x
sadsad x
asdasd
NSF Nedir? NSF Sertifikalı Su Arıtma Cihazları

NSF Nedir? NSF Sertifikalı Su Arıtma Cihazları

03 Mayıs 2023

NSF belgeli su arıtma cihazları, Ulusal Sanitasyon Vakfı NSF tarafından belirlenen tüm güvenlik ve performans standartlarını karşılamak için test edilmiş ve onaylanır. Böylelikle içme suyunuzun güvenli ve tüm kirleticilerden arınmış olmasını sağlar. Şimdi size kısaca NSF nedir, NSF sertifikalı su arıtma cihazları avantajları hakkında bilgiler vereceğiz.

NSF Nedir?

NSF nedir sorusuna kısaca NSF, uluslararası bir sertifikasyon kuruluşudur. Çeşitli ürünlerin güvenliğini, kalitesini ve performansını test eder. NSF International; su arıtma cihazları, gıda ve içecekler, ilaçlar ve tıbbi cihazlar gibi birçok farklı endüstride sertifikasyon hizmetleri sunar.

NSF Sertifikası Nedir?

NSF sertifikası, Ulusal Hijyen Vakfı'nın verdiği bir sertifikadır. NSF sertifikası nedir, ne amaçla kullanılır sorularına cevap verirken ayrıca bu sertifikanın, bir ürünün sağlığa uygunluğunu, kalitesini ve güvenliğini doğrulamak için de kullanıldığını söylemek gerekir. Su arıtıcılarla ilgili olarak NSF, bir ürünün sertifika alabilmesi için karşılaması gereken bir dizi katı standart geliştirir. 

NSF Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bir ürünün belirli bir NSF standardına uygun olduğunu gösteren bir onaydır. Bu onay, ürünlerin güvenliği, kalitesi ve performansı gibi bir dizi faktörü kapsar. NSF sertifikası ne işe yarar sorusuna, bu sertifikanın su arıtma cihazları gibi ürünlerin NSF sertifikasına sahip olmasının, ürünün kaliteli, sağlıklı ve etkili olduğunu göstermesidir şeklinde de yanıt verilebilir. 

NSF Sertifikası Nereden Alınır?

NSF belgesi veya sertifikası nereden alınır denildiğinde ilk olarak NSF International web sitesini ziyaret edilir. NSF sertifikası nereden alınır sorusuna ülkemizde bu konuda akredite sertifika kuruluşlarından şeklinde yanıt verilebilir. Akredite olmuş kuruluşları ise NSF’nin resmi web sitesinden kolaylıkla bulabilirsiniz. NSF International web sitesinde, ana menüden "Sertifika Programları"nı seçebilir ve ardından belirli sertifika programı seçilir. Oradan "Bir Sertifika Sahibi Bul"u seçebilir ve görmek için bulunduğunuz yer girilir.

NSF Belgesi Avantajları Nelerdir?

NSF belgesine sahip olan su arıtma cihazları, tüketicilere birçok avantaj sağlar. NSF belgesi avantajları nelerdir sorusunun en kritik yanıtı ise bu belgeye sahip olan ürünlerin, sağlıklı ve güvenli olduklarını göstermesi ve bu şekilde de tüketicilerin güvenini kazanması olarak verilebilir. Ayrıca, belirli standartları karşıladıkları için belirli kuruluşlar tarafından tercih edilirler. Bir tüketicinin üzerinde NSF işareti bulunan ürün kullanması ürünün kalitesi ve sağlığı konusunda olumsuz etkileri ortadan kaldırır. 

NSF Sertifikalı Su Arıtma Cihazı Nedir?

NSF sertifikalı su arıtma cihazı nedir sorusunun yanıtı oldukça basittir. NSF sertifikalı su arıtma cihazları, içme suyunuzdaki temel mineralleri korurken kötü koku ve tatları da azaltır. Bu sayede, NSF onaylı su arıtma cihazı ile her zaman temiz ve güvenli içme suyu elde etmek mümkündür.

NSF Sertifikalı Su Arıtma Cihazı Neden Tercih Edilmelidir?

NSF sertifikalı su arıtma cihazı neden tercih edilmelidir sorusunun yanıtı, bu sertifikanın sağladığı kalitede yatar. Bu sertifikasyon, NSF tarafından belirlenen tüm güvenlik ve performans standartlarını karşıladığının göstergesidir. Bu sayede ürün, içme suyunuzdaki zararlı parçacıklar dahil olmak üzere tüm kirleticileri ortadan kaldırma konusunda kalite güvencesi sağlar.

