi maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Böylece çok daha temiz, sağlıklı ve saf su elde edilir.

Çok geniş bir kullanım alanı olması nedeniyle oldukça çeşitli membranlar bulunur. Bu nedenle ihtiyaçlara ve beklentilere yanıt veren seçeneklere yönelerek maksimum verim alınması için doğru tercih yapılması gerekir.

Günümüzde dünya standartlarında üretim yapmasıyla ön plana çıkan AQualine ve Codeline gibi markalardan destek alabilir, üstün kalitede membranlara sahip olarak istediğiniz çözümleri elde etmenin avantajını yaşayabilirsiniz.

 Endüstriyel Su Arıtma Membranları ve Kapları Ne İşe Yarar?

Endüstriyel alanlarda yaygın olarak kullanılan su arıtma membranları, kanalizasyon suyunun en iyi şekilde filtrelenmesini sağlar. Böylece hem içilebilir hem de çeşitli alanlarda kullanılabilir su tedarik edilir. Giardia, cryptosporidium gibi unsurları sudan uzaklaştıran filtre, 0.2 μm’den büyük olan bütün parçaları da filtreleyerek sanayide aktif olarak kullanılabilir olan suyun temin edilmesine yardımcı olur.

Endüstride hem içme su için hazırlanmış sistemlerde kullanılır hem de suyla çalışan çeşitli cihazların yüksek performans göstermesi istenen alanlarda tercih edilir. Filtrasyon, ağır metal iyonları, fosfor gibi çok çeşitli maddeleri uzaklaştıran membranlar için özellikle Hydrosafe ya da Hydroline gibi ünlü ve güvenilir markaların tasarımlarına yönelmeniz yüksek verim elde etmeniz adına oldukça önemlidir. 

Kanalizasyon suyunda yer alan ve istenmeyen iyonların değişim işlemini yapan membran, reçinesi veya zeolit dolgulu kolonları ile gerekli arıtma işlevini gösterir, böylece suyun iyonik açıdan yumuşak olmasını sağlar.

Aynı zamanda mikro organik gözenek yapısıyla sudaki pıhtılaşmış maddelerin çözülmesinde etkin rol oynar. Bu süreçte filtreleme işlemi sürecinde ne kadar basınç uygulanması gerektiğini belirler ve hangi boyuttaki mikroorganizmaları uzaklaştıracağına karar verir.

Günümüzde özellikle Vontron markasının tasarımlarına su arıtma sistemlerinde yer verilir. Bir Çin markası olarak oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkaran bu membranlar, üstün kalitesiyle maksimum memnuniyet yaratır. Zararlı maddeler ve kimyasallar içermediği için ideal bir seçenek olan Vontron ürünlerinin yanı sıra, Techflow ve Csm gibi saygın ve kaliteli markaların membranlarından da destek alabilirsiniz.

Endüstriyel Su Arıtma Membranları ve Kapları Kullanım Alanları Nerelerdir?

Çok çeşitli alanlarda kullanım imkânı sunan membranlar ve kaplar, endüstriyel atık suların arıtılmasını sağlar. Doğal su kaynaklarının korunmasını sağlamak amacıyla geliştirilen bu teknoloji, aynı zamanda endüstriyel alanda faaliyet gösteren firmaların da maliyetlerini düşürme fırsatı sunar.

Oldukça kirli olan atık suların arıtılarak tekrar kullanılmasına imkân tanıyan bu tür endüstriyel su arıtma membranları ve kapları, özellikle su tüketiminin yoğun olduğu alanlarda fazlasıyla avantaj sağlar. Atık suyun geri kazanımına katkıda bulunan membranlar söz konusu olduğunda Hft, Oltremare ya da Wawe Cyber gibi saygın ve güvenilir markaların tasarımları ön plana çıkar. Kullanım alanına bağlı olarak tercih yapılması gerekir.

Küçük bir alanda bile atık su arıtımını oldukça kaliteli bir şekilde yapan bu tür filtreler, ku tüketimine ayrılan maliyetin düşmesini sağlarken kullanılan ekipmanların da performansını destekler. Böylece işletme ekipmanlarının bakım ve onarım maliyetleri de düşer.

Endüstriyel Su Arıtma Membranları ve Kapları Kullanım Avantajları Nedir?

Endüstriyel alanlarda oldukça önemli bir yere sahip olan su arıtma membranları ve kapları, kullanım açısından pek çok avantajı beraberinde getirir. Kullanım alanına göre farklı boyutlarda ve giderim seviyelerinde olan membranlara yönelmek gerekir. Bu sayede atık suların geri dönüşümünde oldukça verimli sonuçlar elde edilir.

LG, Toray, Hydranautics gibi alanında öncü olan isimlerin bünyesinde yer alan membran serilerin tercih edilmesi kullanım avantajlarının artmasını sağlar. Böylece ihtiyaca göre en yüksek performansın elde edilmesi mümkün olur.

Kendi su arıtma sistemleri uygun olan seçenekleri en doğru şekilde belirlemek isteyen işletmelerin öncelikle bu alanda uzman olan kişilerden keşif ve analiz hizmeti alması doğru olur. Bu sayede ideal bir kullanım gerçekleştirilir ve avantajlı bir atık su arıtma sistemi elde edilir.

Su tüketiminden tasarruf edilmesini sağlayan, doğal su kaynaklarının korunmasına destek olan ve işletme cihazlarının uzun ömürlü olmasına imkân tanıyan bu tür membranlar ve kaplar; işletmedeki suyun sertliğine, kalitesine, özelliklerine bağlı olarak tercih edilir. Böylece en iyi sonuçlar elde edilir.

Endüstriyel membranlar ve en iyi fiyatlar için İlser Su Arıtma Teknolojileri sayfamızı tıklayınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.