x
sadsad x
asdasd
Alkali Su Cihazı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Alkali Su Cihazı Nedir ve Ne İşe Yarar?

05 Nisan 2021

Son dönemlerde adından sıklıkla söz ettiren alkali su, birçok faydasının yanı sıra kilo vermek isteyenler tarafından da tercih edilen bir sudur. Suyun uygun pH değerinde olması ve saflığını koruması alkali olması gerekir. Her suyun bir pH değeri vardır ve pH değeri de suyun içeriğindeki hidrojen miktarını gösterir.

Kapalı satılan suların arka kısmında yer alan etiketlerinde pH değeri yazar. Eğer bu değer 7 ve üzerinde ise suyun alkali olduğu anlaşılır, yani su bazik özelliği taşıyordur. Eğer bu değer 7’den daha küçük ise su asidiktir. pH değeri tam 7 olduğunda ise su nötr anlamındadır.

Alkali suyun sağladığı faydalardan yararlanmak için bazı özel cihazlarla su alkali hale getirilir. Alkali su cihazı su da bulunan ve alkali dereceğini belirleyen hidrojenin sayısını artırır. Suyun alkali derecesi 8 ila 10 arasına kadar yükseltilerek bazik - alkali özelliği kazandırılır. Bu cihazlara iyonizer cihazları da denilir.

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir

-          Antioksidan özelliği vardır: Alkali sular serbest radikallerle mücadele eden antioksidan özelliğine sahip sudur. Serbest radikaller erken yaşlanma başta olmak üzere birçok olumsuz duruma neden olur. Dolayısı ile alkali sular hem yaşlanma hem de hastalık önleyici sulardır.

-          Vücudun temizlenmesini sağlar: Alkali su içerek bağırsak hareketleri düzenlenir. Özellikle kabızlık ve diğer bağırsak sorunlarının azalmasında yardımcı olan bu su vücuttaki tüm sistemlerin temizlenmesini sağalar. Bu şekilde de grip, soğuk algınlığı veya virütik durumlar da daha az yaşanır.

-          Vücudun nemlenmesini sağlar: Vücudun nem dengesinin korunması açısından alkali su çok iyi bir seçimdir. Hücresel düzeyde emildiğinden nemlendirme özelliği çok fazladır.

-          Vücudun pH dengesinin korunmasını sağlar: Hava kirliği, çevresel toksinler veya stres vücutta kalarak asidik olma eğilimini gösterirler. Alkali su vücudun pH seviyesini yükseltir.

-          Bağışlılık sisteminin güçlenmesini sağlar: Alkali su antioksidan özelliği sebebi ile vücudun soğuk algınlığı ya da grip gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Kanser gibi ciddi rahatsızlıkların oluşması ve gelişmesini de durdurduğu konusunda da araştırmalar vardır.

-          Sindirimin desteklenmesini sağlar: Asitler sindirimin normal seyrini engeller. Bu da reflü veya mide ekşimesi gibi sorunlara neden olur. Hazımsızlık, kusma veya şişkinlik de yapabilir. Alkali su bu gibi istenmeyen sorunların etkilerini nötralize eder.

Alkali suyun ağrıların hafiflemesinden diyabetin önlenmesine, kalbin korunmasından cilt sağlığının destelenmesine kadar birçok faydası bulunur. Alkali su cihazları bu sağlıklı suya kolayca ulaşmanıza sağlayarak, bu sağlıklı suyu kullanmanıza imkan verirler.

Su arıtma cihazı ürünlerini incelemek için sitemizi ziyaret edebilirisiniz.

https://www.ilsersuaritma.com/en-iyi-su-aritma-cihazi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.