x
sadsad x
asdasd
Su Arıtma Cihazı ve Yaşam Değiştirici 7 Etkisi

Su Arıtma Cihazı ve Yaşam Değiştirici 7 Etkisi

05 Eylül 2019

Bu cihazlar başta sağlık olmak üzere birçok açıdan avantaj sağladığı için, son dönemlerde sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. Peki, su arıtma cihazları yaşamımızda ne tür etkilere sahiptir? Sizler için bu etkilerin en dikkat çekici olan 7 tanesini bir araya getirdik.  

Kullanımı gittikçe yaygınlaşan su arıtma cihazı, gelişen teknolojiyle birlikte insan yaşamını daha da kolaylaştırıcı özellikler kazanmaktadır. Bu cihazlar başta sağlık olmak üzere birçok açıdan avantaj sağladığı için, son dönemlerde sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. Peki, su arıtma cihazları yaşamımızda ne tür etkilere sahiptir? Sizler için bu etkilerin en dikkat çekici olan 7 tanesini bir araya getirdik.  

1- Hastalıklardan Korur

Ne yazık ki günümüz şartlarında şebeke suyunu kirlilik nedeniyle içme suyu olarak kullanmak imkânsızdır. Bu nedenle su arıtma sistemi büyük rağbet görür. Su içerisinde yer alan;

  • Kimyasalları, 

  • Topraktan suya geçen tarım ilaçlarını, 

  • Hastalığa neden olan parazit, bakteri ve virüsleri,

  • Çamur, toprak ve tortuları sudan uzaklaştırmak için kullanılan bu cihazlar, doğrudan hastalıkların oluşumunu engeller.

Ayrıca emilimi zor olan madeni tuz gibi zararlı mineralleri suda ayrıştıran su arıtma makinesi, sindirim ve dolaşım sistemini düzenler. Sudaki sodyum ve potasyum oranının düşük olmasını sağladığı için yüksek tansiyona iyi gelir. Su arıtma cihazının sağlığa olan faydalarını öğrenmek ve neden kullanmanız gerektiğini daha detaylı anlamak için, su arıtma cihazları sağlıklı mı başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

2- Su İçmek Keyifli Hale Gelir

Su arıtma cihazı suyun çok daha sağlıklı olmasına yardımcı olurken, aynı zaman da suyun lezzetli olmasını sağlar. Ayrıca sudaki kötü koku da ortadan kalkar. Böylece su içme eylemi çok daha keyifli hale gelir. 

Yumuşak kaynak sularının tadına benzeyen arıtılmış su; çayın, kahvenin ve yemeklerin çok daha güzel olmasını sağlar. Böylece rahatlıkla yeterli miktarda su tüketebilirsiniz. 

3- Ekonomik Olduğu İçin Cebi Korur

Düzenli olarak alınan damacana su, hem plastikle etkileşime girdiği için sağlığa zararlıdır hem de daha maliyetlidir. Uzun vadede çok daha ekonomik olan su arıtma cihazı, sadece ev için değil, işyerleri için de oldukça idealdir. Reverse osmosis su arıtma cihazı fiyatları ile ilgili fikir edinmek için reverse osmosis su arıtma cihazı fiyatı ne kadardır başlıklı blog yazımıza göz atabilirsiniz. 

4- Konforlu Bir Yaşam Sunar

Su arıtma cihazları birçok açıdan büyük konfor sağlar. Bunlar kısaca şu şekildedir:

  • İçme suyu bitti derdi olmaz.

  • Damacana su siparişi vermeye gerek kalmaz. 

  • Su taşıma sorunu ortadan kalkar.

  • Damacanayı nereye koyacağım sorunu olmaz. 

  • Boş damacanaları atma gibi sıkıntı olmaz.

5- Çevre Dostudur

Plastik damacanaların çevreye olan zararı büyüktür. Bu nedenle kullanımı çevreciler tarafından onaylanmaz. Su arıtma cihazında ise böyle bir sorun yoktur. Ayrıca plastik damacana kullanımını azalttığı için çevreye faydalıdır.

6- Yüksek pH Seviyesi Sunar

İçme suyunun sağlıklı olabilmesi için pH değerinin 8 veya 9 olması gerekir. Bu seviye sudaki yararlı minerallerin bol olduğunu gösterir. Ph seviyesi yüksek olan su, vücuttan yabancı maddelerin atılmasını sağlar. Ayrıca sindirim ve boşaltım sistemini düzenler.

7- Zayıflamaya Yardımcıdır

Arıtılmış su vücuttaki ödemi giderir. Ayrıca vücuttaki yabancı maddelerin atılmasına yardımcı olduğu için zayıflamada etkilidir. Buna ek olarak genellikle yetersiz su tüketimi nedeniyle zayıflama zorlaşır. Oysaki arıtılmış su lezzetli olduğu için, su içme isteği artar. Bu da sağlıklı bir şekilde zayıflamanın önünü açar.

 Sağlıklı ve temiz suya ulaşabilmek için https:www.ilsersuaritma.com/en-iyi-su-aritma-cihazi  sayfamıza erişebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.