sadsad x
asdasd
Su Arıtma Cihazı Su Tankı Hava Basıncı Nasıl Ayarlanır

Su Arıtma Cihazı Su Tankı Hava Basıncı Nasıl Ayarlanır

15 Aralık 2020

Su arıtma tankının işlevi, su arıtma cihazının musluğundan gelen suyun basınçlı olarak verilmesidir. Genel olarak ısıtma sistemlerindeki genleşme tankları ile bir benzerlik gösterse de, temelde çok farklı iki tanktır. Su arıtma için kullanılan tankların NFS sertifikası olması gerekir. Isıtma sistemleri için kullanılan tanklar gıda için üretilmediğinden bu sertifikaya sahip değildirler.

Bu tankların etkin şekilde işlevini yerine getirebilmesi için belli bir hava basıncı seviyesinde olmalıdır. Verimli şekilde su alabilmeniz açısından, cihazınızın deposunda 5 ile 7 psi basınç olması gerekir. Diyelim ki, 5 litrelik olan su arıtma deposundan 1 litre su alınıyorsa, tankın havası azalmış ya da kalmamış anlamına gelir. Böyle bir durumda su arıtma cihazı su tankının hava basıncının yeniden ayarlanması gerekir.

Su arıtma cihazı su tankı hava basıncı nasıl ayarlanır sorusunun cevabı çok basittir. Tankınıza herhangi bir benzin istasyonunda bulunan hava makinesinden, 6 psi’lik hava basmanız yeterlidir. Tankınızın alt kısmında yer alan sibop yerine hava makinesi koyarak bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Su Tankı ile İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Su arıtma cihazları için önemli bir rol üstlenen bu tankların uzun süreler verimli ve etkin çalışması için bazı hususlara dikkat edilmesi önemlidir.

-          Suyun güvenli bir şekilde saklanması için tankların hava geçirmez ve paslanmaz malzemelerden olması gerekmektedir. Plastik tanklarda bakteri üremesi olabileceğinden tercih edilmemelidir.

-          Arıtma cihazınızı 15 – 20 gün kullanmadığınız durumda içindeki suyun boşaltılması gerekir.

-          Alınacak olan tankın NSF onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Uluslararası bir sağlık kuruluşu olan NFS, çevre ürünleri yanı sıra su ve gıda malzemelerinin hem hijyen hem de temizlik standartlarını ölçen bir kuruluştur.

-          Su arıtma tankınızın hava basıncı ortalama 6 psi civarında olmalıdır. Bunun altında olan basınçlarda musluktan akan suyun debisi de düşecek, cihaz verimli şekilde çalışmayacaktır.

Su tanklarında hava basıncının düşmesi sorunu en sık rastlanan ve çözülmesi en kolay sorunlardan birisidir. Ancak yaptığınız işlemlere rağmen tank su vermiyorsa tankın içerisindeki balonun patlamış olma ihtimali vardır. Böyle bir durumda bizimle kolaylıkla irtibata geçebilirsiniz. Bütçe dostu fiyatlarımız ile size onaylı ve uzun süre rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünler ve yedek parça seçenekleri ile hizmet vermekten gurur duyarız.

Su Arıtma Cihazı Su Tanklarına buradan ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.