x
sadsad x
asdasd
Su Arıtma Cihazımın Filtre Değişim Zamanı Geldi mi?

Su Arıtma Cihazımın Filtre Değişim Zamanı Geldi mi?

10 Aralık 2020

Yaşam için en değerli ve önemli kaynağı olan temiz suya ulaşma gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Nüfusun kalabalıklaşması, kullanımın artması suların kirlenmesine neden olan etmenlerin sadece bazılarıdır. Kirlenmeye bağlı olarak da musluklardan aksan sular, insan sağlığı açısından zararlı hale gelir. Su arıtma cihazları evsel ve endüstriyel boyutta suların tortu ve mikroplardan arındırılması, temiz hale gelmesi ve hatta güzel kokuya kavuşmasını sağlayan yüksek teknolojili cihazlardır. Bu cihazları kullanan kişilerin sorduğu en önemli sorulardan birisi ise su arıtma cihazımın filtre değişim zamanı geldi mi, sorusudur.

Su arıtma cihazları içerisinde arıtma işlemi gerçekleştiren filtreler bulunur. Sağlıklı ve temiz suya ulaşma imkanı sunan bu cihazların efektif çalışması için periyodik olarak filtre değişimi yapmak gerekir. Bu filtreler kullanıma bağlı olarak özelliklerini yitirir ve arıtma işlemini verimi olarak yapamazlar. Bu süreçte filtre değişimi yapılarak, su arıtma cihazı ilk günkü performansı ile yeniden kullanılır.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişim Süreleri

Su arıtma sistemlerinde farklı filtre sayıları bulunabilir. Her bir filtre arıtma için kritik öneme sahiptir. Su arıtma cihazlarında bulunan filtreler ve değişim sürelerini şu şekilde sıralanabilir;

-          Membran filtre: Değişim süresi 2 ila 3 sene arasındadır.

-          5 micron filtre: Değişim süresi ortalama olarak 6 aydır.

-          Aktif karbon filtre: Değişim süresi 3 ila 9 ay arasındadır.

-          Block filtre: Değişim süresi 6 aydır.

-          Tatlandırıcı filtre: Değişim süresi 1 yıldır.

Filtre değişimi süresini etkileyen birçok unsur vardır. Bölge suyunun özelliklerine göre bu süreler kısalabilir. Sağlıklı su için filtrelerin zamanında değiştirilmesi çok önemli bir şarttır. Özellikle de yaşlı ve hasta kişiler arıtma cihazları kullanıyorsa filtre değişimi daha da önem kazanır.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Neden Önemidir

Temiz ve sağlıklı su için su arıtma cihazı ve su arıtma cihazının da efektif ve verimli çalışması için filtreleme sisteminin iyi olması gerekir. Zamanla bu filtreler tortular ve mikroorganizmalar yüzünden gerektiği gibi çalışamazlar. Bu süreçte filtreler görevlerini yapamadıkları için suyu arındıramazlar. Periyodik olarak filtre değişimi ve kaliteli filtre kullanımı cihazın performansını iyileştiren bir etmen olur.

Filtre alırken cihaza uyumlu kaliteli filtreleri almak gerekir. Su arıtma cihazı alırken güvenilir firma seçilmesi bu aşamada önem kazanır. Teknik servis hizmetleri olan firmalar, filtre değişiminden kaliteli filtrelere ulaşmaya kadar birçok hizmeti güvenilir ve sorunsuz şekilde sunarlar.

Sağlıklı ve Temiz suya ulaşabilmek için www.ilsersuaritma.com/en-iyi-su-aritma-cihazi sayfamıza erişebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.