x
sadsad x
asdasd
5 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Nedir, Nasıl Çalışır?

5 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Nedir, Nasıl Çalışır?

23 Nisan 2019

5 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

Suyun tüm mikroorganizmalardan arınmasını ve dezenffekte edilmesini sağlar. Böylece güvenli ve sağlıklı içme suyu temin eder.

Bu tür cihazlarda sisteme giren şebeke suyu 5 farklı aşamadan geçer. Bu her aşamada 5 farklı ana filtreden de geçen su, içerisinde bulunan bütün zararlı maddelerden arınarak içme suyu haline gelir. Bu aşamalar sırasıyla şu şekildedir:

5 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Nedir, Nasıl Çalışır

  • 1. Aşama - Ön Filtre

Bu filtre 5 mikron gözeneklere sahiptir. Böylece şebekeden alınan su bu filtre sayesinde çamur ve pas gibi yabancı maddelerden arınır ve çok daha berrak bir hale gelir.

  • 2. Aşama - Aktif Karbon Blok Filtre

Klor gibi bütün kimyevi maddelerden suyu arındırarak kötü kokuyu alan ve tadını güzelleştiren filtredir.

  • 3. Aşama - 1 Mikron Supun Filtre

Bu filtrenin 1 mikron hassasiyeti vardır.. Böylece ilk iki filtreden geçen su tekrar süzülür ve sistemin en önemli filtresi olan membran filtreye gönderilir.

  • 4. Aşama - Membran Filtre

Dünya genelinde sayıları çok az olan öncü kimya firmaları tarafından üretilen bu filtre, 3 kat kompozit polyamidden oluşur. İleri teknoloji olan membran filtrenin gözenekleri milimetrenin milyonda birinden daha küçüktür. Bu nedenle buraya gelen su, en düşük molekül düzeyinde filtre edilerek tüm zararlı maddelerden ayrıştırılır. Böylece suyun özü elde edilir.

  • 5. Aşama Tatlandırıcı Filtre

Son aşama olarak bilinen bu filtre suyun tatlandırılmasını sağlar.

5 aşamalı su arıtma cihazı sayesinde çok daha ekonomik ve sağlıklı içme suyu elde edilir. Kaliteli ve güvenilir su arıtma cihazı için sitemizden ürün çeşitlerimizi inceleyebilir ve alanında uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Sağlıklı İçme Suyu Nasıl Olmalıdır?

Sağlık için hayati önemi taşıyan içme suyunun faydalı bir yapıda olması için belirli nitelikleri taşıması gerekir. Bunların başlıcaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Berrak, renksiz, kokusuz ve tortusuz olması gereken suyun Ph seviyesi 7-8 arasında olmalıdır.
  • Kimyevi maddelerden arınmış olmalıdır.
  • Zararlı mikroorganizmalar içermemelidir.
  • İçeriğinde nitrat ya da amonyak bulunmamalıdır. 
  • 200 mg.’dan fazla klorür içermemelidir.
  • İçimi yumuşak olmalıdır.

İlser Su Arıtma Teknolojileri olarak biz müşterilerimizin şebeke suyu ölçümünü yaparak kendileri için en uygun olan su arıtma cihazını temin ediyoruz. Bu süreçte gerekli bilgileri müşterilerimize aktararak sağlıklı su ve kaliteli su arıtma cihazlarıyla ilgili kendilerini bilgilendiriyoruz.

Su Arıtma Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakımı eğer kaliteli ve güvenilir bir ürün ise, çok fazla vakit ve emek almayan bir süreçtir. Cihaz içerisindeki filtreler ve süngerler ara ara bol su ile yıkandığında uzun ömürlü olur. Tabi bu süreçte servisin önerilerini takip etmek çok önemlidir.

Kullanıcılar bu konuda servisler tarafından doğru bir şekilde yönlendirilerek bilinçlendirilmelidir. Her bir filtrenin belirli bir ömrü vardır. Ancak şebeke suyunun kirlilik oranı ve cihazın ne kadar sıklıkla kullanıldığı bu sürecin miktarını değiştirebilir. Bu nedenle servisten konuyla ilgili net bilgi almak gerekir. Ömrü dolan filtrelerin anında değiştirilmesi gerekir. İhmal edildiği vakit büyük sağlık problemleri ile karşılaşılması kaçınılmaz olur.

5 aşamalı su arıtma cihazı bakımı oldukça kolaydır. Bu noktada firmamız her daim sizlerin yanında olarak deneyimli ekibimizle teknik servis desteğini sunmakta ve her konuda sizleri bilgilendirmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.