x
sadsad x
asdasd
Su Sebili Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su Sebili Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

08 Şubat 2022

Su, dünya üzerindeki her canlı için en gerekli ve en önemli maddelerden birisidir. Vücudun ve iç organların iyi bir şekilde çalışması, yaşamın devam edebilmesi suya bağlıdır. Bu noktada içme suyu hayati bir öneme sahiptir. İçme suyunun temiz ve hijyenik olması gerekir. Sıcak yaz günlerinde birçok kişi suyu soğuk içmek ister. Aynı şekilde kışın soğuk günlerinde da daha ılık su tüketimi yapılır.

Sürahileri doldurup buzdolabında soğumasını beklemek çoğunlukla istenmeyen bir durumdur. Su tüketiminin arttığı zamanlarda su yeterince soğumadan tüketmek zorunda da kalınabilir. Bu gibi sorunların önüne geçmek için su sebili kullanabilirsiniz.

Su sebili hayatı kolaylaştıran kullanışlı cihazlardan biridir. İstediğiniz anda sıcak ve soğuk suya ulaşmanızı sağlayan bu cihaz sayesinde su ısıtmak, suyun soğumasını beklemek gibi işlerden kurtulabilirsiniz. Su her zaman sizin için hazır olur.

Su Sebili Çeşitleri Nelerdir?

Su sebilleri farklı ihtiyaç ve istekler göz önünde bulundurularak pek çok modelde üretilir. Farklı boyutlarda, ekstra özellikleri bulunan çeşitli alternatifler görebilirsiniz. En bilinen su sebili modeli, damacananın cihazın üst bölümüne yerleştirildiği ürünlerdir. Bu cihazlarda damacananın ağız kısmı aşağı gelecek şekilde cihazın üstüne yerleştirilir.

Gizli damacanalı su sebili popülerliği artan bir modeldir. Normal su sebiline göre şık bir görüntü elde etmenizi sağlayan bu cihazda ise damacana sebilin kapaklı olan alt bölümüne yerleştirilir. Damacananın ağzına koyulan bir hortum yardımıyla su sebilden alınır.

Mini su sebili olarak da geçen tezgâh üstü su sebilleri arıtma sistemine sahiptir. Aldığı şebeke suyunu direkt olarak içindeki filtrelerden geçirerek anında hijyenik ve sıcak ya da soğuk içme suyu elde etmenizi sağlar.

Su sebili çeşitleri arasından ihtiyacınıza uygun modeli sitemiz üzerinden bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı pek çok modelden dilediğinizi seçerek kolayca siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Su Sebili Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Anlık olarak sıcak ve soğuk su ihtiyacınızı karşılaması için üretilen su sebilleri hayatınızı oldukça kolaylaştırır. Bu cihazlar arasından ihtiyaçlarınıza en uygun modeli bulmak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

Farklı markalar tarafından üretilen pek çok su sebili mevcut. Bütçenize uygun çeşitli seçenekler bulabilirsiniz. Ancak bu noktada ürün kalitesine dikkat etmeniz gerekiyor. Satın almadan önce güvenilir ve sertifikalı bir ürün aldığınıza emin olun. Bunların yanı sıra bu durum arızaların giderilmesi ve yedek parça temin edilmesi gibi konularda da işinizi kolaylaştırır. Yıllık bakımlar için servis hizmeti olduğunu bildiğiniz markalardan cihaz satın alabilirsiniz.

Su sebili alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli nokta ise ihtiyaçlarınız. Kalabalık bir aile ya da büyük bir iş yeri için büyük su hazneli sebilleri tercih edebilirsiniz. Eğer tek başınıza yaşıyorsanız ya da küçük bir aileniz varsa tezgâh üstü olan modelleri düşünebilirsiniz. Bu seçeneklerde su kapasitesi az olmakla birlikte kaplayacağı alan da oldukça küçüktür.

Satın alacağınız su sebilinin enerji tüketimine de dikkat etmelisiniz. Bu cihazlar sürekli olarak ve elektrikle çalıştığı için enerji tüketim sınıfı ve diğer değerlerini inceleyerek almalısınız. Yüksek enerji tüketen bir cihaz doğa için zararlı olduğu gibi aynı zamanda faturaların da kabarmasına sebep olabilir. Bunu önlemek için A+ ve üstü enerji sınıfına sahip cihazlar önceliğiniz olmalı.

Su Sebili Nasıl Kullanılmalı?

Kullanışlı ve birçok açıdan pratik su sebilinden istediğiniz verimi alabilmeniz için kullanım esnasında bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Cihazın kullanım kılavuzunu okumalı ve talimatlara uymalısınız. Sağlığınızı korumak ve cihazın kullanım ömrünü uzatmak için;

İlk olarak cihazı prize yakın bir şekilde konumlandırmalısınız. Kabloyu sıkışma ve kıvrılma gibi durumlardan korumalı, ayrıca sıcak yüzeylere temas etmesini de engellemelisiniz. Bunların yanı sıra herhangi bir arıza olduğunuz gözlemlerseniz yapacağınız ilk iş cihazın kablosunu çekmek olmalıdır. Sonrasında yetkili servise durumu bildirmelisiniz.

Su sebilinin yakınında başka bir elektronik cihaz bulunmaması gerekir. Ek olarak sebilin arkasında 15 cm ve üzeri bir açıklık bırakılmalıdır. Sebilin iyi bir şekilde çalışabilmesi için bu havalandırma önemlidir.

Cihazı koyduğunuz zemin sağlam ve düz olmalıdır. Sebilin sarsılma ve oynama gibi durumlar olmadan çalışması gerekir.

Damacanalı su sebili modellerinde damacana içerisindeki su bitmeden damacana değişikliği yapılmamalıdır. Su seviye dengesinin bozulmasının önüne bu şekilde geçebilirsiniz.

Su sebilinde yalnızca su bulunmalıdır. Diğer herhangi bir içeceği ısıtmak ya da soğutmak için sebil kullanmak cihaza çok büyük zararlar verebilir.

Cihazın temizliğine de son derece dikkat edilmelidir. İçme suyunun hijyenik ve kaliteli olması için belirli aralıklarla sebilinizi temizleyebilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam için "Su Arıtma Cihazlarımızı" inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.