Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat etmeliyiz

23 Mart 2019
<h1>Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat etmeliyiz </h1>

Uluslar arası standart olan NSF'ye sahip olan Natural Water,en çok tercih edilen su arıtma cihazları içerisinde bulunmaktadır.

Uzun uzun araştırmalar yapan ve internet ortamında binlerce marka model olduğunu gören ve bunlar arasında kararsız kalan müşterilerimiz büyük kısmının birbirne benzediği halde fiyatların farklılaşabildiğini de fark etmişsinizdir.Hem ideal bir fiyat hem de içinize sinecek ve ailenizdeki tüm fertlerin sağlıklı bir şekilde kaliteli bir su içmelerini garanti edebileceğimiz bir modelle tanışacak olup aslında bir arıtma cihazının hangi özellikleri taşıması  gerektiği konusunda bazı özellikleri vurgulayacağız.

  • Seçilen su arıtma ürünleri,temin edilen çıkış suyu nihai kullanım amacına uygun olmalıdır.Kullanım amacı dışına çıkan her ünite,gereksiz yatırım ve işletme maliyeti anlamına gelir.
  • Ünitelerin seçimi esnasında hidrolik kapasite değil arıtma kapasitesi göz önünde bulundurulmalıdır.Arıtma kapasitesine göre seçilmeyen bir ünite istenen verimi sağlamayacaktır.
  • Sistem dizayn edilmeden önce detaylı bir ham su analizi yapılması faydalı olacaktır.Suyun içindeki kirletici parametrelerin ölçümü sistem dizaynında vazgeçilmez bir unsurdur.
  • Su Arıtma Cihazı alırken kutusunun güzelliğine veya görünüşündeki cazibeye bakılmamalıdır.Nedenine gelince;Asıl olan makine içerisindeki filtrelerin kaliteli bir şekilde suyu arıtıp temiz ve kaliteli bir şekilde kullanıcıya sunmaktan geçer.
  • Tüketilecek su miktarının doğru belirlenmesi,optimum sistem seçimini sağlayacağı gibi gereksiz yatırım maliyetinden de kaçınılması sağlanacaktır.
  • Su Arıtma Sisteminin montaj noktası 24 saat sürekli sabit basıncın sağlandığı bir nokta olmalıdır.
  • Su Arıtma Cihazlarında BPA'lı plastikten kaçının.

     

SIKÇA SORULAN SORULAR:

1.Bu modeller sudaki faydalı mineralleri öldürü mü?

        Yanıt:Organik modeller sudaki faydalı mineralleri süzmediği gibi doğal mineral taşları sayesinde suya ihtiyaç duyduğu mineralleri (sodyum,potasyum,kalsiyum,magnezyum vb) suyun mineral bakımından daha zengin olmasını sağlar,pH Filtresi sayesinde suyun pH değerini yükseltir ve detox filtresi sayesinde suyun iyon dengesini sağlayarak vücudumuzun ihtiyaç duyduğu  ideal değerlerde ve damak tadınıza göre hafif ve tatlı bir su elde etmemizi sağlar.Bu su daha çok gelişim çağındaki çocuklar için daha büyük önem arz etmektedir.

2.Organik modellerden hangisini tercih etmeliyim?

           Yanıt:Kapalı Kasa Olarak Seçenek 1:

Tasarım ve şıklık açısından özellikle bayanların ençok tercih ettiği organik modellerden ilki olan Türkiye'nin her yerinde kullanılabilen W01 NATURAL WATER KAPALI KASA SU ARITMA CİHAZI modelini tavsiye etmekteyiz.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.