x
sadsad x
asdasd
Su Arıtma Cihazlarının Zararları

Su Arıtma Cihazlarının Zararları

28 Mart 2019

Su Arıtma Cihazlarının Zararları konusunda söylenebilecek çok fazla bir şey bulunmamaktadır. Ülkemizde ve dünyada endüstrileşme, tarımda ilaçlama, alt yapıların kötü olması ve kuraklıkla birlikte içilebilir sular azaldığı gibi diğer yandan da içilemeyecek derecede kirlenmiştir. Ve insanoğlu içinde bulunduğu duruma çözüm üretim başta daha ilkel su temizleme filtreleri üretmiş fakat kirliliği temizlemede bu da yeterli olmamıştır. Belirli su kaynaklarından sular alınarak daha uzak noktalara damacana ile taşınarak ulaştırılmaya çalışılmıştır. Bu ülkemizde çok büyük bir sektör haline gelmiştir. Ama damacana polikarbona bisfenol a madedesi eklenerek elde edilmektedir. Hormon bozucu olan bisfenol a maddesi polikarbonu ser ve kırılmaz hale getirmektedir. Böylece suyun taşınması ve damacanın yıllarca kullanılması mümkün olmaktadır. Bu tehlikeli karışımın normalde kullanılabilmesi için güneş le, ısıyla ve aşırı soğukla temas etmemesi gerekmektedir. Çünkü ısındığında polikarbon kendini salarak karışımdaki bisfenol a hormon bozucu bisfenol a maddesi suya geçmektedir. Bu da kimyasal maddeyi doğrudan almamıza yol açmaktadır. 

Bu büyük damacana sektörüne rağmen basın yayın organlarından  ve sağlık kuruluşlarından yapılan bilgilendirmeler ve toplumun bilinçlenmesi ile birlikte hızla çağımızın çözümü ve sağlıklı su alma yöntemi olan su arıtma cihazlarının kullanımı hızla artmaktadır. Damacana tüketimini hızla azaltan bu gelişme bu gelişmeden zarar gören sektörler tarafından Su Arıtma Cihazlarının Zararları varmış gibi bir algı yaratılmaya çalışılmaktadır. 

Su Arıtma Cihazlarının Faydaları Ve Zararları 

Maalesef bu konuda Su Arıtma Cihazlarının Zaraları olarak söylenebilecek pek bir konu bulunmamaktadır. Sadece su arıtma cihazı sudaki tüm mineralleri alıyor gibi gerçeği yansıtmayan bir algı yaratılmaktadır. Kaldı ki gereksinimimiz olan mineralleri su dan çok gıdadan almaktayız. Ayrıca tam tersine su arıtma cihazlarında kullanılan mineral filtrelerle daha fazla mineral almamız sağlanmaktadır.

Sağlıklı ve temiz suya ulaşabilmek için www.ilsersuaritma.com/en-iyi-su-aritma-cihazi  sayfamıza erişebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.