0532 324 60 40

Kapat
(0) ürün
Sepetinizde hiç ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Flitreler
  Tercihler
  Arama
  RSS

  Blog mesajları '2015' 'June'

  1 Ters Ozmos Su Arıtma Sistemleri RO,Filtreler,Alkali Su

   

  TERS OZMOS SU ARITMA SİSTEMLERİ (Reverse Ozmosis RO) ve FİLTRELER

   İlk olarak NASA tarafından uzaya gönderilen astronotlar su ihtiyaçlarını gidermek amacıyla üretilmiş bir cihazdır.Uzayda astronotlar bu sistem sayesinde kendi idrarlarını arıtarak su ihtiyacını gidermişlerdir.İlerleyen yıllarda bu sistem geliştirilerek evsel kullanıma uygun hale getirilmiştir.

  Ters Ozmos,suyun içerisindeki yabancı maddeleri basınç ve yarı geçirgen zar (membran) aracılığı ile arındıran ileri bir filtrasyon sistemidir.Bu işlem ile su;tüm mikroorganizmalar,kirlilik oluşturulabilecek tüm maddeler ve su sertliğine neden olan tüm minerallerden arındırır.

  Ters Ozmos,suda bulunabilecek arsenik,nitrit ve nitrat gibi sağlığa zararlı maddeleri en iyi temizleyebilen arıtma sistemidir.

  Ters Ozmos,suyun kaynağı neresi olursa olsun aynı güvenilirlikte ve değişmeyen lezzette olmasını garanti eden bir sistemdir.

  TEZGÂH ALTI TERS OZMOS SİTEMLERİ

  Ön filtre Sistemleri (1) Sudaki Tortuları,5 mikrondan büyük partikülleri ve bulanıklığı giderir.Ön Karbon Filresi (2) ile su;klor,kötü tat,organik madde ve kokudan su arıtılır daha sonra su 2.Sediment Filtreden (3) geçerek 1 Mikronluk hassas filtrasyon işlemine uğrar.Membran Filtrenin (4) 0,00001 mikrona kadar küçülmüş mikroskobik gözeneklerden geçen su,içerisindeki eriyik halde bulunan organik ve inorganik maddeler,tuzlar,ağır metaller,virüsler ve bakterilerin zararlı olanlarından arındırılır ve dengeli mineral yapısıyla kaynak suyu saflığına ulaşır.

  Ayrıca son olarak da Dengeleyici ve Tatlandırıcı Filtrenin (5) sahip olduğu coconut (Hindistan Ceviz Kabuğu) özelliği suya tat vererek,suyu denegeler,içimi hoi ve lezzetli bir hale getirir.

   1.Aşama:

  SEDİMENT FİLTRE 5 qu:

  Sularda bulunan çözünmemiş askıda katı maddeleri (tortu,kum,çamur vs) oluşturduğu kirliliğe bulanıklık denir.Askıda katı maddelerin oluşturduğu kirliliği giderme,5 mikronluk filtrasyon işlemi ile yapılmaktadır.Bu filtre suda bulunabilecek partikül,kir,tortu,kum arıtımı için kullanır.

  2.Aşama:

  GRANÜL AKTİF KARBON FİLTRE (GAC)

  Klor ve klor bileşikleri deterjan,petrol sanayi atıkları ve asbest gibi maddeler suda bulanık,renk,koku ve tat,değişikliklerine yol açar.Bu zararlı maddelerin aktif karbonun çekme (absorbtion) özelliğinden yararlanılır.

  3.Aşama:

  SEDİMENT FİLTRE 1qu:

  1 ve 2 Numaralı filtreden geçen su,3 numaralı 1 mikronluk hassas tortu filtresine girer ve suda bulunan çok küçük boyuttaki kum,kir,çamur ve partikülleri tutarak membran filtrenin korunmasını sağlar.

  4.Aşama:

  MEMBRAN FİLTRE:

  Ozmos,farklı iyon değişimlerine sahip olan ve aralarında bir yarı geçirgen zar bulunan iki  çözeltinin ozmatik basınç vasıtasıyla iyon derişimlerinin eşitlenmesi olayıdır.Yarı geçirgen olan ve içerisinde 5 angostrom boyutunda gözenekler bulunan membran filtre sadece suyu geçirirken virüsleri,organik maddeleri,askıda katı maddeleri,erimiş tuzları,nitriti,aliminyum ve arsenik gibi ağır metalleri tutar.

