x
sadsad x
asdasd
En Kaliteli Su Arıtma Cihazı Nasıl Seçilir

En Kaliteli Su Arıtma Cihazı Nasıl Seçilir

05 Mayıs 2019

En Kaliteli Su Arıtma Cihazı

Ancak sağlıklı ve uzun ömürlü bir cihaz satın almak istiyorsanız kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

Su arıtma teknolojileri hayatımıza girdikçe artan talebe göre birçok marka ve model de piyasada yerini almıştır. Bu kadar çok seçenek arasında, en kaliteli su arıtma cihazı hangisidir ve su arıtma cihazı nasıl seçilir soruları da normal olarak gündeme gelecektir. Bu sorulara en doğru yanıtı verebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Piyasada bulunan çok sayıda su arıtma sistemi sizleri evinizde, işinizde veya diğer alanlarda kullanmak için alacağınız su arıtma sistemi konusunda kararsız bırakıyor olabilir. İçilen suyun sağlıklı olması isteniyorsa en kaliteli su arıtma cihazı için şu hususlara dikkat edilmelidir:

  • Su arıtma cihazı satın alırken öncelikle cihazın kaç filtre aşamasına sahip olduğu,
  • Kasasının açık mı kapalı mı olduğu,
  •  Pompalı mı pompasız mı olduğuna dikkat etmek gerekir.

Bunlar dışında; su arıtma sisteminizin reverse osmosis olup olmadığına dikkat ediniz. RO su arıtma sistemlerinde ağır metaller, kimyasallar ve diğer tüm zararlı maddeler sudan arıtılır. Bu arıtıcılarda ters ozmoz sistemi kullanılır. Bu sistem ile RO membranından yalnızca su molekülleri geçer ve diğer zararlı maddeler geçemez. O yüzden su arıtma sistemi istiyorsanız RO sisteme sahip bir su arıtma sistemi almanız tavsiye edilir.

Bir diğer özellik ultra filtreleme özelliğidir. Bu özelliğe sahip cihazlar  suyu arındıran bir ultrafilasyon membranı bulundurur. Bu filtre de aynen RO membranjnda olduğu gibi suya kimyasal maddelerin geçişine izin vermez. Bu sebeple su arıtma sistemine sahip olmak istiyorsanız UF sistemine sahip olup olmadığına da dikkat ediniz.

Yaşadığınız yerde elektrik ve su kesintileri fazlaysa alacağınız su arıtma sisteminin depolama alanının fazla olması da yararınıza olacaktır.

Su Arıtma Cihazı Tercih Edilmesinin Avantajları Nelerdir?

Su arıtma cihazları damacana ile alınan içme sularına ya da musluk sularına kıyasla birçok avantaj barındırmaktadır. Bunlardan bazıları şöyledir:

  • Su arıtma cihazları musluk suyunu temizleyerek sağlıklı içme suyu elde eder. Böylece musluk suyuna kıyasla zararlı bakteri içermeyen suyu kullanmış olursunuz.
  • Doğrudan musluk suyunu arındırarak size sunduğu için uzun süre plastik damacanalara kıyasla çok daha sağlıklıdır. Zira damacanadaki sular uzun süre plastik şişelerde durup sağlığa zararlı sonuçlar doğurmaya elverişli hal almaktadır.
  • Su arıtma cihazları tezgah altına yerleştirileceği için çok az bir yer kaplamakta ve yerden tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca damacananın verdiği kötü görünüm de böylece olmamaktadır.
  • Damacanalardaki sular her şeyden arıtıldığı için damacana suyunda mineral bulmak neredeyse imkansızdır. Su arıtma cihazları ise modern üretim teknolojisini kullanarak sudaki kloru tamamen kaldırıp suyun mineralini korumaktadır. Aynı zamanda sular yüksek ph seviyesine de sahip olmaktadır.
  • Damacanalarda suyun içine konulduğu kap suya kötü bir plastik tadı ve kokusu vermektedir fakat su arıtma sistemleri ile böyle bir sorun yaşamayacaksınız.
  • Su arıtma cihazları içerisindeki ön filtre özelliği ile mineralleri yok etmeden sizlere sağlıklı ve ph değeri yüksek bir su sağlanmış olur. Birçok farklı filtreden geçerek sudaki kloru da tamamen kaldırmaktadır.

En kaliteli su arıtma cihazı satın aldığınızdan emin olmak için belirttiğimiz hususlara dikkat edip; ürünün teknik özelliklerini iyi araştırmanızı öneririz. İlser Su Arıtma Teknolojileri olarak size kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla sunarak, herkesin sağlıklı su ihtiyacınız karşılamak için çalışmaktayız.

Sağlıklı ve temiz suya ulaşabilmek için www.ilsersuaritma.com/en-iyi-su-aritma-cihazi  sayfamıza erişebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.