x
sadsad x
asdasd
Kaliteli Su Arıtma Teknik Servis Hizmetleri Neden Önemlidir?

Kaliteli Su Arıtma Teknik Servis Hizmetleri Neden Önemlidir?

05 Mayıs 2019

Teknik Servis Hizmetleri

 • Ev ve işyeri tipi su arıtma cihazı montajı,

 • Arıza tespit ve müdahalesi,

 • Müşteri cihaz bilgilendirme eğitimleri,

 • Fiziksel ve kimyasal su analizleri,

 • Servis revizyonları,

 • Periyodik takip ve bakımlar,

 • Filtre ve membran değişimleri,

Kaliteli Su Arıtma Teknik Servis Hizmetleri Neden Önemlidir?

Unutulmamalı ki sağlıklı ve güvenilir su tüketimi için su arıtma cihazının niteliği ve kalitesi ne kadar önemli ise, bu cihazın bakımı ve takibi de o kadar önemlidir. Şirketimiz İlser Su Arıtma Teknolojileri teknik servis konusunda müşterilerimize en üstün kaliteyi sunarak müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.

Su Arıtma Cihazlarının Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Su arıtma cihazları kullanıcılara hem sağlıklı yaşam konusunda hem de ekonomik açıdan oldukça faydalı modern cihazlardır. Ancak bu cihazların kullanım esnasında gerekli bakımların düzenli olarak yaptırılması çok önemlidir.

➔         Su Arıtma Cihazı Ön Filtre Bakımı

Sediment filtre, granül aktif karbon ve blok karbon filtre gibi ön filtre bölümünde yer alan filtrelerin genel olarak 6 ayda bir değişimi yapılmalıdır.

➔         Su Arıtma Cihazı Komple Filtre Bakımı

Her yıl su arıtma cihazındaki filtrelerin tamamına bakım yaptırılmalıdır. Bu bakım esnasında ön filtre hariç membran filtrenin ve post karbon filtrenin değişimi yapılmalıdır.

Su arıtma teknik servis, bu konuda kullanıcılara yardımcı olurken aynı zamanda yol gösterici ve eğitici de olmaktadır. Şirketimiz bu konuda üzerine düşen her türlü görevi yerine getirerek sektörün liderleri arasında yer almaktadır.

Su Arıtma Cihazları Nasıl Temizlenir?

Bakım işlemleri sürecinde su arıtma teknik servis, filtrenin değişimini yaparak, teknik su kaçağı kontrollerini gerçekleştirir. Dış temizliği ise günlük olarak yapılmalıdır.

Bakım sürecinde gerçekleştirilen işlemler şöyledir:

 • Su vanalarının kapatılması
 • Filtrenin içinde bulunduğu kabın açılması
 • Filtre kabının içinin bol su ile temizlenmesi
 • Yeni filtrelerin filtre kabı içerisine yerleştirilmesi ve kabın kapatılması
 • Tatlandırıcının sökülerek yenisinin takılması
 • Ana filtrenin kabından çıkarılarak yenisiyle yer değiştirilmesi
 • Filtre değişimi tamamlanınca vananın tekrar açılması, şeklindedir.

 

Su Arıtma Teknik Servis Hizmeti Nasıl Seçilir?

Su arıtma sistemlerinin iyi çalışması için periyodik olarak bakımlarının yapılması önemlidir. Hele ki su gibi sağlık için en önemli bir cihazın bakımına daha fazla önem ve itina gösterilmelidir.

 • Teknik servis seçiminde firmanın profesyonel ve kaliteli hizmet vermesi çok önemlidir. Zamanında gelmekten, verilen sözlerin tutulmasına ve doğru çalışmaya kadar profesyonel çalışma prensibinde olan firmalar tercih edilmelidir.
 • Teknik servis seçerken birçok markaya hizmet veren firmalar tercih edilmelidir. Çünkü yedek parça açısından olsun, tamir yetenekleri açısından olsun geniş hizmet yelpazesi teknik servise deneyim ve tecrübe sunacaktır.
 • Kaliteli işçilik sunan firmalar tercih edilmelidir. Bakım veya tamir sırasında yedek parçalarda veya diğer işlemlerde kaliteli işçilik sunan firmalarla çalışılmalıdır. Bunu anlamanın en iyi yolu da profesyonel firma tercih etmekten geçmektedir.
 • Ulaşılabilirlik bir teknik servis için olmazsa olmaz bir durumdur. Eğer telefonla veya diğer iletişim araçları ile ulaşamadığınız firma hem profesyonel değildir hem de kaliteli iş sunmayacaktır.

İşletmeniz İçin Su Arıtma Sistemi Seçerken Şunlara Mutlaka Dikkat Edin

Yukarıda sıraladığımız endüstriyel su arıtma cihazlarının mekanik sistemi, filtreleme sistemi ve diğer özellikleri farklıdır. Her şeyden önce işyeri su arıtmanın alanı, amacı ve standartları belirlenmelidir. Alana, amaca ve standartlara seçilecek sistem de farklı olacaktır. Genel olarak işyeriniz için su arıtma cihazı seçerken şunlara dikkat etmelisiniz;

 • Alacağınız cihaz ileri teknoloji su arıtma sistemiyle yüksek kalite standartlarında sunulmalıdır.

 • Hem üretici hem de satıcı güvenilir olmalıdır.

 • Satış sonrası hizmet konusunda güvenilir olanaklar sunulmalıdır. (arıza, bakım, parça temini gibi)

 • Endüstriyel arıtma cihazlarında kurlum ve sonrası için müşteri desteği verilmelidir.

 • Kapasite, boyut, giriş çıkış ölçüsü, debi, enerji, çalışma basıncı gibi özellikler alan ve amaca uygun olmalıdır.

Endüstriyel Su Arıtma Cihazında Marka ve Model Neden Önemlidir?

Arıtma sistemi kurmak sadece bir kurulum ve montaj işi değildir. Arıtma sistemi çalıştıkça filtre değişimi, bakım ve parça yenileme gibi işlemlere ihtiyaç duyulur. Arıtma sistemi ne kadar güvenilir ve kaliteli olursa vadesi de o kadar uzun olur. Marka ve modele göre filtre ve diğer aksam parçaları erişilebilir olmalıdır. Sesli arıza bildirimi gibi özellikleri olan ileri teknolojiye sahip markalar çok daha avantajlı olanaklar sunar. Su arıtma bakım ve onarım servis hizmeti veren her daim ulaşabileceğiniz güvenilir firmadan cihaz almalısınız.

Günümüzde arıtılmış suyun hem fiziksel hem de ekonomik faydaları sebebiyle gittikçe daha fazla yerde bu cihazların tercih edilmesini sağlamaya başlamıştır. Siz de hem işyerinizde hem de evinizde güvenli ve sağlıklı su ihtiyacınıza yönelik en iyi su arıtma cihazı seçenekleri için bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Cihazların maksimum verimle çalışmasının önemli bir unsuru da teknik servis hizmetleridir. Bu açıdan cihaz seçiminde kalite, maliyet kadar sunulan teknik servis hizmetlerine de dikkat edilmelidir. https://www.ilsersuaritma.com/ sitemizden bizlere ulaşarak, su arıtma teknik servis hizmetimizden faydalanabilir, teknik destek alabilirsiniz. Cihazlarınızın verimli ve güvenli çalışması için her zaman yanınızdayız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.