x
sadsad x
asdasd
Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı

Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı

23 Mart 2019

Uzm. Dr. Ender Saraç (Sağlıklı Yaşam Uzmanı): “Şu an arıtma suyu içiyorum. Hem işyerinde hem evimde arıtma cihazım var. Filtresini kontrol ediyorum. Bu konu netleşene kadar imkânı olanlar evlerine iyi ve güvenilir bir filtre cihazı taktırabilirler. Günde en az 2 şişe cam şişede maden suyu içilebilir. Maça gittiniz, arabayla yoldasınız, arabada oruç açacaksanız küçük şişeler kullanılabilir. Suların çok satıldığı, hızlı sirkülasyonun olduğu yerden bir şişe alın. Beklememiş, taze olsun”

Doç. Dr. Kenan Keskin (Memorial Şişli Hastanesi): “Ben evimde yaklaşık 5 yıldan beri su arıtma sistemine sahibim. Şebeke suyunu bu sistemden geçirerek elde ettiğim suyu hem içmek için hem de çay ve yemeklerde gönül rahatlığı ile kullanıyorum. Zira suyun kalitesini istediğim zaman ölçerek de görebiliyorum. Tabii ki bu sistemin periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması ihmal edilmemelidir.”

Prof. Dr. Erkan Topuz Arıtma Suyunu Tavsiye Ediyor: “Kaynar suyu ile yıkanmayın, kaynar su ile yıkandığında klor ve arsenik var ikisi birleşiyor ve kanserojen madde açığa çıkıyor. Onun için ılık su ile yıkanın. Devlet enfeksiyon olmasın diye kloru basıyor. Amerika’da yapılan araştırmalarda arseniği ve kloru tutan faydalı su arıtma cihazlarının tek kötü yanı magnezyumu da tutuyor ve magnezyumsuz su içiyorsunuz.”

Doktor Urvashi Rangan (USA) Terz Ozmoz Sistemini Tavsiye Ediyor: “Musluk suyundaki kimyasallardan endişeleniyorsanız güvende olmak için muhtemelen şişe suyu alıyorsunuz çoğu insan böyle yapıyor ama şişe suyu gerçekten daha güvenli mi?” Doktor Ursvashi Rangan kendisi tüketici raporlarının çevre sağlığı bilim insanıdır. Satılan şişe sularının en az dörtte biri aslında musluk suyu olduğunu söylüyor. Şişe sularının etiketlerinin çok kafa karıştırıcı olduğunu ve fazla bir düzenlemede yok filtrelenmiş olduğunu iddia ettiklerine göre kaynak suyu değildir. Bundan dolayı ters ozmos su arıtma cihazları bakımları yapıldığı takdirde en güvenli sistem olduğunu söylüyor.

Eğer sizlerde su arıtma cihazı almak isterseniz https://www.ilsersuaritma.com/ adresinden bizlerle iletişime geçmeniz yeterlidir. Ayrıca son günlerde yaygın olan alkali su arıtma cihazı almanızı size tavsiye etmekteyiz.

Doktorlar Neden Su Arıtma Cihazı Tavsiye Ediyor?

Her geçen gün su arıtma cihazlarının daha fazla yaşam alanında kendine yer bulmayı başardığı bu günlerde insanlar özellikle doktorlar neden su arıtma cihazı tavsiye ediyor sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Siz de evinizde ya da iş yerinizde su arıtma konusunda yeni adımlar atmayı planlıyor ve yaşam kalitenizi bir adım ileriye taşımak istiyorsanız öncelikle doktorların niye bu tavsiyede bulunduğunu bilmeli ve buna göre tercihinizi yapmalısınız. 

Temiz su tüketimi sağlıklı ve güvenli bir yaşam için oldukça önemlidir. Bu nedenle doktorlar gün içerisinde ortalama iki litre temiz su içilmesinin gerekliliğini her fırsatta vurgular. Şebeke suyunun su arıtma cihazı yardımıyla içilebilir hale getirilmesi ise hem sağlıklı tüketim hem de temiz suya kolay erişim açısından büyük bir gereklilik olarak karşımıza çıkar. 

