x
sadsad x
asdasd
Reverse Osmosis (Ters Ozmos) Nedir?

Reverse Osmosis (Ters Ozmos) Nedir?

26 Ağustos 2022

Reverse Osmosis (Ters Ozmos)

Ters Ozmoz olarak ifade edilen reverse osmosis, demineralize veya deiyonize su elde edilmesi gereken birçok endüstriyel uygulama su arıtma sistemi olarak tercih edilir. İleri bir su arıtma teknolojisi olarak filtreleme sırasında suya basınç uygulayarak ağır metallerin ve mikropartiküllerden sudan arındırılmasını sağlar. Ters ozmoz filtreleme sistemi suyu arıtırken suyun milimetrenin on milyonda biri çapındaki gözeneklerden geçirir.

Reverse Osmosis Nedir?

Filtreleme su sistemi konusunda en merak edilen soruların başında reverse osmosis nedir sorusu gelir. Bilinen en etkili su arıtma sistemi olan reverse osmosis bakterilerin sudan arındırılmasında mükemmel sonuçlar verir.

Reverse osmosis su arıtma sisteminde iki temel iki aşama bulunur.Tortu, partikül, kireç ve mikropların arındırıldığı birinci aşamada çeşitli filtreler kullanılır. Tuz, ağır metal, bakteri, tortu, çözünmüş iyonlar dahil tüm safsızlıkların arındırıldığı ikinci aşamada yüksek basınçlı suyun gücünden yararlanılır.

Ters ozmoz teknolojisi ile şebeke suyu, tarım ve sanayi gibi kullanım alanları için temiz ve kaliteli su elde edilir. Ters ozmoz yönteminde sadece fiziksel arıtma vardır. Kimyasallar arıtmada kullanılmaz.

Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı

Ters ozmoz teknolojisi ile tasarlanan reverse osmosis su arıtma cihazı, çok çeşitli alternatifler sunar. Bilimde hücre zarı olarak tanımlanan membran bu su arıtma sistemlerinden yarı geçirgen filtre olarak kullanılır. Cihazlarda kullanılan filtreleme aşamaları şunlardır;

Ters ozmoz sistemiyle tasarlanan en iyi marka su arıtma cihazlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Reverse osmosis su arıtma cihazları ihtiyaca, kullanım alanına ve diğer beklentilere göre çeşitli tasarım ve teknoloji donanımları sunar.

Reverse Osmosis Sistem

Reverse osmosis sistem içerisindeki ozmoz tüm canlıların yaşamında önemli etkiye sahip olan bir kavramdır. İnsan hücrelerinin kandan sıvı alıp vermeleri, bitkilerin topraktan suyu almaları, böbreklerin idrarı ayrıştırması gibi birçok hayatı durumda ozmoz prensibi söz konusudur.

Ozmoz prensibinin temelinde yarı geçirgen bir zarın molekül ve atomların birbirlerinden geçmesine izin vermemesi yatar. Ozmoz işlerken enerjiye gerek yoktur. Ancak ters ozmoz sisteminde yüksek konsantrasyonlu çözelti tarafından sisteme enerji uygulanması gerekir. 

Ters ozmoz membranı suyun geçişine izin verir ancak çözünmüş tuzların, organiklerin, bakterilerin ve pirojenlerin geçmesini engeller. Ozmotik basınç suyun içeriğine göre ayarlanabilir. Membran ile birbirinden ayrılan su basınç ile ayrıştırılarak istenen saflığa ulaştırılır.

Aqualine Reverse Osmosis Sistem

Yüksek verim sağlayan Aqualine reverse osmosis sistem, çeşitli kullanım alanlarına hitap eden seçenekler sunar. Piyasanın en çok tercih edilen markalarından biri olan Aqualine markası, Gama serisi, Alfa serisi, Budget serisi gibi farklı ters ozmoz sistemleri tasarlar.

Gama serisi klasik su arıtma sistemlerinin yetersiz kaldığı durumlar için geliştirilmiştir. Alfa serisinde paslanmaz çelik ya da FRP membran kılıf seçenekleri vardır. Budget serisi 5 mikron hassasiyetinde kartuş filtreye sahiptir. Markanın farklı basınç pompası, çap, vana, göstergeler gibi özellikleri farklı olan reverse osmosis sistem seçenekleri bulunur.

Pollet Water Group markası olan Aqualine dünyanın en başarılı su arıtma sistemi üreticileri arasında yer alır. Konteyner ters ozmoz sistemleri kapalı şekilde filtreleme yapmak için tasarlanmış kompakt sistemlerdir.

Tetra deniz suyu ters ozmoz sistemleri suyun istenmeyen tüm minarelerinden arındırılmasını sağlayan, endüstriyel alanlarda çok tercih edilen sistemlerdir.Aqualine Reverse osmosis sistemlerini İlser Su Arıtma güvencesiyle sitemizden indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Reverse Osmosis Su Arıtma Cihazı Kurulumu

Çok karmaşık bir sistem olan reverse osmosis, su arıtma cihazlarında tasarım ve donanım olarak farklı detaylar sunar. İlser Su Arıtma olarak, su arıtma sistemlerinden en yüksek verimi almanız için profesyonel reverse osmosis su arıtma cihazı kurulumu hizmetleri sunuyoruz.

Reverse osmosis su arıtma cihazlarının çalışması için atık suyun, deponun, içme suyunun ve ana suyun birbirleriyle bağlantısının kurulması gerekir. 

Siteme uygun şekilde ayarlanmayan kurulum su arıtmanın kalitesini olumsuz etkiler. Sitemizden kullanım alanınıza uygun cihazı seçebilir, indirim avantajlarından yararlanarak sipariş edebilirsiniz. Bizden aldığınız su arıtma cihazlarının kurulum ve montajını uzmanlarımız yapar. Şunu da unutmamalısınız bu sistemi verimli şekilde uzun yıllar kullanmak için belli periyotlarda bakımını yaptırmalısınız. Membran değişimi su arıtma sisteminin verimli çalışmasını sağlamak için belli aralıklarda yapılmalıdır.

Reverse Osmosis Su Arıtma Fiyatı

Dünyanın en etkili, sağlıklı ve hijyenik su arıtma sistemi olan reverse osmosis çeşitli markaların çeşitli tasarımlarıyla sunulur. En yüksek verimi alabileceğiniz, dünyanın en iyi orijinal markalarının reverse osmosis su arıtma sistemlerini sitemizde bulabilir ve en uygun reverse osmosis su arıtma fiyatı seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

Reverse osmosis su arıtma sistemlerinin ve cihazlarının fiyatları markaya, filtreleme özelliklerine, tasarım özelliklerine göre değişebilir. İndirim ve kampanya avantajlarımızdan yararlanarak uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz, reverse osmosis su arıtma sistemi tercihini sitemizden yapabilirsiniz. Aklınıza takılan her şey için müşteri destek hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.