x
sadsad x
asdasd
Su Arıtma Cihazı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su Arıtma Cihazı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

29 Nisan 2021

Su arıtma cihazı kullanımında yüksek performans elde etmek istiyorsanız ilk aşamada ihtiyacınıza ve kullanım alanınıza uygun bir modeli seçmeniz önemlidir. Mesela, tezgâhınızda az yer varsa veya tezgâhta fazla kalabalıktan hoşlanmıyorsanız tezgâh altı su arıtma cihazları sizin için ideal olacaktır. Temiz suda hem soğuk hem de sıcak su kullanmak istiyorsanız da su sebili tarzındaki su arıtma cihazları bu isteğinizi karşılayacaktır. Bu açıdan doğru seçim kullanım konforunuzu artıran bir unsurdur.

Su arıtma cihazının kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta filtreleri ve bunların değişim sürelerine uyulması gerekliliğidir. Sağlıklı ve temiz suya ulaşma olanağı veren bu cihazlarda bu işlemi filtreleri ile yapar. Cihazın doğru ve kaliteli çalışması için filtrelerin belli aralıklar ile değişmesi gerekir. Cihazın kullanım yoğunluğuna ve suyun durumuna bağlı olarak bu süreler minimum ve maksimum olarak belirlenmiştir. Eğer filtreler değiştirilmezse özelliklerini yitirdiğinden cihaz sağlıklı ve doğru bir arıtma yapamaz.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri ve Değişim Süreleri

Su arıtma cihazlarının filtreleri işlemleri ve bunların değişim sürelerini şu şekilde sıralayabiliriz;

-          5 Micron Tortu Filtresi: Bu filtre suda bulunan kaba tortuları yani kum veya çamur gibi maddelerin arıtılmasında yardımcı olur. Ortalama kullanım ömrü ise 6 ila 8 aydır. Ortalama 6 ton su kullanımında yenisiyle değişmesi gerekir.

-          Block Filtre: Suyun içerisindeki ağır metallerden ve klordan arındıdır. Değişim süresi 6 ila 8 aydır. Tortu filtresi gibi 6 ton su kullanımında ömrü dolar ve değiştirilmesi gerekir.

-          Aktif Karbon Filtre: Sudaki eriyik gazlar, organik maddeler veya atıkların arındırılmasında yardımcı olur. Özellikle suya karışan böcek ilaçları veya organik kirleticilerin arındırılmasında görev yapar. Değişim süresi ortalama olarak maksimum 9 ay civarındadır.

-          Membran Filtre: Su arıtma cihazları için en önemli ve kritik filtredir. Suyun içerisinde bulunan mikron aralığı çok küçük olan kimyasal maddelerin ve bakterilerin arındırılması ve yok edilmesinde görev alır. Değişim süresi 2 ila 3 sene arasındadır.

-          Tatlandırıcı Filtre: Suyun tadını ve hoş kokusunu veren filtredir. Değişim süresi 1 yıldır.

Filtre değişim süresini kullanılan bölge suyunun durumu yanı sıra cihazın kullanım da etkiler. Sağlıklı ve temiz suya ulaşmak için filtrelerin zamanında ve uygun şekilde değiştirilmesi en önemli şarttır.

Su Arıtma Cihazı Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir

Su arıtma cihazı uzun ömürlü kullanım sunan yüksek teknolojili makinelerdir. Bu sebeple seçimlerinizi yaparken bazı hususlara dikkate ettiğinizde en yüksek verimi elde edeceğiniz cihazları alırsınız. Dikkat edilmesi gereken unsurları şu şekilde sıralayabiliriz;

-          Su arıtma cihazlarının ISO kalite belgesinin olup olmadığına,

-          Hem üreticisinin hem de cihazı satan firmanın bu alanda uzman olup olmadığına,

-          Satış sonrası hizmetlerine (teknik servis, yedek parça),

-          Müşteri desteğinin olup olmadığına, dikkat edilmelidir.

Su arıtma cihazları kullanımında filtre değişimleri ve periyodik bakımları olacağından, cihazı aldığınız firmanın satış sonrası hizmetleri önemlidir. Doğru bakım ve filtre değişimi ile çok uzun seneler cihazınızı sorun çıkarmadan kullanabilirsiniz.

 Su Arıtma Cihazı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.