0532 324 60 40

Kapat
(0) ürün
Sepetinizde hiç ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Flitreler
  Tercihler
  Arama

  Alkali Su Zayıflatır Mı?

   

  Su insan bedeni ve tüm canlılar için en önemli şeylerden bir tanesi olarak bilinir. Dünyanın ve insan bedeninin büyük kısmını kaplayan su nedeni ile sağlık ve yaşam kaynağı olarak görülür. İnsanların tükettikleri su ile birlikte bedenlerinde bulunan su sayesinde birçok organ ve sistem çalışır. Suyun sahip olduğu bu özellik ile birlikte her geçen gün azalan su kaynakları suyun önemini daha da arttırır. Suyun önemli olan hususlarından bir tanesi de sahip olduğu ph değeridir. Asit ve baz dengesi olarak belirtilen bu değer insan sağlığına uygun olabilmesi için 7,4 olmalıdır. Alkali su olarak belirtilen bu suya ulaşmak kolay değildir. Pek çok kişinin merak ettiği konulardan bir tanesi alkali su zayıflatır mı sorusudur.

  Alkali Su Zayıflatır Mı ve İnsan Bedenine Etkisi Nelerdir?

  Alkali su ideal ph değerine sahip ve mikroplardan arıtılmış su olarak tanımlanabilir. Bu şekilde olan su tüketilmesi tavsiye edilen su olarak tanımlanır. Alkali su insan bedeninde suyun gerçek etkisini görmek üzere kullanılması gereken sudur. Bu etkilerden bir tanesi de suyun zayıflatıcı etkisidir. Alkali özelliğe sahip olan su ile insan bedeninde bulunan yağlar yakılabilir. Bu şekilde de alkali su zayıflatır mı sorusuna cevap verilmiş olur. Ancak her gıdada olduğu gibi ideal bir tüketme miktarı bulunur. Bunun üzerinde tüketim yarardan çok zarar getirebilir.

  Alkali Su Zayıflatır Mı ve Nasıl Elde Edilir?

   Alkali su zayıflatır mı sorusu ile birlikte alkali su nasıl elde edilir sorusu da merak edilir. Karbonat kullanmak ya da eczanelerde satılan ph ilaveleri ile suyu alkali hale getirmek mümkündür. Diğer bir seçenek ise özel su arıtma cihazları kullanarak alkali su elde etmektir.

  Yorumunuzu bırakın