  5.Aşama:

  SON (POST) KARBON FİLTRE:

  SU,MEMBRAN FİLTREDEN SONRA YETERLİ SAFLIĞA GELEREK POST KARBON FİLTREDEN GEÇER VE DAĞ KAYNAĞINDAKİ KADAR LEZZETLİ HAL ALIR

   6.Aşama:

  MİNERAL FİLTRE:

  Mineral Filtre temiz suyun niteliklerini geliştirir.Kalsiyum,magnezyum,Sodyum,Potasyum ve diğer hazır birçok doğal maden sularında bulunan mineraller insan gelişimi ve sağlığı için önemli ve gerklidir.Vücudun pH dengesini korumasına yardım eder ve hastalıkları engeller.

   Sizin İçin Önemli,Lütfen Dikkat;

  • İlk olarak mutlaka filtrelerinizin kontrolünü yapmanız gerekmektedir.
  • İlk 3 Filtrenin her 6 ila 8 ay arasında değişmesi gerekmektedir.
  • Membran olarak tabir ettiğimiz filtre ise 2 senede bir değişmesi gerekmektedir.
  • 5.Aşama olan tatlandırıcı filtre 3 veya 7. aşamaların mutlaka senede bir kere değişmesi gerekmektedir.
  • Cihazın bakımlarının ve testlerinin mutlaka senede bir kez yapılması gerekmektedir.
  • Cihazın tankının 7 yılda bir kez bakıma alınması veya değiştirilmesi gerekebilir.
  • Özellikle çay veya çamaşır makinesinde kullandığınız suların kireçlenme durumu var ise mutlaka filtre değişimi yapılması gerekmektedir.

  Natural Water;Güvence ve Kalitesiyle Cihazlarınızın Filtrelerini ve Yıllık Genel Kontrollerini İLSER'İN Uzman Teknik Personeline Gönül Rahatlığı ile Yaptırabilirsiniz.

   ALKALİ SU

  Su içerisindeki  bulunan hidrojen ve hidrosit iyonlarının miktarı suyun asitliğini ya da alkalitesini belirler.Hidrojen iyonu suyun içinde fazla ise su asidik,hidrosit iyonu fazla ise su alkalidir.Potansiyel hidrojen veya hidrojenin gücü olarak tanımlayabileceğimiz pH değeri 7'den düşük olan sular asidik,7 olan sular nötr,7'den fazla ise sular alkalidir.

  Alkali su,normal suya göre 6 kat daha hidratördür.Alkali su temel olarak normal sudan değişiktir.Hücrelerimize daha kolay nüfus eder.

  Alkali Su,normal içme sularına oranla yüksek antioksidan olma özelliği taşır.

  Alkali Su,yani pH 8-8,5 olan su,modern yaşamı tehdit eden hastalıklara karşı koyabilmek için atılan en büyük adımdır.Ayrıca cilt ve deri için ideal bir kozmetik ürünüdür.Alkali su düzenli olarak içildiği ve düzenli olarak uygulandığında (yüzünüzü alkali suyla yıkıyorsanız) cildi sıkılaştırır.Akne,sivilce,leke ve benzeri rahatsızlıkların iyileşmesini sağlar.Egzamayı tedavi eder.Saçları canlandırır.Sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

  Vücutta oluşmakta olan bu kötü etkenleri ortadan kaldıracak parçacık ve vitaminleri bünyesinde barındırarak suya bu önemli verileri enjekte etmektedir.Gerekli iyileştirmeyi ve değişikliği su üzerinde yapmaktadır.Alkali su yağ asitlerini çözmektedir.Asit suyu nötralize etmekte ve sıvılaştırarak böbreklerden güvenli bir yöntem dahilinde atılması için vücutta işlem görür.

  Natural Water;su arıtma cihazı içerisinde bulunan Alkali (dolamit) filtre ile suyun pH derecesi ortalama 7,5-8,5 arasında sabitlenir ve sürekli sağlıklı su içmemeizi sağlar.Natural Water Su Arıtma Cihazı içerisinde bulunan tüm filtrelerde olduğu gibi alkali filtre de doğal olup dolamit taşından yapılmaktadır.

  Tags:su arıtma,mineral su arıtma,alkali su aritma,en ucuz filtreler,kaliteli membran,doğallık,kalite,hafiflik,ideal değerler,fiyat/performans,ekonomik filtreler,en iyi filtreler