x
sadsad x
asdasd
Endüstriyel Su Arıtma Cihazı Sistemleri Nedir, Nasıl Çalışır?

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı Sistemleri Nedir, Nasıl Çalışır?

05 Mayıs 2019

En çok ihtiyaç duyulan endüstriyel su arıtma sistemleri şu şekilde sıralanabilir;

-          Ham su arıtma sistemleri,

-          Kazan besleme suyu arıtma sistemleri,

-          Soğutma kulesi su arıtma sistemleri,

-          Atık su arıtma sistemleri, şeklindedir.

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı Sistemleri Nasıl Çalışır?

Endüstriyel su arıtma sistemleri çok çeşitli endüstri alanlarında ve uygulamalarında hizmet veren yüksek teknolojili ve karmaşık sistemlerdir. Genel olarak endüstriyel su arıtma cihazı sistemleri çeşitleri ve özellikleri şu şekildedir;

Ham Su Arıtma Sistemleri

Ham sular; yağmur suyu yer altı kaynak suları, kuyu suları, göl ya da nehir suları gibi çevreden doğal alınan işlenmemiş sulardır. Endüstriyel ortamlarda soğutmadan durulamaya, ürün formülleri veya uygun şekilde arıtıldığında da insanların tüketimi için kullanılır.

Ham su arıtma sistemleri, belirli arıtma hedefi ve uygulamalarına göre tasarlandığından işlemleri farklılaşabilir. Ham su arıtma sistemleri sudaki kirletici maddeler yüzünden teçhizatta olabilecek kirlenme, aşınma, erken yıpranma gibi durumları korunmaya odaklanır. Ham su arıtma sistemleri genel olarak sudaki katı maddeleri, demir, bakteri ve sudaki sertliği giderir.

Kazan Besleme Suyu Arıtma Sistemleri

Bu sistemler, kazanları oluşturan teçhizat ve bileşenleri zararlı maddelerden kaynaklanan hasarları korumak için kullanılır. Bu zararlı maddeler suda çözünmüş kalıntılar, demir, bakır, silika, kalsiyum, magnezyum, alüminyum, sertlik ya da çözünmüş gazlar gibi organik maddeleri içerir.

Doğru bir arıtma yapıldığında kazan besleme suyu, kazanın ve ekipmanlarının kirlenmesini, aşınmasını önler. Kazan besleme suyu arıtma sistemleri her bir kazanın yapısına ve kimyasına bağlı olarak karmaşık ve yüksek teknolojili işlem ve hesaplama gerektirir.

Soğutma Kulesi Su Arıtma Sistemleri

Bu sistemleri, soğutma kulesi ekipmanlarının şebeke ya da kaynak suyunda bulunan zararlı maddelerden kaynaklanan hasarlardan korumak için kullanılır. Bu maddeler klorür, sertlik, demir, silika, sülfat veya biyolojik maddeler olabilir.

Arıtılmamış bir soğutma suyu kireçlenmeden korozyona kadar birçok zarara neden olabilir. Etkili bir soğutma kulesi su arıtma sistemi gerekli su kalitesi gereksinimleri doğrultusunda çalışır.

 

Atık Su Arıtma Sistemleri

Bu sistemler, üretimde harcanan suları kullanılmak ya da arıtma tesislerine güvene boşaltılacak atık su haline getirmek için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler, işletmenin çevreye, insan sağlığına zarar vermesini önleyecektir.

Atık işleminde zararlı maddeler bir işlemden diğerine farklılık gösterebilir. Bu sebeple de atık su arıtma sistemleri çıkan suyun niteliğine balı olarak değişen yüksek teknolojili sistemlerdir.

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı Sistemleri Maliyeti Neye Bağlıdır?

Endüstriyel su arıtma cihazı maliyeti kullanıldığı amaca göre değişiklik gösterir. İlk yatırım maliyetleri yüksek olsa da sağladığı faydalar maliyetini kat be kat karşılayacaktır.

Endüstriyel sistemlerde maliyeti belirlemek için genellikle üç ana faktörü göz önünde bulundurmak gerekir. Şöyle ki;

-          Su hacmini ne kadar hızla işlemelidir,

-          Etkili su akışının kimyası ve kalitesi ne olmalıdır,

-          Arıtılmış su için hedef kalite seviyesi ne olmalıdır,

Bu maddeler dışında da işin niteliğine bağlı spesifik özelliklerde cihaz seçimini ve maliyeti etkileyecektir. Bu soruların doğru cevaplanması işletmenize en uygun bir endüstriyel su arıtma cihazı seçmenize ve maliyetleri daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

İlser Su teknolojileri olarak her türlü su arıtma cihazı isteklerinizde en uygun fiyat avantajı ile yanınızdayız. Daha detaylı bilgi almak için web sitemizi inceleyebilir ya da konusunda uzman teknik personelimizi arayabilirsiniz.

Bilgi için;https://www.ilsersuaritma.com/ilsersuaritma/endustriyel-cihazlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.