x
sadsad x
asdasd
Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

23 Mart 2019
 • Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En önemli husus Cihazın kalitesidir.Su arıtma cihazlarının tasarımı iyi ve montajı ise sağlam yapılmış olmalıdır.Yüksek kalite su verme özelliği göstermeyen,sık sık arıza çıkaran bir cihaz ile uğraşmamak adına alacağınız su arıtma cihazınız su arıtma cihazlarında kullanılan malzemenin kalitesini,cihazın montaj aşamasını,su arıtma satış sonrası hizmetlerini ve mutlaka garantisi hakkında fikir sahibi olmakta fayda var .https://www.ilsersuaritma.com/w01-natural-water-dijital-akilli-su-uretim-robotu

Su arıtma sistemlerinde belirli zamanlarda değiştirilmesi gereken farklı sayıda ve tipte filtreler mevcuttur.Su arıtma cihazı filtrelerinin uygun standart ölçüleri taşıması,kolay ulaşılabilir özellikte olması,değişimlerinin rahatça yapılabilmesi,uzun ömre sahip olması ve tüketiciler açısından en uygun fiyatlı filtreler olması tercih edilmelidir.Kalitesiz su arıtma cihazlarının kısa filtrelerini 1 yıl gibi süre yerine 6 ay kullanabilirsiniz.Membran korumasının membrana tam oturmamasından dolayı arıtılmamış su,aratılmış su olan tarafa sızar.Otomatik akış kesme sisteminde ve borularda sızıntı oluşur.1-2 yıl içinde depolar sızıntı yapmaya başlar.

İyi Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

 

Suların arıtılması ihtiyacı ve bu amaçla çeşitli cihazlardan yararlanılması ülkemiz için çok da yeni sayılamayacak bir uygulamadır. Bununla birlikte piyasada çok fazla bu amaçla satılan ürün bulunduğundan su arıtma cihazı alırken nelere dikkat etmeli sorusu önem taşımaktadır. Eski dönemlerdeki ürünlerin yeterli performans göstermesi ve suyu istenen seviyede konsantre etmesi söz konusu değilken, teknolojinin olumlu bir yansıması olarak bilimsel verilere dayalı olarak sudaki arıtım seviyesini ölçebilen cihazlar kullanılabilir hale gelmiştir. Bu anlamda iyi bir cihaz şebeke suyunda bulunan faydalı bileşenleri çözmemeli, yalnızca istenmeyen virüs, biyolojik madde, mikroorganizma ve artıkları arıtmalıdır.

 

Sağlıklı Bir Su İçin Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

 

Su arıtma cihazı alırken nelere dikkat etmeli sorusu lezzetli olmasının yanı sıra sağlıklı bir su elde etmek için de önem taşımaktadır. Zira arıtma cihazının yeterli arıtımı yapabiliyor olması sayesinde tüketilen su mikrop ve virüs barındırmayan, istenmeyen mikroorganizmaları içermeyen bir yapıya kavuşacaktır.

 

Su arıtma sistemlerinde fşyat kalite belirlemede önemli rol oynar.Maliyeti düşük olan su arıtma cihazı,kalitesi malzemeler kullanılarak tasarlanmıştır.Zamanla su basıncı ile sızdırma ya da tamamen bozulma gib problemler çıkabilir ve başınızı ağrıtabilir.Tüm yüksek fiyatlı su arıtma cihazları kaliteli değildir.Bugün piyasada fahiş fiyatlarda satılan bir çok kalitesiz su arıtma cihazı da bulunmaktadır.

 • İSO Kalite Belgeleri:

Su Arıtma Cihazlarının güvenilirliği açısından belirli kurumlardan kalite belgelerine sahip olmaları gerekir.(İso Kalite Belgeleri)Kalitesi su arıtma cihazları bu belgenin tümüne sahip değildir.

Bunun yanı sıra su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken bir başka önemli husus ise;su arıtma cihazının pompalı mı pompasız mı (Buna motorlu-motorsuz su arıtma cihazları da denmektedir.) olacağıdır.Su basıncınız düşük ise pompalı cihaz tercih ediniz.

