x
sadsad x
asdasd
Su Sebili Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Su Sebili Nedir ve Nasıl Kullanılır?

08 Şubat 2022

Önceleri iş yerlerinde, ya da hastaneler gibi noktalarda sıkça görülen su sebilleri son yıllarda evlerde de sıklıkla kullanılmaya başlandı. Bu cihazlarda genellikle biri soğuk biri sıcak olmak üzere iki adet musluk bulunur. Böylece istediğiniz her an buz gibi su içebilir veya çay yapmak için sıcak su alabilirsiniz. Son derece kullanışlı olan su sebilleri özellikle damacana suların kullanımını kolaylaştırır. Aldığınız damacanayı cihaza pratik bir şekilde yerleştirerek her an sıcak ve soğuk içme suyuna ulaşabilirsiniz.

Su sebili özellikle sıcak yaz günlerinde kurtarıcı olabilir. Buzdolabına koyduğunuz suyun saatlerce soğumasını beklemek istemeyebilirsiniz. Su sebili sayesinde günün her anında soğuk suya kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak cihaz buzdolabında da yer tasarrufu yapmanıza olanak tanır. Böylece buzdolabında diğer yiyecek ve içeceklerinizi muhafaza ederken oldukça az enerji tüketen su sebilinden suyunuzu içebilirsiniz.

Su Sebili Çeşitleri Nelerdir?

Her elektrikli ev aletinde olduğu gibi su sebillerinin de pek çok çeşidi bulunur. Elbette tüm çeşitleri aynı amaçla kullanılıyor. Ancak yine de bazı farklar mevcut. Sıkça tercih edilen su sebili modellerinde genellikle damacana cihazın üst kısmına konur. Bunların yanı sıra eğer sebili koymak istediğiniz alan yeterince büyük değilse tezgâh üstü ya da mini su sebili seçeneklerini de düşünebilirsiniz.

Eğer damacananın görünmesini istemezseniz gizli damacanalı olan alternatifleri tercih edebilirsiniz. Bu cihazlarda ise damacana sebilin alt kısmında bulunan kapaklı bölmede durur. Normal su sebilinin aksine bu cihazlarda damacanayı yerleştirmek de daha kolay olur. Görsel olarak da hoş olan bu sebillerin kullanımı da oldukça pratiktir.

Son zamanlarda sıkça tercih edilen bir diğer model ise arıtmalı su sebili. Bu cihazlarda bulunan filtreler sayesinde su arındırılarak sağlıklı hale gelir ve güvenle içilebilir. Diğer arıtma cihazlarından farklı olarak hem sıcak hem de soğuk suyu arıtılmış bir şekilde istediğiniz zaman elde edebileceğiniz sebil hayatınızı kolaylaştırır.

Arıtmalı su sebillerinde makine suyu şebekeden alır. Filtrelerden geçen su içinde bulunan tüm partiküllerden, koku ve kimyasal maddelerden arındırılır. Daha sonra ise sıcak ya da soğuk suyunuzu alıp rahatça kullanabilirsiniz.

Su Sebili Nedir Nasıl Kullanlır

Su Sebili Nasıl Kullanılır?

Evde su sebili kullanımı oldukça avantajlı. Damacanadan su pompalayıp sürahinin buzdolabında soğumasını ya da çay ve kahve için su ısıtıcısını çalıştırıp sıcak su beklemek gibi durumlardan kurtulabilirsiniz. Buna ek olarak su ısıtmak için kettle kullanırken harcanacak enerjiden de tasarruf edebilirsiniz.

Arıtmalı su sebilleri ise tasarruf etmenizi sağlayan diğer bir cihaz. Gerek ekstra arıtma cihazı masrafı gerekse elektrik harcamaları gibi farklı konularda tasarruf edebilir, aynı zamanda da arındırılmış, temiz içme suyuna sıcak ve soğuk olarak dilediğiniz an ulaşma kolaylığını yaşayabilirsiniz.

Damacanayı yerleştirdikten sonra istediğiniz an cihazın musluklarını kullanarak sıcak ya da soğuk su alabilirsiniz. Eğer arıtmalı bir model kullanıyorsanız cihaz suyu şebekeden aldığı için herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Dilerseniz sitemiz üzerinden su sebili seçeneklerini inceleyebilir, uygun fiyat avantajlarıyla seçtiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Su Sebili Temizliği Nasıl Yapılır?

Su sebilleri sağladıkları pratiklik dolayısıyla sıkça tercih edilen ve kullanılan cihazlardan. Ancak bu kadar sık kullanılan cihazların temizliğine de dikkat edilmesi gerekiyor. Su sebili temizliği sağlık açısından oldukça önemli. Özellikle yeni aldığınız sebilin hem iç hem de dış kısımlarını mutlaka silerek temizlemelisiniz.

Sebiller için ideal temizleme süresi her damacana değişimi olsa da bu işlemi gerekli gördüğünüz her zaman yapabilirsiniz. Sayfamızdan da edinebileceğiniz sebil temizleme jelleri ile kolay ve pratik olarak temizleyip dezenfekte edebilirsiniz. Sebilinizdeki tüm kanalların ve deponun temizliği için ideal olan yöntem ozanla dezenfekte etmektir.

Arıtmalı su sebili temizliği için dilerseniz sirkeli ya da karbonatlı su ile ıslattığınız nemli bir bezi kullanabilirsiniz. Dış kısımlarını silerek kurulayabilirsiniz. İç kısımlarını da sildiğiniz cihazı çalıştırarak sirkeli suyun akmasını sağladıktan sonra sebilin hem içi hem dışı tertemiz olacaktır.

İçtiğiniz suyun temiz ve hijyenik olması için cihazın temizliği son derece önemlidir. Hem kullanımı hem de temizliği pratik olan su sebilleri sayesinde sıcak ve soğuk suyu istediğiniz her an kolayca edebilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam için "Su Arıtma Cihazlarımızı" inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.