Şebeke suyunun doğrudan tüketilmesi ise sağlık açısından pek çok soruna neden olabilir. Günümüzde ortaya çıkan hastalıkların çoğuna neden olması bu konuda doğru adımların atılmasını zorunlu hale getirir. Bu noktada doğru cihaz seçimi de büyük önem arz eder. Kaliteli ve güvenilir markaların tasarlamış olduğu ev tipi su arıtma cihazlarını yaşam alanlarınıza dâhil edebilir, ofisinizde ise su arıtmalı sebillerinden yana tercihinizi yapabilirsiniz. 

Doktorlar Hangi Su Arıtma Cihazını Tavsiye Ediyor? 

Son yıllarda sağlıklı içme suyuna erişim oldukça zor olduğu için bu süreci kolaylaştıran pompasız ya da pompalı su arıtma cihazı seçeneklerine olan talep oldukça fazladır. Peki, sağlıklı suyun tüketimine her fırsatta vurgu yapan doktorlar hangi su arıtma cihazını tavsiye ediyor? Günümüzde hemen hemen herkesin kafasını karıştıran bu sorunun cevabı aslında oldukça basittir. 

Kaliteli ve güvenilir su temini için alanında öncü markaların yeni nesil cihazlarından destek almak en doğrusu olur. Bu noktada pompalı ya da pompasız seçeneklerin yanı sıra; tergah altı ve üstü modellerle su arıtmalı sebil modelleri de bulunur. Ayrıca işyeri için ideal olan cihazlar da üstün teknolojik özelliklerle donatılarak üretilir. 

Doktorların tavsiye ettiği su arıtma cihazı modelleri bulabileceğiniz birçok saygın marka bulunur. Bunlar arasında yer alan Aquaturk, Express Water, Aquabir, Natural Water gibi birçok önemli marka bünyesinde her ihtiyaca ve talebe uygun tasarımlar bulunur. Seçim sürecinde şebeke suyunun özelliklerinden su tüketim alışkanlıklarına kadar birçok unsur etkili olur. Bu nedenle tercih sürecinde profesyonel destek almak doğru olur. 

Doktorların Tavsiye Ettiği En İyi Su Arıtma Cihazları

Siz de doktorların tavsiye ettiği en iyi su arıtma cihazlarını merak ediyorsanız şu an doğru yerdesiniz. Reverse Osmosis yöntemiyle şebeke suyunu ne kadar kirli olursa olsun sağlıklı ve güvenli hale getiren su arıtma cihazı tavsiyelerine göz atarak kendiniz için en ideal seçeneklere kolaylıkla ulaşabilir, böylece sağlıklı bir yaşam için mükemmel bir adım atabilirsiniz. 

Arıtma sürecinde herhangi kimyasal bir işlem yapmayan bu cihazlar, öncelikle şebeke suyunu ön filtrelerden geçirir ve suyun içerisindeki katı partiküllerin uzaklaştırılmasını sağlar. Ardından çok daha küçük boyuttaki partiküllerin arındırılması işlemini yaparak temizlenmiş suyun çelik tanka depo edilmesini sağlar. Böylece istediğiniz her an sağlıklı ve temiz suya erişim imkânı bulursunuz. 

Cihaz seçimi zorlu ve kafa karıştırıcı olabilir. Bu aşamada profesyonel destek alınması büyük kolaylık sağlar. Ayrıca su arıtma tavsiyelerinden de destek alınması mümkündür. Günümüzde doktorların da tavsiye ettiği seçeneklerin başında gelen modellerden bazıları ise şu şekildedir:

Her biri fazlasıyla talep gören bu cihazlar, sevdiklerinize sağlıklı su içirmenize ve güvenilir suyun faydasını en iyi şekilde görmenize destek sunar. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.