 • Kaç Aşamalı:

Su Arıtma Cihazlarında bulunan aşama (tüp) sayısına dikkat edilmelidir.Ev tipi su arıtma cihazları için gerekli olan su basıncı minumum 4 bardır.Su basıncının fazla olduğu yerlerde pompalı su arıtma cihazına gerek yoktur,su basıncı düşük olduğu yerlerde ise pompalı su arıtma cihazları tercih edilmelidir.Evsel ihtiyacı karşılayacak bir su arıtma sisteminde 5 aşamalı ideal ve ekonomik olarak en uygun fiyatlı sistemlerdir

 • PH Değeri:

Su arıtma cihazından elde edilen suyun Ph değerinin standart kabul edilen değerlere uygun olması gerekmektedir.Bu değerlerin önceden sorulması gerekmektedir.Kalitesi su arıtma cihazları,suyu arıtma sırasında bakterileri yok ederken insan vücudu için gerekli olan mineralleri de yok etmektedir.Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise mineral dengeleyici filtrenin bulunup bulunmadığıdır.Bu sorulması gereken bir sorudur.

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Şey

Su arıtma cihazı alırken göz nünde bulundurulması gereken 7 önemli unsuru şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Suyun kalitesi; Su arıtma cihazı seçerken sağladığı suyun kalitesini test etmek önemlidir. Suyun kalitesi bölgeden bölgeye farklılık gösterir. Bazı sularda tortular varken bazılarında ise mikrop veya virüsler bulunur. Suyun kalitesine göre su arıtma cihazı seçimi bu sebeple çok önemlidir.
 2. Günlük kullanım miktarı; Evinizdeki günlük su tüketimini analiz ederek, içme amaçlı mı yoksa kullanım amaçlı mı ya da hepsi için mi ihtiyacınız olduğuna karar verin. Kalabalık bir ailede küçük bir arıtma cihazı yeterli olmayacaktır. Kullanım miktarınız cihaz seçiminizde önemli bir adımdır.
 3. Bütçe; Su arıtma cihazına ne kadar bütçe ayırdığınızda seçiminizde önemlidir. Ancak unutulmamalıdır ki su arıtma cihazına yapılacak yatırım tek kerelik ama uzun süreli yarar sağlayacak bir yatırımdır.
 4. Arıtma süresi ve teknolojisi; Birçok marka arasında seçim yaparken arıtma teknolojilerini karşılaştırmak seçim yapmanızı kolaylaştıran bir unsurdur. Su arıtma cihazı teknolojisi suyun kalitesini doğrudan etkiler.
 5. Bakım maliyetleri; Bütçenize uygun bakım gideri olan cihazları tercih etmeniz önemlidir. Ucuz diye tercih ettiğiniz bir cihaz sonrasında size çok fazla bakım giderine neden olabilir. Su arıtma cihazlarından elde edilen suyun kalitesinin sürdürülebilirliği için periyodik bakımlar çok önemlidir.
 6. Filtre maliyetleri; Kararınızı verirken filtre maliyetlerine de dikkat etmelisiniz. Bu maliyet, kullanılan cihaza marka veya modeline göre değişebilir.
 7. Sertifikalı, Garantili Ürünler; Su arıtma cihazları doğrudan salıkla alakalı cihazlardır. Bu sebeple cihazları tescilli bir bayiden, kaliteli ve garantili ürünlerden seçmelisiniz.

Su arıtma cihazlarının en az 6 ayda bir kontrollerinin gerekiyor ise bakımının yapılması gerekmektedir. Kalitesiz su arıtma cihazı satan birçok firmanın, satış sonrası desteği bulunmamaktadır, yani satış sonrası hizmetler mevcut değildir. Bir problem ile karşılaştığınızda karşınızda yetkili birini bulamama ihtimaliniz yüksektir.

İlser Su Arıtma Teknolojileri;en sağlıklı,en güvenli,en ekonomik,en kaliteli su arıtma cihazlarını sizlere sunmaktadır.Kaliteli hizmet politikasıyla,yüzde yüz müşteri memnuniyetiyle,satış sonrası her zaman profesyonel destek ekibimizle de hizmetinizdedir.Arıtmanın tek adresi www.ilsersuaritma.com/en-iyi-su-aritma-cihazi 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.