NSF Onaylı Su Arıtma Cihazları

Su kaynağından çeşitli kirleticileri gidermek için gelişmiş filtreleme teknolojisi kullanarak suyu arıtan cihazlardır. NSF onaylı su arıtma cihazları seçeneklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

JF arıtmalı sürahi 2,6 litrelik NSF su arıtma sistemi, kristal berraklığında su kalitesi için 150 litreye kadar musluk suyu filtreler. Flip-top kapağa sahip yapısıyla tek elle kolay kullanım sağlar. Üzerinde bulunan JF TIGER Counter sayacı, optimum performans için kartuşu değiştirme zamanını hatırlatır. Arıtmalı sürahinin tüm parçaları gıdaya uygun hammaddeden üretilir.

JF Arıtmalı 3,8 litre yeşil NSF onaylı sürahi, tek bir filtre kartuşu kullanarak 150 litreye kadar temiz ve taze su sağlar. Flip-top kapak, kolay erişim ve kullanım imkânı sunar. JF TIGER Counter, kartuşun değiştirilmesi gerektiği zamanı hatırlatır. Arıtma kirletici tüm maddeleri etkili bir şekilde filtreler. Ayrıca, suyun sertliğini azaltır ve içme suyunun tadını iyileştirir. Arıtmalı sürahinin tüm parçaları gıdaya uygun hammaddeden üretilir.

JF Arıtmalı 3,8 litre siyah NSF onaylı sürahi, 150 litreye kadar musluk suyunu filtre edebilen ve tüm zararlı maddeleri etkili bir şekilde gideren yüksek performansa sahiptir. Kullanışlı açılır kapanır kapak tasarımı, tek elle kolay kullanım sağlar. JF TIGER Counter, kartuşun değiştirilme zamanını hatırlatır. Suyun sertliğini giderir ve sağlığınızı korurken suyun tadını iyileştirir.

NSF Onaylı Su Arıtma Filtreleri

İçme suyunuzu güvenli ve sağlıklı tutmak için klor, kurşun gibi kirletici maddeleri arıtır. NSF onaylı filtre kullanımı, suyun tadını ve kalitesini arttırarak içiminin daha keyifli olmasını sağlar. NSF onaylı su arıtma filtreleri seçeneklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

18x12 Quick Membran Dış Kabı NSF 3-2-EV-1812-Q, maksimum verimlilik ve rahatlık için tasarlanmıştır. 100 gpd ile 75 gpd arasındaki tüm membranlarla uyumlu olup, kolay hortum giriş ve çıkış kurulumu ile hızlı bağlantı imkanı sunar. NSF onaylı bu kap, her seferinde kaliteli performans sağlar.

Aqualine 10" Inline Gümüş Post Coconat Karbon Filtre özellikle NSF arıtma sistemlerinde kullanılan filtredir. Bu filtre aktif granül karbon filtre yüksek performanslıdır. Aktive edilmiş karbondan oluşur.

12" Inline Quick Permium GAC Karbon Filtre NSF, 12 inç boyutundadır. 1/4 inç Jaco bağlantılarına sahip olan bir GAC karbon filtredir. Ayrıca kompakt ters osmoz sistemlerinde de giriş filtresi olarak de kullanılır. İçerisinde yer alan GAC Granül Aktif Karbon sebebiyle sudaki klor yanında klor bileşikleriyle, suya koku, renk veren maddelerin de giderilmesine yardım eder. Coconut aktif karbon minerali kullanıldığından dolayı hem uzun ömürlü hem de yüksek arıtım kapasitesine sahip bir üründür. Ürün, NSF belgesine sahiptir ve ekonomik bir fiyatla yüksek kaliteli bir arıtım çözümü sunar.

NSF Sertifikası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

NSF onaylı ne demek?

NSF, bir ürünün belirli güvenlik ve sağlık standartlarına uygun olduğunu belirlemek için testler yapar ve sertifikalandırır. NSF onaylı su arıtma, belli bazı testler sonrasında belirlenmiş yüksek standartlara uygun olduğu onaylanmış bir üründür. Bu ürünler genellikle su arıtma cihazları, filtreler, gıda işleme ekipmanları ve diğer endüstriyel ürünler gibi insan sağlığına ilişkin ürünler olabilir.

NSF açılımı nedir?

NSF, "National Sanitation Foundation" kelime grubunun kısaltmasıdır. Uluslararası olarak tanınan bir bağımsız sertifikasyon kuruluşudur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.