x
sadsad x
asdasd
Membran Filtre Nedir ve Ne İşe Yarar?

Membran Filtre Nedir ve Ne İşe Yarar?

22 Eylül 2021

Membran Filtre Nedir ve Ne İşe Yarar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte su artıma cihazlarında kullanılan filtreleme sistemleri de gelişir. Bu cihazlarda yer alan membran filtre, şebeke suyunu zararlı maddelerden arındırarak içilebilir bir hale getirir. Bununla birlikte yeni nesil teknolojinin ürünü olan membran filtreler, sudaki en küçük gözenekleri dahi temizleme konusunda üstün performans sergiler. Bu filtreler, yüksek arıtma özelliği sayesinde günümüzde ev, iş yeri, sağlık kurumları gibi birçok farklı alanda tercih edilir.

Membran filtreleme sisteminde, filtrenin etrafı geçirgen olmayan ya da yarı geçirgen zar şeklindeki plastik bir sentetik madde ile kaplıdır. Şebeke suyu, membran filtreye ulaştığında bu zar sayesinde suyun içindeki tüm zararlı madde ve kimyasallar arıtılır. Öte yandan iki ayrı çıkışı olan filtrelerin birinden arıtma sonucunda oluşan atık su dışarıya atılırken, diğer çıkıştan ise içilebilir temiz su elde edilir. Bu sayede de sağlıklı ve taze suya kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Membran Filtrenin Özellikleri Nelerdir?

Membran filtrenin, diğer filtre türlerine oranla birçok özelliği mevcuttur. Membran filtre, milimetrenin on milyonda biri küçüklüğündeki gözeneklere sahip olması sayesinde molekül düzeyindeki bütün parçacıkları başarılı bir şekilde filtreler.

Filtre, şebeke suyunda farklı oranlarda bulunan ağır metal, fosfor, nitrat gibi tüm zararlı maddeleri yok eder. Üstelik membran filtreler, yarı geçirgen zar yapısı ile suyun sertliğini de düzenleyerek, yumuşak içimli ve lezzetli bir su elde etmenizi sağlar. Bunun yanı sıra membran filtreler arasından seçim yaparken, orijinal hologramlı olmasına ve su arıtma cihazınızla uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki belli bir süre sonra membran filtrelerin arıtma performansı düşerek, verimi azalır. Bu noktada suyun tadında değişimler meydana geldiğinde filtrenizi değiştirebilirsiniz.

Membran Filtre Nasıl Çalışır?

Membran filtreler içinde bulunan yarı geçirgen plastik zar yardımı ile çalışır. Filtre üzerinde iki adet ayrı çıkış noktası mevcuttur. Bu çıkış noktalarından biri, atık suyu dışarı atarken, diğeri ise temiz suyu aktarır. En küçük düzeydeki parçacıkları bile kolaylıkla arıtabilen membran filtreler, oldukça taze ve sağlıklı bir su içmenize yardımcı olur.

Genellikle damacana ve plastik şişelerde, plastiğin içindeki zararlı maddelerin zamanla suya karışma riski vardır. Ancak filtreleme sistemi kullandığınızda böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Su arıtma cihazı, kireç, nitrat, kurşun, alüminyum gibi suyun içindeki tüm kimyasal ve toksik maddeleri başarılı bir şekilde arıtır. Özellikle membran filtre bu alanda oldukça idealdir.

Membran Filtre Nedir ve Ne İşe Yarar

Su arıtma cihazları sayesinde sık sık damacana alarak ekstra masraf etmenize gerek kalmaz. Bununla birlikte membran filtrelerin belli bir süre sonunda verimi düşer. Böyle bir durumda ise teknik servise dahi gerek kalmadan cihazınıza uyumlu membran filtreleri, pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz. Web sayfalarımızda yer alan filtre çeşitlerini inceleyebilir ve avantajlı seçeneklerle satın alabilirsiniz.

Membran Filtre Nedir ve Ne İşe Yarar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.