x
sadsad x
asdasd
 Su Arıtma Membran Nedir?

Su Arıtma Membran Nedir?

17 Ocak 2021

Su arıtma cihazı kullanımının artmasıyla birlikte membran kavramı da sıklıkla karşımıza çıkar hale gelmiştir. Bu tür cihazların en önemli unsurlarından biri olan membran filtre, ortalama 4.8 angstrom gözenekli deliklere sahiptir ve form olarak çarşaf şeklindedir. Bu filtre modeli bir borunun etrafına çarşaf gibi sarılarak eşsiz bir filtreleme sistemi ortaya çıkarır.

Suda yer alan yabancı maddeleri sudan ayrıştırarak çok daha temiz ve sağlıklı içme suyu üretimini gerçekleştirir. Membran filtrenin yer aldığı ters osmoz su arıtma cihazlarında genel olarak iki farklı aşama bulunur. Bunlardan ilkinde şebekeden gelen kirli su ön temizlemeden geçirilir.

Bu aşamada sudaki katı parçalar sudan uzaklaştırılır. İkinci aşamada ise pompa yardımıyla yüksek basınca maruz bırakılan su, ayrıştırıcı zarlardan geçirilerek çok daha hassas bir arıtma işlemi gerçekleştirilir.

Su Arıtma Membran Seçimi

Su arıtma cihazlarının yüksek performans göstermesi için membran seçimine dikkat edilmesi gerekilir. Aksi takdirde istenen sonuçlar elde edilemez ve uzun ömürlü kullanım sağlanamaz. En iyi membran filtre seçimi için kaliteli ve güvenilir hizmet sunan markaların ürünlerine yönelmek gerekir.

Filtreleme esnasında suda bulunan zararlı maddelerin giderilmesi için kullanılan bu ürünler yanlış seçildiğinde sağlıksız su tüketimi gerçekleştirilir. Bu da çok çeşitli sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Ayrıca kalitesiz malzemeden üretilen membran kısa sürede deforme olur ve cihazın çalışması için yenisinin takılması gerekir. Bu durumda da ekstra bir maliyetin ortaya çıkmasına sebep olur. Kaliteli bir membran ve 1,5 - 2 yıla kadar efektif kullanım sağlanır. Bu süreç suyun kirliliğine ve cihazın kullanım sıklığına göre değişiklik gösterir. Vakti geldiğinde hemen filtrenin değiştirilmesi gerekir.

Su Arıtma Membran Filtre Kabı Ne İşe Yarar

Üstün kalitede olan bir membran filtre kabı sayesinde suda bulunan zararlı maddelerin tamamı süzülür ve çok daha sağlıklı su üretimi sağlanır. Ev, iş yeri, ilaç - kimya sektörü, sağlık laboratuvarı gibi çok çeşitli alanlarda aktif olarak kullanılan su arıtma cihazlarının olmazsa olmaz bir parçası olan su arıtma membran filtre kabı, orijinal özellikte olmalıdır. Böylece kaliteli yapısıyla yüksek performans gösteren filtrelere sahip olmak mümkün olur. Bu tarz filtre kaplarından alırken sektörde saygın markaların ürünlerine yönelmek gerekir.

Ayrıca su arıtma cihazının markası ve modeli de ihtiyaç duyulan filtre kabının sahip olması gereken özellikleri belirler. Boru şeklindeki bu kabın içine etrafı membran filtre sarılı olan bir boru takılır. Filtrenin üzerinde ise oldukça küçük boyutlarda delikler bulunur. Bu delikler sayesinde filtreden geçen su yabancı maddelerden arınır ve temiz su çıkışına yönlendirilerek tüketim için uygun hale getirilir. Oldukça basit bir çalışma prensibi olan cihazın efektif olması için sadece membran filtrenin değil, aynı zamanda membran filtre kabının da kaliteli ve güvenilir olması gerekir.

Su Arıtma Cihazı ürünlerinin incelemek için tıklayınız.  https://www.ilsersuaritma.com/en-iyi-su-aritma-cihazi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.