x
sadsad x
asdasd
Pompalı Su Arıtma Cihazı Nasıl Seçilir?

Pompalı Su Arıtma Cihazı Nasıl Seçilir?

05 Mayıs 2019

Su arıtma cihazlarının çalışabilmesi için en az 4 barlık su basıncının olması gerekir. 

Böylelikle pompa aktif bir şekilde çalışarak cihazın ihtiyacı olan su basıncını temin eder. Bu nedenle su arıtma cihazı almadan önce su basıncının ne kadar olduğunu öğrenmek gerekir.

Bu cihaz elektrikli su arıtma cihazı olarak da bilinmektedir. Suyun basıncını artırarak tazyikli bir şekilde akmasını sağlamak amacıyla elektriğe ihtiyaç duyulur.

Pompalı Su Arıtma Cihazı Çalışma Prensibi Nasıldır?

Çok çeşitli filtre ve ekipmana sahip olan su arıtma cihazları, filtreler aracılığıyla suyu süzerek zararlı maddelerden arındırır. Özellikle evlerde kullanılan su arıtma cihazlarının oldukça hassas filtreleri bulunur. Genel olarak 8-10 litrelik bir hazneye sahip olan bu cihazlar, arıtılan suyu depolayarak tekrar kirlenmesine engel olur. Hazneden su alındığı zaman sistem anında haznedeki boş alanı tekrar doldurarak su takviyesi yapar.

Pompalı su arıtma cihazı, suyu filtrelerin ilkinden geçirerek yabancı maddelerden arındırır. Bir sonraki filtrede ise bakteri, virüs ve diğer mikroorganizmalardan ayrıştırılarak temiz ve sağlıklı bir su ortaya çıkarır.

Sahip olduğu niteliklere göre sıklıkla kullanılan 4 farklı filtre bulunur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Mikro Filtreleme (Su çamur, pas gibi zararlı maddelerden arındırılır.)
  • Blok Filtre (Suyun tadını ve kokusunu bozan maddeleri ayırır.)
  • Granül Filtre (Klor ve diğer birçok kimyasalı ortadan kaldırır.)
  • Membran Filtre (Tüm bakteriler ve virüsler sudan ayrıştırılır.)

Kısacası pompalı su arıtma cihazı musluktan akan suyu doğal kaynak seviyesine getirerek sağlıklı ve güvenilir bir içme suyu elde edilmesini sağlar. Ürünle ilgili daha detaylı bilgi edinmek için  https://www.ilsersuaritma.com/ sitemizden bize ulaşabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazının Faydaları Nelerdir?

Modern teknolojinin sunduğu nimetlerden biri olan su arıtma cihazının birçok açıdan sayısız faydası bulunmaktadır. Bunların başlıcaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Topraktan suya geçen bütün kimyasal karışımlardan, bakterilerden ya da parazitlerden suyu arındırır. Böylece kişi hastalıklardan korunur.
  • Bileşiminde zor emilen madeni tuzlar olmadığı için sindirim ve dolaşım sistemi rahatlar.
  • Düşük sodyum ve potasyum oranı nedeniyle yüksek tansiyonu olan kişiler için idealdir.
  • Sodyum klorür olmadığı için su vücutta ödem yapmaz.
  • Suyun tadını ve kokusunu bozan kimyasalları ayırdığı için suyun tadı ve kokusu güzel olur.

İlser Su Arıtma Teknolojileri olarak biz her zaman siz değerli müşterilerimize en iyi kalitede hizmeti en uygun fiyatlarla sunmayı kendimize görev ediniyoruz. Farklı modelde ve nitelikte olan pompalı su arıtma cihazı için ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde yanıt veriyoruz. Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

 

Pompalı Su Arıtma Cihazı Fiyatları Ne Kadardır?

Su arıtma cihazı fiyatları çok çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Piyasada kullanım alanına bağlı olarak birçok marka su cihazı ve buna bağlı olarak da çok geniş fiyat aralıkları bulunmaktadır.

Ancak içtiğimiz veya kullandığımız suyun kalitesi için pompalı su arıtma cihazı olsun veya başka tür cihazlar olsun asıl dikkate dilmesi gereken ürünün kalitesi, garanti süresi, ömrü, yedek parça durumu ve sunulan teknik servis hizmetleridir. Ürün seçiminde maliyet kadar bir bütün olarak bu faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır. Kalitenin sürdürülebilirliği açısından bu gerekli bir unsurdur.

İlser Su Arıtma firması olarak müşterilerimize kaliteyi uygun fiyatlarla sunuyoruz. Birçok farklı markada ihtiyacınızı kolayca seçebilirsiniz ve gerektiğinde de kolayca teknik servislerimizden yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.